Parti Sözcüsü

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 17 Mayıs 2022 Salı 18:21 tarihinde yayınlandı.
Parti Sözcüsü hakkında toplam 83 haber.

17.05.2022 18:21 18 AKP Sözcüsü Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na tepki

AKP Sözcüsü Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na tepki - AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kılıçdaroğlu’nun Aliya İzzetbegoviç’in karargahı için 'mağara' ifadesini kullanması son derece yakışıksızdır” dedi.

17.05.2022 15:04 28 Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na tepki: Son derece yakışıksızdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kılıçdaroğlu’nun Aliya İzzetbegoviç’in karargahı için 'mağara' ifadesini kullanması son derece yakışıksızdır” dedi.

15.05.2022 01:20 35 Cahit Özkan'ın BAE sözlerine Ömer Çelik itiraz etti: Partimizin görüşleri değil

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili sözlerine AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten itiraz geldi.

13.05.2022 12:02 36 CHP MYK olağanüstü toplandı Ekrem İmamoğlu karara 'İstanbul seçimleri ile ilgili' dedi İlk açıklama!

CHP'de olağanüstü toplanma kararı verilmesinin ardından Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında İstanbul'da gerçekleştirildi. İl Başkanlığına gelen İBB Başkanı İmamoğlu kararın İstanbul seçimleriyle ilgili olduğu açıklamasında bulundu. Toplantı sonrası Parti Sözcüsü Faik Öztrak açıklama yaptı.

13.05.2022 09:06 38 CHP'de 'olağanüstü' MYK toplantısı: Kaftancıoğlu görevinin başında

CHP'de Yargıtay'ın İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki kararları onamasının ardından ‘olağanüstü’ MYK toplantısı yapıldı. Parti Sözcüsü Faik Öztrak "Kaftancıoğlu görevinin başında" dedi.

12.05.2022 20:01 29 Ömer Çelik'ten asgari ücret açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK sonrasın önemli açıklamalar yaptı. Yükselen enflasyonla birlikte vatandaşların beklediği asgari ücrete ikinci zam konusuna da değinen Çelik, "Vatandaşlarımızın beklentileri bizim her zaman gündemimizdir." şeklinde konuştu.

12.05.2022 18:53 35 AKP'den Kaftancıoğlu yorumu: Bu hukukçuların yürüteceği bir tartışma

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK devam ederken gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.Kaftancıoğlu hakkında Yargıtay'ın verdiği onama kararı sorulan Çelik, "Her konuda bizi ve cumhurbaşkanımızı yargının verdiği kararın arkasında olarak niteliyorlar. Bu tartışma hukukçuların yürüteceği bir tartışma, benim değerlendirmem söz konusu değil" dedi.

12.05.2022 18:19 13 Son dakika: Kaftancıoğlu'nun cezasına onama... AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Hukukçuların yürüteceği bir tartışma

Son dakika haberine göre; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK devam ederken gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yargıtay'ın Canan Kaftancıoğlu kararıyla ilgili, "Bu dosyanın içini ne ben ne Cumhuriyet Halk Partisi bilir. Siyasi tarafgirlikle ele alınan bir konu. Hukukçuların yürüteceği bir tartışma." dedi. Son zamanlarda göç meselesiyle ilgili provakasyonların olduğunu vurgulayan Ömer Çelik, Türkiye'nin göç yönetimiyle mücadele ettiğini ve zamanı geldiğinde sığınmacıların ülkelerine döneceğini açıkladı. Ayrıca Çelik, sığınmacılarla ilgili asayiş sorunlarına vatandaşların kendilerinin müdahalede bulunmaması istedi.

9.05.2022 18:06 18 CHP’li Öztrak: İmamoğlu’nun Karadeniz ziyaretinin iki boyutu var

CHP’li Öztrak: İmamoğlu’nun Karadeniz ziyaretinin iki boyutu var - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz ziyaretlerine ilişkin, "Karadeniz ziyaretinin 2 boyutu var; ilki hemşehrileri ile bayramlaşma, ikincisi belediyelerimizin daveti ile yürütülen faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunma, açılışlara katılma" dedi.

9.05.2022 18:03 16 CHP'li Öztrak: 'Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz ziyaretinin iki boyutu var'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turuna ilişkin, "Karadeniz ziyaretinin 2 boyutu var; ilki hemşerileri ile bayramlaşma, ikincisi belediyelerimizin daveti ile yürütülen faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunmak, açılışlara katılma" dedi.

9.05.2022 17:08 43 AK Parti Sözcüsü Çelik: Teröre bu fırsatı verenlerin demokrasi ve hukuk konusunda aynaya bakması gerekir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsviçre'nin Basel kentinde düzenlenen '23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'nde PKK yandaşları tarafından gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

9.05.2022 16:59 13 AK Parti'li Çelik, Basel'de '23 Nisan Festivali'ne saldırıyı kınadı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsviçre'nin Basel kentinde düzenlenen '23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali'nde PKK yandaşları tarafından gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

7.05.2022 18:50 13 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Yolumuza birlik ve dirlik içinde devam edeceğiz

Adana'da 18'incisi düzenlenen Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen Kültür ve Sanat Şöleni kapsamında Kardeşlik Göçü Kortej Yürüyüşü gerçekleştirildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Yolumuza birlik, dirlik ve kardeşlik içinde devam edeceğiz” dedi.

7.05.2022 17:19 43 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik: Yolumuza birlik, dirlik ve kardeşlik içinde devam edeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da 18'incisi düzenlenen Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen Kültür ve Sanat Şöleni kapsamında Kardeşlik Göçü Kortej Yürüyüşü öncesi Turgut Özal Bulvarı'nda yaptığı konuşmada, Türkmen Şenliği'nin hayırlı olması temennisinde bulundu. Çelik, ülkede gerilim siyasetine, fitne çıkarılmasına, insanlar arasında kin ve nefret tohumları ekilmesine müsaade etmeyeceklerini belirterek, "Yolumuza birlik, dirlik ve kardeşlik içinde devam edeceğiz." dedi.

7.05.2022 09:12 21 AK Parti Sözcüsü Çelik: Vatanseverlik, nefret ve kin siyasetine geçit vermemektir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bir yerde nefret siyaseti görürseniz, ideolojisi ne olursa olsun, bu ülkeye karşı kökü dışarda bir kötülük hazırlığı olduğundan emin olabilirsiniz"... Devamı için tıklayınız

7.05.2022 08:47 22 AK Parti Sözcüsü Çelik: Nefret siyaseti ile vatanseverlik bir araya gelmez

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Cumhuriyetimize ve demokrasimize karşı en büyük kötülük nefret siyasetidir. Nefret siyaseti ile vatanseverlik bir araya gelmez. Kin ve nefret tohumları ekmek vatanseverliğin düşmanıdır.'' dedi.

6.05.2022 20:05 35 Davutoğlu’nun sitemlerine DEVA’dan yanıt

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'nun 6'lı masadan yeni ittifaklar oluşmalı sözlerine DEVA Partisi'nden yanıt geldi. Parti sözcüsü İdris Şahin, "Biz 6'lı masada yarınların Türkiye'sini inşa etmenin daha kolay olabileceğini daha doğru bir yöntem olabileceğini düşünerek 6'lı masada tercih bulunduk" dedi.

6.05.2022 19:29 22 Öztrak'tan Kaftancıoğlu'na 'Sen sus' mesajı: Partimizin görüşlerini biz açıklarız

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partilerinin 'mültecileri geri gönderme' vaadiyle çelişen açıklamalar yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na göndermede bulundu. Mültecileri 'geri yollama' konusundaki görüşlerinin değişmediğini söyleyen Öztrak, 'Partimizin görüşlerini Genel Başkanımız, Parti Sözcüsü ve Grup Başkanvekilleri açıklar.' dedi.

6.05.2022 18:21 35 Öztrak'tan otobüsteki gazeteciler sorusuna yanıt: Bizim işimiz değil

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Ekrem İmamoğlu’nun, Karadeniz turu sırasında bazı gazetecilerle birlikte çektiği fotoğrafın sorulması üzerine "Bu geziye kimlerin davet edilip, edilmediği Genel Merkez’imizin işi değildir" dedi. İçişleri Bakanı Soylu'nun mülteci konusundaki ifadelerine ilişkin "Kaçak göçmenleri savunan bir İçişleri Bakanı’nı biz ciddiye almıyoruz" dedi.

6.05.2022 17:23 38 Öztrak: Allah akıl dağıtırken bunlar ne yazık ki nasibini almamış

İzmir’de basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Allah akıl fikir versin diyeceğiz ama Allah akıl dağıtırken bunlar ne yazık ki nasibini almamış” dedi.

29.04.2022 16:15 36 CHP Sözcüsü'nden DEVA ve Gelecek Partisi kararları için ilk değerlendirme

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, DEVA ve Gelecek Partisi'nin kendi logolarıyla seçime girme kararı almasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

28.04.2022 07:11 38 DEVA’nın seçim kararı SAADET ve Gelecek’i nasıl etkileyecek?

DEVA’nın seçime kendi adıyla girme kararı üzerine gözler, ‘ittifak içinde ittifak’ formülünün tarafları SAADET ve Gelecek’e çevrildi. Parti sözcülerine göre DEVA’nın adımı formülü rafa kaldırmadı.

27.04.2022 11:17 10 AK Parti Sözcüsü Çelik: 27 Nisan e-muhtırası, geleneğinin son halkası olarak tarihteki yerini aldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Çelik, "Cumhurbaşkanı şöyle olmalı, birtakım kaygılarımız var bu konularda' dediklerinde hükümet, ilk defa Cumhuriyet tarihinde cevap verince, siyasi hayatımız açısından bir dönüm noktası oldu." dedi.

27.04.2022 11:14 43 27 Nisan e-muhtırası... AK Parti Sözcüsü Çelik: Siyasi hayatımız açısından dönüm noktası oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "27 Nisan e-muhtırası"na ilişkin, "'Cumhurbaşkanı şöyle olmalı, birtakım kaygılarımız var bu konularda.' dediklerinde hükümet, ilk defa Cumhuriyet tarihinde cevap verince bu siyasi hayatımız açısından bir dönüm noktası oldu." dedi.

26.04.2022 10:34 13 AK Parti Sözcüsü Çelik'ten sert tepki: 'Hiç kimse Cumhurbaşkanımızı tehdit edemez'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in sözlerine tepki gösterdi. Çelik, "Hiç kimse Cumhurbaşkanımızı tehdit edemez. Cumhurbaşkanımızı tehdit etmeye kalkanlarla, millet egemenliğini savunarak mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

25.04.2022 18:30 16 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'tan '1915 olayları' açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 1915 olaylarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu konu siyasetçilerin değil, tarihçilerin işidir" ifadesini kullandı.

25.04.2022 18:24 18 CHP’den 1915 olaylarıyla ilgili açıklama: Siyasetçilerin değil, tarihçilerin işi

CHP’den 1915 olaylarıyla ilgili açıklama: Siyasetçilerin değil, tarihçilerin işi - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 1915 olaylarına ilişkin, "Bu konu siyasetçilerin değil tarihçilerin işidir. Siyasetçiler tarihçilerin işini yapmaya kalkarsa buradan husumetten başka bir şey çıkmaz. Zaman husumetleri büyütme zamanı değil, ortak geleceği inşa zamanıdır" dedi.

25.04.2022 15:03 18 ‘İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılma kararı iptal edilmeli’

‘İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılma kararı iptal edilmeli’ - Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Sözleşmesini ve kadın cinayetlerini gündeme taşıdı. Usluer, "Kadına yönelik şiddetle mücadele sadece avukatların ve kadınların görevi değildir. Yargıyı göreve davet ediyoruz. Danıştay’ı göreve davet ediyoruz. Bu karar iptal edilmelidir" dedi.

25.04.2022 03:25 43 AK Parti Sözcüsü Çelik: Türkiye masada güvenli bir arabulucu, iyi bir dost, sahada da düşmanları için caydırıcı bir güçtür

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Birileri Türkiye'nin sahada değerini biliyor da masada değerini bilmiyorsa büyük bir siyasi akılsızlık yapıyordur. Türkiye masada güvenli bir arabulucu, iyi bir dost, sahada da düşmanları için caydırıcı bir güçtür." dedi.

24.04.2022 19:15 35 500 liralık banknot mu geliyor? CHP duyurdu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Paramızı pul edenlerin, 500 liralık banknot çıkaracağı söyleniyor. Ama o da yetmez" dedi.

24.04.2022 18:51 28 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Bu mücadele dünyanın en meşru, en haklı mücadelesidir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Başakşehir İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Pençe-Kilit operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulunan Ömer Çelik, "Bu mücadele dünyanın en meşru, en haklı mücadelesidir. Sınırlarımızın etrafında birer terör devletçiliği kurmak isteyenlere, sınırlarımızın etrafını delik deşik etmek isteyenlere karşı Cumhurbaşkanımız Başkomutan olarak 'Bir gece ansızın gelebiliriz' demişti. Bir kere daha bir gece ansızın geldik" dedi.

24.04.2022 18:08 18 CHP’den ‘500 liralık banknot’ iddialarıyla ilgili açıklama

CHP’den ‘500 liralık banknot’ iddialarıyla ilgili açıklama - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Paramızı pul edenlerin, 500 liralık banknot çıkaracağı söyleniyor. Ama o da yetmez. En büyük banknot olan 200 lira, 2009 Ocak ayında çıkarıldı. O gün 200 lira ile alınan aynı mal ve hizmeti, bu gün almak için: 2 tane 500'lük bir de 50'lik banknota ihtiyaç var. Nereden nereye..." ifadelerini paylaştı.

24.04.2022 16:31 43 AK Partili Çelik'ten Biden'ın soykırım açıklamasına tepki: Normalleşmeyi sabote eder nitelikte

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak nitelemesine ilişkin, "Tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksundur. Ermenistan'la yürümekte olan normalleşme sürecini sabote eder niteliktedir" dedi.

24.04.2022 15:59 13 Son dakika... AK Parti Sözcüsü'nden ABD Başkanı Biden'a 'soykırım' tepkisi: Açıklaması tarihi ve hukuki dayanaktan yoksun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak nitelemesine ilişkin, "ABD Başkanı Biden'ın açıklaması tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksundur. Soykırım iftirasını sektör haline getiren lobileri memnun etmeyi amaçlayan açıklamasının hiçbir temeli olmadığını ifade ediyoruz" dedi.

24.04.2022 15:57 21 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Biden'ın açıklaması hukuki dayanaklardan yoksundur!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarıyla ilgili açıklamasının tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksun olduğunu belirterek, "Soykırım iftirasını... Devamı için tıklayınız

24.04.2022 13:08 28 Son dakika... AK Parti Sözcüsü'nden Biden'a 1915 olayları tepkisi: Tarihi ve hukuki dayanaktan yoksun

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "ABD Başkanı Biden'ın açıklaması tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksundur. Soykırım iftirasını sektör haline getiren lobileri memnun etmeyi amaçlayan açıklamasının hiçbir temeli olmadığını ifade ediyoruz" dedi.

23.04.2022 20:35 43 AK Parti Sözcüsü Çelik: Aramıza sokulan fitnelere karşı her zaman uyanık olacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Aramıza sokulmaya çalışılan fitnelere karşı her zaman uyanık olacağız. Her zaman kardeşçe bu topraklarda şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrasında da beraber bu irademizi sürdüreceğiz." dedi.

22.04.2022 22:05 43 AK Parti Sözcüsü Çelik: Hiç kimse Türkiye'ye yan gözle bakamayacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hiç kimse Türkiye'ye yan gözle bakamayacak, Türkiye'yi taciz edemeyecek, Türkiye'ye göz dikemeyecek. Kara vatanımızı da mavi vatanımızı da hava vatanımızı da sonuna kadar koruyacağız." dedi.

22.04.2022 21:59 21 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Pençe-Kilit Operasyonu açıklaması: Hiç kimse Türkiye'ye göz dikemeyecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Ceyhan İlçe Başkanlığınca düzenlenen iftar programında, Irak'ın kuzeyinde devam eden "Pençe-Kilit Operasyonu"na ilişkin açıklamada... Devamı için tıklayınız

21.04.2022 16:02 35 Patates satıcısı: Tezgah altında çürük malzeme kalmıyor

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İdris Şahin’e dert yanan Çorumlu patates satıcısı, “Geçen yıl 3,5 liraya satılan patatesi şimdi 3 kilosunu 20 liraya satıyoruz. Vatandaşın alım gücü zayıf. Patatesin eziği ve çürüğü bile 2,5 lira. Artık tezgah altında çürük malzeme kalmıyor” dedi.

21.04.2022 15:07 36 AK Parti Sözcüsü Çelik'ten 'TÜGVA'ya geçmiş olsun' mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziosmanpaşa Temsilciliği'ne sabah saatlerinde yapılan bombalı saldırıyı lanetlediklerini bildirdi.

21.04.2022 14:59 21 AK Parti Sözcüsü Çelik'ten "TÜGVA'ya geçmiş olsun" mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Gaziosmanpaşa Temsilciliği'ne sabah saatlerinde yapılan bombalı saldırıyı lanetlediklerini bildirdi. Devamı için tıklayınız

19.04.2022 14:50 18 CHP’den, emekliye sıfır zamma tepki

CHP’den, emekliye sıfır zamma tepki - CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, iktidarın bayramda emeklilere verilen ikramiyeye bir kuruş bile zam yapmamasını sert bir dille eleştirdi.

18.04.2022 22:08 43 AK Parti Sözcüsü Çelik, İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılmasını kınadı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılmasını kınadı.

18.04.2022 20:06 24 Ömer Çelik: Türkiye kendi topraklarını korumak için bu hakkı kullanıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Pençe Kilit Operasyonu'na ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti hem kendi topraklarını ve insanlığı korumak için bu hakkı kullanıyor hem de komşu ve kardeş ülkelerden bu terörün arındırılmasına dönük olarak bu desteğini vermiş oluyor." dedi.

18.04.2022 19:15 10 AK Parti'li Çelik: (Pençe Kilit Operasyonu) Türkiye kendi topraklarını ve insanlığı korumak için bu hakkı kullanıyor

AK Parti Parti Sözcüsü Çelik, Pençe Kilit Operasyonu'na ilişkin,"Türkiye hem kendi topraklarını ve insanlığı korumak için bu hakkı kullanıyor hem de komşu ve kardeş ülkelerden bu terörün arındırılmasına dönük olarak bu desteğini vermiş oluyor." dedi.

18.04.2022 19:07 29 Pençe-Kilit Operasyonu'nda 51. madde detayı: ‘Türkiye meşru müdaafa hakkını kullandı’

AK Parti MYK Toplantısı sonrası açıklamala yapan Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye'nin meşru müdaafa hakkını kullanarak Pençe-Kilit operasyonunu başlattığını söyledi. Çelik, operasyonun BM'nin 51. maddesine dayanarak yapıldığını dile getirdi.

18.04.2022 12:56 21 AK Partili Ömer Çelik: Barış isteyenler için Pençe Kilit Harekatı bir güvence

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Dostluk ve barış isteyenler için Pençe Kilit Harekatı bir güvencedir" dedi Devamı için tıklayınız

18.04.2022 12:10 22 AK Parti'den 'Pençe-Kilit' mesajı: Mehmetçik dünyanın en meşru mücadelesini veriyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘Pençe- Kilit Operasyonu'na ilişkin verdiği mesajda, 'Mehmetçik dünyanın en meşru mücadelesini vermeye devam ediyor' ifadelerini kullandı.

18.04.2022 11:50 28 AK Parti'li Çelik: Pençe Kilit harekatı bir güvencedir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Dostluk ve barış isteyenler için Pençe Kilit Harekatı bir güvencedir" dedi.