Türkiye

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 17 Mayıs 2022 Salı 19:23 tarihinde yayınlandı.
Türkiye hakkında toplam 17778 haber.

17.05.2022 19:23 36 BBP Genel Başkanı Destici'den CHP'ye tepki: Atatürk istismarından vazgeçin

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Atatürk Havalimanının millet bahçesine dönüştürülmesine muhalefetin tepki göstermesine ilişkin, "Atatürk'ün ismi bir yerden silindi diye Atatürk, Türkiye'den silinmiş mi olur ya da Atatürk'ün Türk milletindeki karşılığı bu kadar hafif midir? Bunu dile getirenler Atatürk'e karşı saygısızlık yapıyor. Atatürk istismarından vazgeçsinler" dedi.

17.05.2022 19:20 26 İsveç Başbakanı Andersson'dan Türkiye açıklaması: Konuşarak her türlü sorunu çözmeye hazırız

NATO'ya üyelik başvuru belgesini imzalayan İsveç'te Başbakan Magdalena Andersson, Türkiye ile işbirliğine hazır olduklarını açıkladı. Andersson, "Türkiye ile konuşarak her türlü sorunu çözmeye hazırız. NATO üyesi olarak Türkiye ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz." dedi.

17.05.2022 19:20 30 #CANLI | Türkiye siyasetinde bugün: Atatürk Havalimanı’nda yıkım devam ediyor, MetroPOLL anketi, Kılıçdaroğlu-Özdağ kavgası

Atatürk Havalimanı’nda yıkım tüm hızıyla sürüyor. 17 Mayıs’tan itibaren geçerli olmak üzere benzin fiyatlarına litre başına 1,70 TL zam geldi. İstanbul Avrupa yakasında benzinin litre fiyatı 22,82 TL’ye çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında Atatürk Havalimanı polemiği çıktı. İstanbul merkezli 5 ilde, rüşvet suçuna karıştıkları iddia edilen […] #CANLI | Türkiye siyasetinde bugün: Atatürk Havalimanı’nda yıkım devam ediyor, MetroPOLL anketi, Kılıçdaroğlu-Özdağ kavgası Medyascope

17.05.2022 19:10 18 Fuat Oktay, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile bir araya geldi

Fuat Oktay, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile bir araya geldi - Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile Türkiye-Cezayir İş Yatırım Forumu'nda bir araya geldi.

17.05.2022 18:52 36 Yunanistan'ın Türkiye korkusu ağır bastı! ABD'den resmen F-35 istediler

Resmi temaslar için ABD'de bulunan Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye'yi hedef almaya kalktı ve ABD'den 5. nesil savaş uçağı F-35 alımı yapılacağını duyurdu. Yunanistan Hükümet Sözcüsü Aristoteles Peloni de programa katılım ve satın alma için mektup yollanacağını açıkladı.

17.05.2022 18:49 30 Nuray Mert ile Soru-Cevap (40): Atatürk Havalimanı yıkılıyor, SADAT neyi temsil ediyor, iktidar ne hedefliyor?

“Nuray Mert ile Soru – Cevap” programında her hafta olduğu gibi Gökçe Çiçek Kösedağı sordu, Nuray Mert yanıtladı. Bu haftanın gündemi şöyle: – İktidar Kaftancıoğlu kararı ile ne hedefliyor? – Türkiye seçimlere nasıl gidecek? – SADAT gibi yapılar neyi temsil ediyor? CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bugün il örgütüyle birlikte yıkımın başladığı Atatürk Havalimanı’nda […] Nuray Mert ile Soru-Cevap (40): Atatürk Havalimanı yıkılıyor, SADAT neyi temsil ediyor, iktidar ne hedefliyor? Medyascope

17.05.2022 18:44 43 İsveç Başbakanı Andersson'dan 'Türkiye' mesajı

Terör örgütü PKK'ya alenen destekleyen İsveç Başbakanı Magdalena Andersson, ülkesinin NATO içinde Türkiye ile iş birliğini artırmayı istediğini belirterek ülkesinin NATO ve Avrupa Birliği (AB) gibi terörün her türlüsüne karşı mücadelede yer aldığını söyledi. Öte yandan, İsveç ile Finlandiya Türkiye'nin çağrılarına rağmen FETÖ ve PKK'lı 33 teröristi iade etmeyeceklerini açıklamıştı.

17.05.2022 18:43 27 Almanya, İsveç ve Beyaz Saray'dan Türkiye açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Finlandiya ve İsveç'in NATO adımına ilişkin, "Teröristleri teslim etmeyeceklerine dair mesajları var. Bu iki ülkenin NATO'ya girmelerine 'Evet' demeyiz" sözlerinin yankıları sürüyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Almanya Başbakanı Scholz "Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğini onaylayacağına inanıyorum" açıklamasında bulundu. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ise "Türkiye'nin tepkisine rağmen, NATO'nun Finlandiya ve İsveç'in üyeliği konusunda fikir birliğine varacağına eminiz" ifadeleri kullanıldı. İsveç Başbakanı Andersson ise "NATO üyesi olarak Türkiye ile işbirliği içinde olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz, İsveç terörün her türüne karşı mücadeleyi destekliyor" açıklamasında bulundu.

17.05.2022 18:38 22 Türkiye'nin veto kararı İsveç'i panikletti: 'Terörün her türlüsüne karşıyız' savunması

Terör örgütlerine verdiği destek nedeniyle NATO'ya katılım talebi Türkiye'den veto alan İsveç'in Başbakanı Magdalena Andersson, Ankara ile iş birliğini artırmayı istediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sert açıklamalarının gölgesinde, terörün her türlüsüne karşı olduklarını öne süren Andersson, 'Mevcut soru işaretlerini tartışmaya ve çözmeye Türkiye ile diyalog için hazırız.' dedi.

17.05.2022 18:37 21 Fuat Oktay Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile görüştü: Gelin yatırım yapın

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile Türkiye-Cezayir İş Yatırım Forumu'nda bir araya geldi. Burada konuşan Oktay, "Cezayir'de faaliyet... Devamı için tıklayınız

17.05.2022 18:33 10 İsveç Başbakanı Andersson Türkiye ile iş birliğini artırmak istediklerini söyledi

İsveç Başbakanı Andersson, ülkesinin NATO içinde Türkiye ile iş birliğini artırmayı istediğini belirterek ülkesinin NATO ve Avrupa Birliği (AB) gibi terörün her türlüsüne karşı mücadelede yer aldığını söyledi.

17.05.2022 18:32 21 Bakan Koca: Koronavirüs salgınının son günlerindeyiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk resmi yurt dışı programını Türkiye'ye gerçekleştiren Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev ile bir araya geldi. Bakan Koca, "Pandemi süreci boyunca Bilim Kurulu üyelerimiz... Devamı için tıklayınız

17.05.2022 18:31 36 İsveç'ten flaş Türkiye mesajı: Her türlü sorunu çözmeye hazırız

İSVEÇ Başbakanı Magdalena Andersson, ülkesinin ve Finlandiya'nın NATO üyeliği için çarşamba günü resmi başvuruda bulunacağını ve Türkiye ile tüm sorunları görüşmeye ve çözmeye hazır olduklarını söyledi.

17.05.2022 18:30 33 Çizer Aslantürk’ten AKP’lilerin baskısıyla kaldırılan çizime sessiz kalan camiaya sitem

Türkiye’nin önemli çizerlerinden Yılmaz Aslantürk, AKP’lilerin baskısıyla Müze Gazhane’de sergilenen bir çizimin kaldırılmasına eserin sahibi dahil karikatür camiasından kimsenin tepki göstermemesine sitem etti.

17.05.2022 18:29 27 Bakan Varank'Tan Kılıçdaroğlu'na tweet yanıtı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından Arapça paylaşımına ilişkin, "Türkiye'de en fazla yatırım yapan ülke Hollanda, arkasından Almanya. Kimse Hollandalı, Almanyalı yatırımcıya bir şey demezken, Hollandaca, Almanca tweet atmazken söz konusu olan Orta Doğu'dan, Arap ülkelerinden bir yatırımcı olduğunda 'Türkiye'ye neden Arap yatırımcı geliyor, neden Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye'de yatırım yapıyor?' diye eleştiri yapıyorlar. Bu, faşizmdir" dedi

17.05.2022 18:27 29 İsveç ve Finlandiya'dan Türkiye açıklaması geldi

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, "NATO üyeliklerine evet demeyiz" resti çeken Türkiye ile görüşmeye ve sorunları çözmeye hazır olduklarını söyledi.

17.05.2022 18:25 13 Fuat Oktay ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun'dan yatırımcılara çağrı

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile Türkiye-Cezayir İş Yatırım Forumu'nda bir araya geldi. Burada konuşan Oktay, "Cezayir'de faaliyet gösteren yaklaşık bin 400'ü aşkın Türk şirketi, 30 bin Cezayirli kardeşimize sağladığı istihdam ile Cezayir ekonomisine katkı sunmaktadır. Biz Cezayir'i bir pazar olarak değil, bölgedeki en önemli ticaret ve üretim ortaklarımızdan biri olarak görüyoruz. Cezayir'in Mağrip bölgesinde ve Afrika kıtasında barış ve huzurun tesisi ve korunmasında kilit öneme sahip olduğu bilincindeyiz" dedi. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ise Türk iş insanlarına yatırım çağrısı yaptı.

17.05.2022 18:18 13 TBMM Başkanı Şentop, EİTPA konferansında konuştu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesinin (EİTPA) Azerbaycan Millî Meclisi’nde gerçekleştirilen, Salgın Sonrası Dönemde İşbirliği: İyileşme Sürecindeki Zorluklar ve Fırsatlar" konulu 3. Genel Konferansı’nda katılımcılara seslendi. Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını bizzat kendisinin kurtardığını söyleyen Şentop, "Bu süreçte Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan’ın yanında yer aldık, daima haklı davasında destekçi olduk, bundan sonra da destekçi olmaya devam edeceğiz. Komşu ve bölge ülkeler arasındaki barış görüşmelerini daima destekledik" dedi.

17.05.2022 18:11 16 Finlandiya ve İsveç'ten Türkiye'ye mesaj: Konuşmaya hazırız

Finlandiya ve İsveç'in yarın NATO üyeliğine başvuracakları bildirildi.

17.05.2022 18:10 36 TDP Genel Başkanı Sarıgül'den DSP ile ittifaka yeşil ışık

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal'ı makamında ziyaret eden Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye'nin iki ittifaka mahkum olmadığını belirterek, "Siyasi partiler arasında iş birliği ve güç birliği her zaman olacaktır" dedi.

17.05.2022 18:04 27 'Her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık'

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bakü'deki temasları çerçevesinde Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (EİTPA) 3. Genel Konferansı "Pandemi Sonrası İş Birliği: Toparlanma Sürecinde Zorluklar ve Fırsatlar" başlıklı konferansta konuşma yaptı. Şentop burada yaptığı açıklamada, "Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık" ifadelerini kullandı

17.05.2022 18:02 33 Akşam Postası / 17 Mayıs 2022

Bugün neler oldu, Türkiye neyi konuştu? Güne damga vuran gelişmeleri, her akşam saat 6’da Diken’in özel içerikleriyle birlikte başlık başlık öğrenin.

17.05.2022 18:01 38 Tüm dünya onu dinliyor, Türkiye'de engellendi: Aynur Doğan kimdir?

DUVAR - Sanatçı Aynur Doğan’ın Derince ilçesinde vereceği konser, AK Parti’nin yönetimde olduğu belediye tarafından iptal edildi. Dünyanın büyük bir ilgiyle takip ettiği Aynur Doğan kimdir?

17.05.2022 18:00 20 Doğu Perinçek: Erdoğan, Türkiye'nin ihtiyacını yanıtlayan bir cevap vermiş oldu

"Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini desteklemiyoruz"

17.05.2022 17:51 10 60 saniyede bugün (17 Mayıs 2022)

Türkiye ve dünya gündeminin 60 saniyelik özeti.

17.05.2022 17:47 43 Rusya'dan üst düzey bir heyet Türkiye'ye geliyor

Rusya'dan üst düzey bir heyet Ankara'ya geliyor. Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak başkanlığındaki ticari heyet yarın Türkiye'de olacak. Heyet ekonomi ile ilgili bakanlıklarla üst düzey görüşme gerçekleştirecek.

17.05.2022 17:45 43 Bakan Nebati'den enflasyon mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, "Bir çabamız var. Bu çabamız, enflasyonun Türkiye'de mutlak suretle kontrol altına alınması ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemesidir. Bu işi başaracağız. Yanlış yapanın üstüne de gideceğiz. Şu andaki enflasyonun bu rakamlara gelmesinde, son dönemde en önemli etken beklentiler haline dönüşmüştür. Bu beklentileri hep beraber kıracağız inşallah." dedi.

17.05.2022 17:43 20 İsveç Başbakanı Andersson: NATO üyesi olarak Türkiye ile işbirliği yapmak istiyoruz

"Terörün her türlüsüyle mücadeleyi destekliyoruz"

17.05.2022 17:42 27 İş Bankası ve TMOK’tan güç birliği

Türkiye İş Bankası ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için iş birliğine gitti. Banka, 2024 Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek milli sporcularımıza yol arkadaşlığı yapmak üzere Olimpiyat Komitesi’nin resmi destekçisi oldu.

17.05.2022 17:42 27 Türkiye ve Azerbaycan Sağlık Bakanlıkları arasında iş birliği protokolü imzalandı

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk resmi yurt dışı programını gerçekleştiren Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev ile görüştü

17.05.2022 17:41 43 Almanya'ya "Made in Türkiye" damgası! Türkler farkını ortaya koydu

Almanya'da 2022 IF DESIGN AWARD tasarım organizasyona katılan Türk tasarımcılar, çevre dostu ve sürdürülebilirlik vizyonuyla geliştirdikleri tasarımlarıyla ödül kazandı. "Made in Türkiye" logolu Türk tasarım başvuruları dünyanın dört bir yanından gelen bağımsız tasarım uzmanlarından oluşan 132 jüri tarafından değerlendirildi.

17.05.2022 17:38 36 Almanya'dan kritik NATO açıklaması: Türkiye'nin argümanları ciddiye alınmalı

ALMANYA Savunma Bakanı Christine Lambrecht, Finlandiya ve İsveç'in olası NATO üyeliği konusunda Türkiye'nin endişelerinin ve argümanlarının ciddiye alınmasının önemli olduğunu söyledi.

17.05.2022 17:38 43 Ankara'nın iki ülkeye NATO vetosu... Almanya ve Finlandiya'dan peş peşe Türkiye açıklaması

Almanya Başbakanı Scholz, "Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini onaylayacağına inanıyorum." diye konuştu. Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ise Türkiye'nin, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğine karşı sert bir tutum aldığını, bunun yapıcı müzakerelerle çözüleceğini söyledi.

17.05.2022 17:38 43 Sapiyev: Türkiye'nin üst düzey bir modernleşmesine tanık oluyoruz

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçiliği ve düşünce kuruluşları iş birliğiyle Ankara'da "Yenileşme sürecindeki Kazakistan: Yenilenme ve Modernizasyon Yolu" başlıklı yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Kazakistan'ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olduğunu hatırlatan Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Sapiyev, "Bunu hiçbir zaman unutmayacağız. Biz, kardeş bir ülkenin üst düzey bir modernleşmesine tanık oluyoruz ve bununla gurur duyuyoruz." diye konuştu.

17.05.2022 17:35 21 Son dakika: İsveç Başbakanı, NATO başvuru tarihini resmen açıkladı! Flaş Türkiye mesajı: İşbirliği yapmaya hazırız

Son dakika habarleri: Rusya'nın Ukrayna topraklarını işgal etmesinin ardından İsveç ve Finlandiya, geçtiğimiz hafta NATO'ya üye olmak için harekete geçti. İsveç Başbakanı Andersson Finlandiya ile birlikte... Devamı için tıklayınız

17.05.2022 17:33 20 Almanya Başbakanı Scholz: Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini destekleyeceğinden eminim

17.05.2022 17:30 35 Mısır’ın son elçisinden Türkiye'ye İsveç eleştirisi: Türkiye de İhvan'a izin verdi

Mısır’ın son Ankara Büyükelçisi Abdurrehman Salahaddin, Türkiye-Mısır ilişkilerine ilişkin; “İhvan medyasının faaliyet göstermesine izin vermek, Mısır’ın içişlerine müdahale niteliğindeydi. Türk Hükümeti düşman gruplara ev sahipliği yaptıkları iddiasıyla İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurusunda çekimser. Hükümet, Türkiye’deki gruplar hakkında da aynı standartları uygulamalıydı” dedi.

17.05.2022 17:25 22 İsveç Başbakanı'ndan Türkiye ve NATO açıklaması

İsveç Başbakanı Andersson: NATO üyesi olarak Türkiye ile işbirliği yapmak istiyoruz. İsveç terörün her türüne karşı mücadeleyi destekliyor. Türkiye ile konuşarak her türlü sorunu çözmeye hazırız.

17.05.2022 17:24 43 Türkiye ve Azerbaycan arasında kritik iş birliği! İmzalar atıldı

Türkiye ve Azerbaycan Sağlık Bakanlıkları arasında iş birliği protokolü imzalandı.

17.05.2022 17:20 29 Ahmet Güleç TİM Başkan adaylığını açıkladı: Değişim için yola çıktık

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan adaylığını açıklayan TİM Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri Sektör Kurulu Başkanı Ahmet Güleç; "Hedefimiz yarının dünyası ile uyumlu, ’güçlü kurum, güçlü ihracatçı, güçlü ihracat‘ anlayışı ile dünya ticaretinden aldığımız payı artırarak dış ticaret fazlası veren bir Türkiye’dir. Değişim için yola çıktık” dedi.

17.05.2022 17:10 10 Türkiye ve Azerbaycan Sağlık Bakanlıkları arasında iş birliği protokolü imzalandı

17.05.2022 16:59 26 'Enginar soyma ekibi' kurdular: Aylık 30 bin TL kazanıyorlar

Türkiye'nin en fazla enginar üretiminin yapıldığı yerlerden biri olan Aydın'ın Efeler ilçesine özel olarak gelen enginar soyma ekibi hummalı şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. 3 kişi tarafından kurulan özel ekip yaklaşık olarak gün boyunca enginar soyarak ayda 30, 3 aylık sezonda da 100 bin TL para kazanıyor.

17.05.2022 16:59 22 Cem Yılmaz’dan konuklarına Hepsiburada tavsiyesi

Türkiye’nin ‘En Çok Tavsiye Edilen E-Ticaret Markası’ Hepsiburada’nın yeni reklam filmi yayında… Filmde Cem Yılmaz, Çinli ve Amerikalı misafirlerine “Hepsiburada’nın neden en çok tavsiye edilen marka olduğunu” bir şarkıyla anlatıyor.

17.05.2022 16:57 24 Türkiye hayvan sayısında AB ülkelerini geçti

Türkiye, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ile kıyaslandığında büyükbaş ve küçükbaş hayvan sayısında lider konumda bulunuyor.

17.05.2022 16:54 24 Niinisto: Türkiye ile sorunu yapıcı müzakerelerle çözeceğimize eminim

NATO üyeliğine ilişkin Türkiye ile çıkan anlaşmazlık hakkında konuşan Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinisto, “Sorunu yapıcı müzakerelerle çözeceğimize eminim.” dedi.

17.05.2022 16:49 24 Nokia ve Karel, 4.5G ve 5G baz istasyonlarını Türkiye'de üretecek

Nokia ve Karel, 4.5G ve 5G baz istasyonlarını Türkiye'de üretmek için iş birliğine gitti. Yerel operatörlerin ihtiyaçları için üretilecek mobil baz istasyonlarında ilk sevkiyatın kısa süre içinde başlaması öngörülüyor.

17.05.2022 16:34 29 Yunanistan'a geçmeye çalışan 25'i FETÖ, 2'si PKK'lı 27 kişi yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı, Edirne'de, son 4 günde Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan 32 kişinin yakalandığı ve bu kişilerden 25'inin FETÖ, 2'sinin ise PKK/KCK terör örgütü üyesi olduğunu açıkladı.

17.05.2022 16:16 28 Türkiye İspanya CANLI YAYIN - U17 Avrupa Şampiyonası

U17 Avrupa Şampiyonası C Grubu ilk maçında Türkiye U17 Mill Takımımız, İspanya ile karşı karşıya geliyor. Peki, Türkiye - İspanya U17 Avrupa Şampiyonası maçı saat kaçta, hangi kanalda yayınlanıyor? Canlı yayın bilgileri ve canlı skor haberimizde...

17.05.2022 14:54 28 İsveç'ten kritik NATO açıklaması: Türkiye ile problemleri çözmeye hazırız

İsveç Başbakanı Andersson, Finlandiya ile yarın NATO üyeliğine başvuracaklarını açıkladı. Andersson, "Türkiye ile görüşüp tüm problemleri çözmeye hazırız." dedi.

17.05.2022 13:21 17 Avrupa Türkiye'nin NATO onayı konusunda iyimser

Avrupa, NATO üyeliğine başvurmaya hazırlanan İsveç ve Finlandiya ile veto sinyali veren Türkiye arasındaki krizin kısa sürede aşılacağı görüşünde. Finlandiya, Almanya ve AB'den bu konuda iyimser açıklamalar geldi.

Tüm Konular

Bakü Paris Ankara
Aydın Edirne İstanbul
Avrupa Almanya Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Cezayir Finlandiya Hollanda İspanya İsveç Kazakistan Mısır Rusya Suudi Arabistan Türkiye Ukrayna Yunanistan Azerbaycan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Katar
Amerikalı Cezayirli Çinli Hollandalı Türk
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği (AB) Milli Savunma Bakanlığı (MSB) AK Parti Büyük Birlik Partisi (BBP) Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Demokratik Sol Parti (DSP) Savunma Danışmanlık İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi (SADAT) Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Belediye Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) Olimpiyat Komitesi
Başkan Cumhurbaşkanı Başbakan Bakan Savunma Bakanı Sağlık Bakanı Teknoloji Bakanı Başbakan Yardımcısı Hükümet Sözcüsü İl Başkanı Genel Başkanı Büyükelçi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Bilim Kurulu Üyesi Hazine ve Maliye Bakanı
Recep Tayyip Erdoğan (RTE) Cem Yılmaz Doğu Perinçek Kemal Kılıçdaroğlu Mustafa Destici Mustafa Sarıgül Mustafa Şentop Canan Kaftancıoğlu Fuat Oktay Mustafa Varank Fahrettin Koca Aleksandr Novak Kiriakos Miçotakis Nuray Mert Ümit Özdağ Abdulmecid Tebbun Nureddin Nebati
Atatürk Havalimanı Ankara Büyükelçiliği Millet Bahçesi Beyaz Saray
Orta Doğu Afrika
İş Bankası
Konferans Avrupa Şampiyonası Olimpiyat Oyunları
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Kürdistan İşçi Partisi (PKK) Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan)
C Grubu Koronavirüs (Kovid-19) Enflasyon
F-35