Numan Kurtulmuş

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 29 Haziran 2022 Çarşamba 10:03 tarihinde yayınlandı.
Numan Kurtulmuş hakkında toplam 234 haber.

29.06.2022 10:03 40 AKP kulisi: Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Fuat Oktay gibi önemli isimler endişelerini iletti, Erdoğan kapıyı kapattı

Halk TV yazarı Barış Soydan, Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş ve Fuat Oktay gibi AKP'nin önemli isimlerinin ekonomi yönetimi konusunda endişeli olduğunu, ancak Erdoğan'ın değişiklik taleplerine kapıyı kapattığını aktardı.

29.06.2022 08:21 43 Diplomatik başarı muhalefeti rahatsız etti! Kurtulmuş: Türkiye'nin istekleri kabul edildi, onur duymanız lazım

Türkiye, aylar süren diplomasi trafiği sonucu olarak talep ettiği bütün konuları, NATO'ye girmek isteyen İsveç ve Finlandiya'ya kabul ettirdi. Ancak muhalefet, Türkiye'nin bu diplomatik başarısından rahatsız oldu. Muhalefete cevap veren AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye'nin isteklerinin tamamı İsveç ve Finlandiya tarafından kabul edilmiştir. Bundan sizlerin de onur duyması lazım." ifadelerini kullandı.

29.06.2022 00:11 22 TBMM'de 'üçlü memorandum' tartışması: Türkiye'nin diplomatik başarısı muhalefeti rahatsız etti

Türkiye, aylar süren diplomasi trafiği sonucu olarak talep ettiği bütün konuları, NATO'ye girmek isteyen İsveç ve Finlandiya'ya kabul ettirdi. Ancak muhalefet, Türkiye'nin bu diplomatik başarısından rahatsız oldu. İYİ Parti'li Muhammet Naci Cinisli 'gururum incindi' derken, CHP'li Engin Altay ise bunu sağlıklı bulmadığını söyledi. Muhalefete yanıt veren AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da 'Türkiye'nin isteklerinin tamamı İsveç ve Finlandiya tarafından kabul edilmiştir. Bundan sizlerin de onur duyması lazım.' ifadelerini kullandı.

28.06.2022 23:06 43 AK Partili Kurtulmuş: Hükümet tedbirleri almak için gece gündüz çalışıyor

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, "Enflasyon artışının Türkiye ekonomisi, özellikle vatandaşımızın üzerindeki etkilerinin farkındayız. Hükümet gerekli tedbirleri almak için gece gündüz çalışıyor." dedi.

28.06.2022 22:34 10 Kurtulmuş: Hükümet enflasyon konusunda gerekli tedbirleri almak için gece gündüz çalışıyor

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, "Enflasyon artışının Türkiye ekonomisi, özellikle vatandaşımızın üzerindeki etkilerinin farkındayız. Hükümet gerekli tedbirleri almak için gece gündüz çalışıyor." dedi.

28.06.2022 21:15 12 Numan Kurtulmuş'tan 'Ek Bütçe' açıklaması: Vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek için ihtiyaç duyduk

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Meclis'te bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, Ek Bütçe görüşmelerine ilişkin konuşarak Enflasyon karşısında vatandaşlarımızı ezdirmemek için ek bütçeye ihtiyaç vardı dedi.

28.06.2022 20:44 13 Son dakika... Numan Kurtulmuş ek bütçenin nedenini anlattı: Vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek için

2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bağlı Cetvellerinde Değişiklik yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmelerinde TBMM'de konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, ek bütçenin nedenini anlattı. Kurtulmuş, "Enflasyon karşısında vatandaşlarımızı ezdirmemek için ek bütçeye ihtiyaç vardı" dedi.

27.06.2022 10:36 16 Numan Kurtulmuş, Yunan adalarının silahlandırılmasına tepki gösterdi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Yunanistan'la olan meseleleri görüşerek, konuşarak, müzakereyle çözmek istediklerini belirterek, "Ama Yunanistan başkalarının kuyruğuna takılarak kendilerinin sırtını sıvazlayanlara asla prim vermesin ve meseleleri içinden çıkılmaz, çözülmez bir hale getirmesin." dedi.

27.06.2022 02:06 26 Numan Kurtulmuş'tan Yunanistan'a mesaj

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Yunanistan'la Türkiye arasındaki konuların konuşularak halledilebilecek meseleler olduğunu söyledi. Kurtulmuş, "Biz Yunanistan'la olan meselelerimizi görüşerek, konuşarak, müzakereyle çözmek isteriz. Ama Yunanistan başkalarının kuyruğuna takılarak kendilerinin sırtını sıvazlayanlara asla prim vermesin ve meseleleri içinden çıkılmaz, çözülmez bir hale getirmesin" dedi.

27.06.2022 01:26 27 EYT'de yaşanan son gelişmeler

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yaşanan son gelişmeler yaş nedeniyle emekli olamayanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Habertürk'e konuk olan AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, konuya ilişkin müjdeli haberi duyurdu. Peki EYT yasası ne zaman çıkacak ve şartları neler olacak, kimleri kapsayacak? İşte EYT'de yaşanan son gelişmeler...

27.06.2022 00:35 43 AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Yunanistan'la olan meseleleri müzakereyle çözmek istiyoruz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Yunanistan'la olan meseleleri görüşerek, konuşarak, müzakereyle çözmek istediklerini belirterek, "Ama Yunanistan başkalarının kuyruğuna takılarak kendilerinin sırtını sıvazlayanlara asla prim vermesin ve meseleleri içinden çıkılmaz, çözülmez bir hale getirmesin." dedi.

27.06.2022 00:11 10 AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Yunanistan'la olan meselelerimizi müzakereyle çözmek isteriz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Biz Yunanistan'la olan meselelerimizi de görüşerek, konuşarak, müzakereyle çözmek isteriz." dedi.

26.06.2022 12:41 12 TEMMUZ MEMUR ZAMMI SON DAKİKA HABERLERİ 2022 || MEMUR MAAŞI ZAMMI NE KADAR OLACAK, ZAM VAR MI, MEMUR ENFLASYON FARKI NEDİR?

Memur zammı için kısa bir süre kaldı. Temmuz ayında zam olacak memurlar zam oranları ile ilgili gelişmeleri takip ediyorlar. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, dün bir açıklama gerçekleştirdi. Memur zammı için gözler enflasyon rakamlarına çevrildi. Peki memur zammı ne kadar olacak, memur maaş zammı ne zaman açıklanacak 2022? Memur enflasyhon farkı nedir?

26.06.2022 11:15 12 ASGARİ ÜCRET ZAMMI NE KADAR OLACAK? || 2022 TEMMUZ YENİ ASGARİ ÜCRETİ BELLİ OLDU MU, KAÇ TL YÜKSELECEK?

Asgari ücret zammı gelişmeleri temmuz ayına günler kala milyonlarca kişinin gündeminde bulunuyor. Temmuz ayında memur ve emekli maaşlarına zam gerçekleştirilecek. Enflasyon rakamlarında yaşanan artış sonrasında asgari ücret için ek zam beklentisi gündemine geldi. Asgari ücret ile ilgili önemli bir açıklama ise AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'tan geldi. Peki temmuz ayında asgari ücrete zam yapılacak mı? Yeni asgari ücret belli oldu mu, ne kadar 2022?

25.06.2022 07:25 27 Asgari ücret zammı için tarih belli oldu!

Asgari ücrete ara zamda son durum... Temmuz ayının gelmesiyle birlikte asgari ücrete olası ara zamla ilgili kritik bir aylık süreç de başlamış olacak. Gözler ise olası bir ara zamla ilgili Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nu toplayacak Bakanlık kararına çevrilmiş durumda. Konuyla ilgili henüz resmi bir adım gelmese de Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve AK Parti Sözcüsü Numan Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar geldi. İşçilerin görüşlerini ortaya koyan son açıklama ise Türk-İş'ten geldi. İşte asgari ücret zammı ile ilgili önemli açıklamalar...

24.06.2022 18:54 36 Numan Kurtulmuş'tan Mavi Vatan açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Mavi Vatan'ı pekiştiren liderliği dolayısıyla da millet olarak çok teşekkür ediyoruz. " açıklamasında bulundu.

24.06.2022 15:08 36 Kurtulmuş'tan seçim açıklaması: "Karşı ittifakın ortak bir kararı olmadığı ortada"

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AA muhabirine, 24 Haziran 2018'deki seçimlerin ardından geçen 4 yıllık sürede, Türkiye'nin kazanımlarına ilişkin açıklamada bulundu. Kurtulmuş açıklamasında Muhalefetin adayının belirlenmemiş olmasının isim belirleyememekten öte, istikamet tespit edememenin bir sonucu olduğunu söyledi.

24.06.2022 12:19 18 Asgari ücrete zam gelecek mi, ne zaman?

Asgari ücrete zam gelecek mi, ne zaman? - Asgari ücrete zam beklentisi geride kalan yılın ilk altı ayında yaşanan fiyat yükselişleri nedeniyle arttı. Geçim sıkıntısı yaşayanlar asgari ücret zammı için kritik dönem olacak olan Temmuz ayını bekliyor. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücrete zam için çalışmalar yapıldığını duyurdu.

24.06.2022 11:26 27 EYT'de heyecanlandıran gelişmeler

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yasası son durum gelişmeleri gündemdeki yerini koruyor. 1 milyonu aşkın vatandaşı yakından ilgilendiren EYT son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş EYT ile ilgili ümitlendiren açıklamalarda bulundu. İşte EYT son durum ile ilgili detaylar...

24.06.2022 10:25 12 EMEKLİ ZAMMI BELLİ OLDU MU (SSK, BAĞ-KUR,MEMUR) 2022? || TEMMUZ EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK, EMEKLİ ZAM ORANI BELLİ OLDU MU, KAÇ TL?

Emekli zammı temmuz ayına adım adım yaklaşırken son dakika gelişmeleri heyecanla takip ediliyor.SSK ve Bağ-Kur emeklileri temmuz ayında zam alacaklar. Emekli maaşı zammının belirlenmesinde enflasyon rakamları etkili oluyor. Emekli maaşı ile ilgili AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, bir açıklama yaptı. Peki temmuz ayında emekli zammı ne kadar olacak 2022? SSK ve Bağ-Kur emekli maaşı kaç TL'ye çıkacak?

24.06.2022 10:21 21 Öğretmen atamaları için açıklama geldi! MEB 2022 Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, kontenjanlar belli oldu mu?

Öğretmen atamaları ile ilgili son dakika gelişmeleri takip edilirken bir açıklama da AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş tarafından yapıldı. Canlı yayında pek çok önemli konuya dair açıklama yapan... Devamı için tıklayınız

24.06.2022 09:41 27 Emekli zammı için kritik oran açıklandı!

Milyonlarca emeklinin gözü Haziran ayı enflasyon verilerine çevrildi. Enflasyon oran farkı kadar zam alan emekliler Temmuz ayı zam oranını merak ediyor. Konu ile ilgili son açıklama AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş'un, "Emekli maaşlarına yüzde 40 dokunuş gerçekleştirilecek." açıklamasıyla "Emekli zammı 2022 zam oranı ne kadar olacak?" soruları tekrar gündeme geldi. İşte emekli zammı ile ilgili merak edilenler...

23.06.2022 20:09 38 Gelecek Partili Üstün: Yiğit Bulut, Numan Kurtulmuş, Mustafa Şentop gibiler AK Parti'de fitne çıkardı

Gelecek Partili Ayhan Sefer Üstün; Mustafa Şentop, Yiğit Bulut, Numan Kurtulmuş gibi "sonradan partiye giren" ve "tabanı bulunmayan" isimlerin AK Parti'de fitne çıkardığını söyledi.

23.06.2022 17:45 36 Emekli maaşlarına yüzde 40 zam sinyali Numan Kurtulmuş'tan asgari ücret ve EYT açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk TV'de yaptığı açıklamada, “Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dâhil olmak üzere, öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek.” dedi.

23.06.2022 11:26 27 EYT'de kapı aralanıyor!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) yeniden gündeme geldi. EYT ve 3600 ek gösterge için seçim öncesi bir düzenleme gelebilir mi sorusu son günlerin araştırma konuları arasında yer aldı. Uzun yıllardır rafta bekleyen EYT ve 3600 ek gösterge ile çalışmaların başlaması bu konuda hükümet kanadından müjdeli haber bekleyenleri sevindirirken çalışmalarının seyrine ilişkin açıklama AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş tarafından geldi. Peki EYT yasası çıkacak mı, kimleri kapsıyor ve şartları neler? İşte detaylar...

23.06.2022 10:14 18 EYT son durum: EYT nedir, çıktı mı?

EYT son durum: EYT nedir, çıktı mı? - Geçtiğimiz dönemler kesin dille AKP tarafından karşı çıkılan EYT, yaklaşan seçimin etkisiyle tekrar gündeme geldi. Sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihinden önce olan kişilerin EYT'li (emeklilikte yaşa takılan) sayılması nedeniyle milyonlarca vatandaşı kapsayan EYT konusunda heyecanlandıran açıklama geldi. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “EYT’de çalışmalar yapılıyor. Tarih söyleyip beklentiye yol açmak istemem, ama dediğim gibi bu konu hükümetin masasındadır” ifadelerini kullandı.

23.06.2022 09:27 27 Emekli Temmuz zammı netleşiyor!

TÜİK tarafından Mayıs ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla gözler Haziran ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. 6 aylık enflasyon oranının açıklanmasıyla netlik kazanacak emekli maaş zammı ile ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un konuyla ilgili son açıklaması ise milyonlarca emekliyi ümitlendirdi. Peki, "Emekli Temmuz zammı ne kadar olacak?" İşte Emekli Temmuz zammı son durum...

23.06.2022 09:26 18 Asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücrete zam oranını açıkladı…

Asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücrete zam oranını açıkladı… - Asgari ücret zammı, asgari ücretle çalışanların yanı sıra her kesimden çalışanın alacağı zammı hesaplamada değerlendirildiği için merakla bekleniyor. Asgari ücrete zam kararının ne olacağı belirsizliğini korurken AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yüzde 40 oranında bir zammın yapılabileceğini belirtti.

23.06.2022 07:00 13 Memur ve işçi emeklisine yüzde 40 zam sinyali

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı Habertürk canlı yayınında memur ve işçi emelileri için temmuz ayı içinde yüzde 40’a varan zam yapılacağını belirtti: “Önümüzdeki güncel konularımızdan biri de temmuz ayında işçi emeklileri de dahil olmak üzere, emeklilerimizin, alım gücünü daha yukarıya çıkarmak için fiyat ayarlaması, olumlu bir dokunuşun yapılması. Öyle görünüyor ki yüzde 40’lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek” dedi.

23.06.2022 05:42 12 AK Parti'den emekli zammı ve asgari ücret açıklaması! Numan Kurtulmuş oran verdi

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş katıldığı yayında yaptığı açıklamada emekli zammı ve asgari ücret ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Kurtulmuş Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Biraz eksik, biraz fazla olabilir dedi. Kurtulmuş asgari ücret düzenlemesine ilişkin de konuştu.

23.06.2022 05:11 28 AK Parti'den temmuz zamlarıyla ilgili açıklama

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Temmuz ayında işçi emeklilerimiz de dahil olmak üzere yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Biraz eksik, biraz fazla olabilir" dedi.

23.06.2022 01:44 26 Numan Kurtulmuş'tan emekli maaşlarına zam açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Temmuz ayında emekli maaşlarında yüzde 40'lara varan bir artış olabileceğini açıkladı. Kurtulmuş, "İşçi ve memur emeklileri de dahil olmak üzere emeklilerimizin, çalışanlarımızın alım gücünü daha yukarıya çıkarmak için yüzde 40'lara varan bir dokunuş olacak" dedi.

23.06.2022 01:10 10 AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Yüzde 40'lara varan dokunuş olacak

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Memur emeklileri dahil olmak üzere enflasyon farkını üstüne koyarak yüzde 40 civarında bir artışın, biraz eksik, biraz fazla olabilir. Bunlar çalışılıyor." dedi.

23.06.2022 00:37 43 AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş zam oranını açıkladı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş "Temmuz ayıyla birlikte çalışanlarımızın hayat kalitesini artıracak bir dokunuş yapılacak. Bu dokunuşun yüzde 40 seviyelerinde olacağını düşünüyorum." dedi.

22.06.2022 23:59 27 AK Partili Kurtulmuş'tan Habertürk'e açıklamalar

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk TV'de Serap Belet, Kürşad Oğuz ve Kemal Öztürk’ün gündeme dair sorularını yanıtladı. Kurtulmuş milyonlarca emeklinin merak ettiği Temmuz zamlarıyla ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu: "Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Biraz eksik, biraz fazla olabilir". Mevcut ekonomik durumla ilgili düşüncelerini paylaşan Kurtulmuş, "Bu yaz aylarıyla birlikte bir rahatlamayı, ondan sonraki dönemde baz etkisiyle daha kalıcı bir rahatlamayı hissedeceğiz" ifadelerini kullandı.

22.06.2022 22:57 36 Numan Kurtulmuş'tan asgari ücret açıklaması: Yüzde 40 artış bekleniyor

Numan Kurtulmuş asgari ücretlilere, "Temmuz ayıyla birlikte çalışanlarımızın hayat kalitesini artıracak bir dokunuş yapılacak. Bu dokunuşun yüzde 40 seviyelerinde olacağını düşünüyorum."

22.06.2022 22:54 35 Asgari ücrete yapılacak zam oranı belli oldu

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamada, "Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek" dedi.

22.06.2022 22:36 38 Kurtulmuş: Asgari ücrete yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, temmuz ayında asgari ücret ve emekli maaşlarında 40'lara varan bir artış yapılacağını söyledi.

22.06.2022 22:16 21 SON DAKİKA: AK Parti'den emekli zammı ve asgari ücret açıklaması! "Yüzde 40'lara varan dokunuş"

Son dakika asgari ücret zam açıklaması AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş tarafından duyuruldu. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, milyonların merakla beklediği emekli Temmuz... Devamı için tıklayınız

22.06.2022 22:13 33 AKP’li Kurtulmuş: Emekli maaşları yüzde 40 artabilir

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, memur işçi emeklileri maaşlarında yüzde 40 artış olabileceğini söyledi.

22.06.2022 22:09 24 Kurtulmuş: Asgari ücret için farklı seçenekler masada

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Temmuz ayında işçi emeklilerimiz de dahil olmak üzere, öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Asgari ücret ile ilgili farklı seçenekler var, birisine karar verilir" dedi.

22.06.2022 22:07 16 AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Asgari ücrete yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek

AKP Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, "Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek" dedi.

22.06.2022 22:03 29 Numan Kurtulmuş'tan emekli maaşlarına zam açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak zamla ilgili "Yüzde 40 seviyelerinde olacağını düşünüyorum" dedi.

22.06.2022 22:02 18 AKP asgari ücrete yapılacak zam oranını açıkladı

AKP asgari ücrete yapılacak zam oranını açıkladı - AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamada, "Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek" dedi.

22.06.2022 22:00 34 Kurtulmuş: Emekli maaşlarına %40 dokunuş gerçekleştirilecek

AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk TV'de yaptığı açıklamada, “Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dâhil olmak üzere, öyle zannediyorum ki maaşlara yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek.” dedi.

22.06.2022 21:54 40 AKP'den asgari ücret açıklaması: Yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek

AKP Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, "Temmuz ayında işçi emeklilerimize yüzde 40'lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek. Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek" dedi.

22.06.2022 21:15 13 AK Parti'li Numan Kurtulmuş: Yaz aylarıyla birlikte rahatlama hissedeceğiz

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, dar ve orta gelirli vatandaşların alım gücünü yükseltmek için ilgili tüm kurumların çalıştığını belirterek, "Bu yaz aylarıyla birlikte rahatlama hissedeceğimiz anlaşılıyor" dedi.

22.06.2022 09:00 28 Asgari ücrete ek zam gelecek mi, ne kadar olacak? Asgari ücret temmuz ara zammı 2022!

Milyonlarca asgari ücretlinin gündeminde asgari ücrete yapılması beklenen ara zam yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Temmuz’da enflasyon farkıyla, ocak ayındaki ücretlerde yeni düzenlemelerle milletimizi daha da rahatlatacağız’ açıklamasını yapmıştı. Asgari ücret son dakika açıklaması AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş tarafından yapıldı. Peki, Temmuz’da asgari ücret zammı olacak mı, ne kadar? İşte asgari ücret ara zammı 2022 detayları…

21.06.2022 14:32 27 Asgari ücret zammı için flaş gelişme!

Asgari ücret zammı son dakika gelişmeleri, milyonlarca asgari ücretli ve işveren tarafından ilgiyle takip ediliyor. 5 aylık enflasyon oranının yüzde 35.64 oranında gerçekleşmesinin ardından gözler 6 aylık enflasyon oranına çevrildi. Asgari ücret Temmuz zammının gelip gelmeyeceği araştırmaları hız kazanırken son açıklama AK Parti sözcüsü Numan Kurtulmuş'dan geldi. İşte, 2022 Asgari ücret ara zammı son durum...

20.06.2022 10:37 27 Asgari ücrete ara zamda çalışma başladı

Asgari ücrete ara zam uzun süredir çalışanların ve işverenlerin gündeminde ilk sırlarda yer alıyor. Bilindiği üzere asgari ücrete normal şartlarda Aralık ayında zam yapılıyor. Hükümet kararıyla ise bu tarih erkene çekilebiliyor. Yeni asgari ücretin belirlendiği sırada yıllık enflasyon yüzde 21.31 seviyesinde iken, aralık ayında enflasyonun fırlamasıyla 2021 yılı enflasyonu yüzde 36.08 oldu.Yıl içinde de enflasyon artmaya devam etti. Hal böyle olunca asgari ücrete ikinci zam da gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geçtiğimiz günlerde gelen yeşil ışık sonrası AK Parti sözcüsü Numan Kurtulmuş ise asgari ücrete ara zamla ilgili çalışmaların başladığı müjdesini verdi. Peki asgari ücrete ne kadar zam yapılacak? İşte son tahminler...