NTV

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 29 Haziran 2022 Çarşamba 15:12 tarihinde yayınlandı.
NTV hakkında toplam 232 haber.

29.06.2022 15:12 26 Şiddet mağduru doktor NTV'de

Şanlıurfa'da Acil Tıp Uzmanı Dr. Şehmus Baraş 8 hasta yakınının saldırısına uğradı. Sistemdeki sıkıntı nedeniyle beklemekten şikayet eden hasta yakınları doktora saldırdı. Doktor Baraş darp raporu aldı, saldırganlardan üçü adliyeye sevk edildi ancak serbest bırakıldı. Karar üzerine Doktor Şehmus Baraş adliyenin önünde diplomasını yırttı, mesleği bıraktığını açıkladı (Haber:Melike Şahin)

27.06.2022 14:13 26 Hangi noktalarda sel riski yüksek?

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, Karadeniz'deki yağışların ne kadar süre devam edeceğini ve son durumu aktardı.

27.06.2022 13:06 26 Batı Karadeniz bir kez daha sele teslim

Batı Karadeniz bir kez daha sel felaketi ile karşı karşıya. Aşırı yağış şu ana kadar en çok Kastamonu ve Bartın'da etkili oldu. Akarsular taştı, yıkılan köprüler var. Toplam 5 kent için "yüksek risk" uyarısı yapıldı. Bölgedeki son durum alacağız. NTV ekibinden kameraman Kazım Özbek ve Serkan Kaya Bartın'da.

27.06.2022 11:13 36 İstanbullular aman dikkat! Saat belli sakın dışarı çıkmayın

Yurdun pek çok bölgesinde sağanak yağış etkili olmaya devam ederken yetkili kurumlardan da peş peşe uyarılar geliyor. NTV Meteoroloji editörü Dilek Çalışkan da İstanbul için saat verdi.

27.06.2022 10:31 26 Sel ve su baskınları nerelerde etkili olacak?

Batı Karadeniz'de şiddetli sağanak etkili oluyor. Öğle saatlerinde yağışların Zonguldak ve Bartın arasındaki bölümlerde artacağını söyleyen NTV Meteoroloji editörü Dilek Çalışkan son durum hakkında bilgi verdi.. Batı Karadeniz'de devam eden yağış bölgenin doğusunda da etkili oluyor. Öğle saatlerinde Zonguldak ve Bartın arasındaki bölümlerde yağışların şiddetleneceğini belirten NTV Meteoroloji editörü Dilek Çalışkan, şiddetli yağışların batıya doğru ilerleyeceğini söyledi. Kısa sürede İnebolu'ya 100 kg, Bartın'a 200 kg yağmur düştüğünü belirten Çalışkan, Kocaeli tarafına ilerleyecek yağışların 50 kg'ın üzerinde olabileceğini aktardı. İSTANBULLULAR AKŞAMA DİKKAT İstanbul’da da akşam saatlerinde kuvvetli sağanak geçişi olacak. Yarınki hava durumuna göre bugünkü kadar şiddetli bir yağış olmayacak. Toprak suya doyduğu için devam eden yağışlarda oluşabilecek tehlikelere karşı uyarı da bulunan Çalışkan şunları söyledi: "Karadenizliler çarşambaya kadar dikkatli olsunlar. Alt katlarda bulunmayın, Sinop ve Samsun açıklarında hortum oluşabilir." İklim değişikliği sonuçlarından biri olarak kar yağışlarının azalacağını belirten Çalışkan, "Yazın sağanak yağışlarımız artacak. Haziran ayı çok yağışlı geçti. Gelen yağışlar sıcak havada olduğu için şiddetli yağıyor. Yeni iklimimiz bu diyebiliriz. Bu yağışlar için yeni tedbirler almak gerekiyor" dedi. VİDEO: BATI KARADENİZ'İ SEL VURDU

27.06.2022 10:12 26 Batı Karadeniz'de şiddetli sağanak (NTV ekibi bölgede)

Batı Karadeniz'de şiddetli sağanak etkili oluyor. Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'da dereler taştı, yollar kapandı, köprüler yıkıldı. Çok sayıda ev ve işyerini su bastı, mahsur kalanlar botlar ve iş makineleri yardımıyla kurtarıldı. Bölge için çarşambaya kadar kırmızı kodlu uyarı yapıldı. NTV ekibinden Serkan Kaya ve kameraman Kazım Özbek bölgeden son durumu aktardı.

27.06.2022 08:11 26 İnebolu’da iki köprü sele dayanamadı

Kastamonu’nun İnebolu ilçesi merkezinden geçen Söke Çayının taşma noktasına gelmesinden ötürü ilçede tedbirler arttırıldı. Derelerin taşma riskine karşı iş yerlerinin açılmaması ve alt katta oturanların üst katları çıkması istendi. Bölgede İHA muhabiri Vedat İkizoğlu son gelişmeleri NTV canlı yayınında anlattı.

26.06.2022 17:06 26 Batı Karadeniz'de sel ve su baskını riski

Türkiye'de sel veya su baskını riski taşıyan bölgeleri ve yağışların hangi günlerde daha etkili olacağını NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan aktardı.

26.06.2022 12:21 26 Esra Gezginci İstanbul’un sırlarına kapı aralıyor: Asırlara meydan okuyan Yoros Kalesi’nin bilinmeyenleri, Anadolu Kavağı’nın tarihi misyonu

Balık lokantaları, daracık sokakları, denizi ve kalesiyle Anadolu yakasında, Boğaz ile Karadeniz'in birleştiği noktada şirin bir semt. Esra Gezginci ile Esrarengiz İstanbul, pazar günü NTV ekranlarında seyirciyle buluşan bu bölümünde Anadolu Kavağı’nın tarihi misyonunu mercek altına aldı. Sanat Tarihçisi Haldun Hürel Anadolu Kavağı’nı, Yoros Kalesi’ni ve Anadolu Hisarı’nı anlattı.

24.06.2022 16:41 26 Bakan Yanık NTV'de

NTV'de soruları yanıtlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tartışılan Pınar Gültekin kararına ilişkin net konuştu. Davayı yakından takip ettiklerini ve bu kararın toplumun adalet duygusu zedelendiğini söyleyen Bakan Yanık, ''Tasarlama olduğu çok açıkken, haksız tahrik indirimi veremezsiniz'' dedi.

24.06.2022 11:29 26 Yangından etkilenen hayvanlar için seferberlik

Alevler bölgedeki yaban hayatını da tehdit ediyor. Birçok hayvan, alevlerin arasında mahsur kalmış durumda. Vatandaşlar, hayvanları güvenli alanlara götürmeye çalışıyor. NTV ekibinden Merih Ak, Korhan Varol ile kameramanlar Burak Uygun ve Cahit Kazan da o anlara tanıklık etti.

24.06.2022 04:15 26 Uçan kale alevlerle mücadele ediyor

Marmaris'teki orman yangınlarıyla mücadele etmek için TSK'nın ağır tonajlı hava araçlarından biri Chinook helikopteri ilk kez görevde. Türkiye'nin en büyük yangın söndürme araçları arasında yer alan ve bir kerede 10 tona kadar su atabilen helikopter; gün boyu söndürme çalışmalarında yer aldı. Havacılık uzmanı Tolga Özbek, helikopterin özelliklerini ve alevlerle mücadele gücünü NTV'ye anlattı. Haber: AHMET ÖRSOĞLU

23.06.2022 14:36 26 'Otomotiv sektörü 10 yıl içinde hızla dijitalleşecek'

Perakendeden üretime, lojistikten otomotive her sektör kurumsal uygulama yazılımları kullanarak iş süreçlerini dijitalleştirmeye odaklanıyor. NTV ekranlarındaki Dijital Dönüşüm Gündemi’nin bu haftaki konukları Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik ve SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, otomotiv sektörü başta olmak üzere iş dünyasının dijital dönüşümünü değerlendirdi.

23.06.2022 13:20 26 NTV ekibi yanan alanları havadan görüntüledi

Muğla Marmaris'teki orman yangınıyla mücadele ikinci gününde devam ediyor. Sabah erken saatlerde havadan müdahale yeniden başladı. NTV ekibinden Merih Ak ve Burak Uygun söndürme çalışmalarına katılan bir helikopterden izlenimlerini aktardı.

23.06.2022 12:27 26 Canlı yayın sırasında ortaya çıktı

Marmaris'te devam eden orman yangını canlı hayatına büyük zarar verdi. Yaban hayatı geliştirme sahasında alevlerden kaçan bir kaplumbağa NTV ekibi tarafından görüntülendi. Yuvasına dönmeye çalışan kaplumbağayı Korhan Varol ve Kameraman Cahit Kazan güvenli bölgeye götürdü.

23.06.2022 11:35 26 Yangına havadan müdahaleye devam ediliyor

NTV ekibinden Korhan Varol ve Cahit Kazan, Marmaris'teki yangın bölgesinden son durumu aktardı.

22.06.2022 23:18 26 Yangın bölgesinde hava nasıl olacak?

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale sürerken, bölgedeki rüzgar alevlerle mücadeleyi zorlaştırıyor. Peki rüzgar daha ne kadar etkili olacak. NTV Meteoroji Editörü Dilek Çalışkan NTV canlı yayınında yanıtladı.

22.06.2022 16:24 26 Sağlık Bakanı Koca hekimlerle buluştu

Hekimler bir süredir sıkıntılarıyla gündemde. Taleplerini hem eylemlerle hem de sosyal medyadan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya duyurmaya çalışıyorlar. Bakan Koca, kendisine ulaşan ve sosyal medyada aktif olarak sorunlarını dile getiren 50'den fazla hekimi Ankara'ya davet etti. Koca hekimlere bir sunum yaptı ve ardından onları dinledi. NTV Muhabiri Melike Şahin, 7 saat süren toplantının ayrıntılarını, katılımcı doktorlardan Serdar Durak ile konuştu.

22.06.2022 14:46 26 NTV ekibi yangın bölgesinde: Marmaris'teki orman yangını rüzgarla yayılıyor

Marmaris'te 19 sattir alevlerle mücadele var. Farklı noktalarda devam eden yangına havadan ve karadan müdahale aralıksız sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yangın bölgesini havadan inceledi. Rüzgarın etkisini artırması çalışmaları güçleştiriyor. NTV Temsilcisi Merih Ak ve Kameraman Burak Uygun son durumu aktardı.

22.06.2022 12:02 26 Marmaris'te orman yangını büyük ölçüde kontrol altına alındı

NTV Ekibi, Muğla Marmaris'teki orman yangınının olduğu bölgeden son gelişmeleri aktardı.

22.06.2022 09:03 26 Marmaris'te büyük orman yangını: NTV ekibi yangın bölgesinde

Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan orman yangınına müdahale sürüyor. Aynı anda 3 noktada çıktığı belirtilen yangının büyümesinin önüne geçildi. Alevlerin yükseldiği Bördübet mevkiinde 30 ev, tedbiren tahliye edildi. NTV ekibinden Merih Ak ve kameraman Burak Uygun bölgede gelişmeleri takip ediyor.

21.06.2022 20:41 26 Suriyeli mülteciler dönecek mi? BMMYK Türkiye Temsicisi Leclerc yanıtladı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Komiserliği Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, 'Dünya Mülteciler Günü'nde mülteci meselesinin ele alındığı İstanbul'daki uluslararası toplantının ardından NTV'de Diplomasi Muhabiri Deniz Kilislioğlu'nun sorularını yanıtladı.

21.06.2022 10:11 26 Sığınmacıların güvenli bölgelere dönüşü

Suriyelilerin güvenli bölgelere dönüşü için çalışmalar devam ediyor. O bölgelere taşınanlara istihdam sağlayabilmek için organize sanayi bölgeleri de kuruldu. NTV ekibin Çobanbey ve Azez'de yürütülen çalışmaları yerinde görüntüledi. (Haber: Gökhan Gerçek / Kamera: İbrahim Ateşoğlu)

20.06.2022 14:43 26 Güney Afrikalı polis, şüpheli sandığı 10 yaşındaki oğlunu vurdu

Güney Afrika'nın KwaZulu-Natal eyaletinde, polis memuru, evine girmeye çalışan şüpheli sandığı 10 yaşındaki oğlunu ateş ederek öldürdü. IOL'in haberine göre, Durban kentindeki Manor Gardens bölgesinde dün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, ismi açıklanmayan polis memuru, evinden gelen gürültülere uyanarak aşağı kata koştuğunda, evinin penceresinde şüpheli bir kişi olduğunu gördü. Bunun üzerine silahıyla penceredeki şüpheliye ateş açan polis memuru, daha sonra, vurduğu kişinin 10 yaşındaki oğlu olduğunu fark etti. GÖĞSÜNDEN VE AYAĞINDAN YARALANDI Göğsünden ve ayağından yaralanan çocuk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. KwaZulu Natal Eyaleti Polis Sözcüsü Tuğgeneral Jay Naicker, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Mayville polisi, Manor Gardens'ta 10 yaşındaki bir çocuğun vurulduğu bir eve çağrıldı. Çocuk hastaneye kaldırıldı ve vardıklarında öldüğü açıklandı" diye konuştu. NTV EKİBİ RUANDA'DA

19.06.2022 16:24 26 Öğrenciler AYT sorularını değerlendirdi

Alan Yeterlilik Testi'nin sonununda sınavı değerlendiren öğrenciler sınav hakkındaki görüşlerini NTV Ekibinden Baran Bila'ya aktardı.

19.06.2022 12:03 26 NTV Ekibi Ruanda'da

Türkiye'den 6 bin 500 kilometre uzaktaki Ruanda'ya giden NTV ekibinden Yağız Şenkal, ülkenin yaşadığı soykırımdan sonra oradaki insanlarının tekrar bir ulus yaratma çabasını, coğrafyasını ve sadece birkaç ülkede yaşayan gümüş sırtlı gorillerle yaptıkları yolculuğu bizlere aktardı.

19.06.2022 09:46 26 Esra Gezginci İstanbul’un sırlarına kapı aralıyor: Roma’dan günümüze, İstanbul’un tarihi su kemerleri

İstanbul’da, Roma’dan Osmanlı’ya uzanan tarihi su kemerleri nasıl çalışıyordu, kim tarafından ne zaman yapıldı? Esra Gezginci ile Esrarengiz İstanbul, pazar günü NTV ekranlarında seyirciyle buluşan bu bölümünde İstanbul’un tarihi su yolunu mercek altına aldı.

18.06.2022 11:18 36 TV 100 spikeri Oğuz Haksever'den çok büyük gaf! 'Hakim karşısına sı.tı' deyince...

Tv100 Ana Haber spikeri Oğuz Haksever canlı yayında, ünlü aktör Kevin Spacey’inin hakim karşısına çıktığı haberini verirken büyük bir gafa imza attı. Haksever, "hakim karşısına çıktı" diyecekken, "hakim karşısına s.çtı" dedi. Haksever, geçmiş yıllarda da NTV canlı yayınında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik bir gafa imza atmış ve NTV ile yolları ayrılmıştı.

16.06.2022 17:14 26 “Dijital dönüşüm perakende sektöründe etkisini artırıyor”

İş dünyasının önemli oyuncuları, uzun süredir akıllı işletmelere dönüşmenin yollarını arıyor. Bulut teknolojileri, büyük veri ve yapay zeka gibi birçok yeni teknoloji ise şirketlerin iş süreçlerini daha dayanıklı hale getirmelerinde aracı oluyor. SAP’nin 20.yılı kapsamında NTV ekranlarında yayınlanan Dijital Dönüşüm Gündemi’nin bu haftaki konukları Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin ve NTT Data Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Bahri Danış oldu.

16.06.2022 13:47 26 Haydarpaşa'daki restorasyonda sona doğru

İstanbul'un simge yapılarından Haydarpaşa Garı 2010 yılında çıkan yangında zarar görmüştü. O zamandan bu yana devam eden restorasyon çalışmalarında önemli bir mesafe katedildi. Tarihi bekleme salonundaki çalışmalar neredeyse bitirildi. NTV muhabiri Ahmet Örsoğlu Haydarpaşa Garı'ndan son durumu aktardı.

15.06.2022 04:13 26 Fed faiz artıracak mı?

Gözler Amerikan Merkez Bankası Fed'in bugün açıklayacağı faiz kararında. Karar öncesinde küresel piyasalar sert düşüş yaşadı. FED'in toplantısında neler bekleniyor? Ayrıntıları NTV Washington Temsilcisi Hüseyin Günay aktardı.

14.06.2022 15:17 26 Ankara’da sağanak yeniden bastırdı

Sel felaketi yaşanan Başkent Ankara’da yeniden sağanak yağış bastırdı. Ankara-Çankırı yolunda trafikte aksamalar yaşanıyor ve itfaiyeye baskın ihbarları gelmeye başlamış durumda... Son bilgileri NTV ekibinden Gökhan Gerçek aktardı.

13.06.2022 14:59 26 Diyarbakır’daki yangına çok sayıda ekip müdahale ediyor

Diyarbakır’da Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir kozmetik fabrikasında yangın çıktı.İlk belirlemelere göre yaralanan 10 kişi hastaneye aldırıldı. Çok sayıda itfaiye ve AFAD ekibi ile TOMA yangına müdahale ediyor. Son durumu NTV ekibinden Nizamettin Kaplan aktardı. (Kamera:Seyfettin Ay)

13.06.2022 11:12 26 Yağışlar ne zaman sona erecek?

Ankara başta olmak üzere yurdun büyük bir bölümünde hafta sonundan bu yana yağışlı hava etkili oluyor. Meteoroloji 42 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yaptı. Peki su baskınlarına neden olan yağışlar ne zaman sona erecek? NTV Meteoroloji editörü Dilek Çalışkan anlattı.

12.06.2022 17:04 26 Ankara için yeni uyarı: Açık alanlardaki etkinlikleri erteleyin

Başkent’te dün meydana gelen selde kaybolan bir kişiyi arama çalışmaları devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yeni bir yağış uyarısı daha geldi. Hem arama çalışmalarındaki son durumu hem de yeni uyarının ayrıntılarını NTV ekibinden Serkan Kaya aktardı. (Kamera:Timuçin İlbaylı)

12.06.2022 13:58 26 Esra Gezginci İstanbul’un sırlarına kapı aralıyor: Galata ve Yenikapı Mevlevihanesi’nin bilinmeyenleri

Esra Gezginci ile Esrarengiz İstanbul, pazar günü NTV ekranlarında seyirciyle buluşan bu bölümünde İstanbul’daki Galata ve Yenikapı Mevlevihanesi’ni mercek altına aldı.

10.06.2022 16:10 29 Beşiktaş Jackson Muleka için Standart Liege'e ilk teklifini iletti

Siyah beyazlılar, geçen sezon Kasımpaşa forması giyen Jackson Muleka için Standart Liege ile görüşmelere başladı. NTV'nin haberine göre; Belçika ekibi, 22 yaşındaki golcü için 3.5 milyon Euro bonservis bedeli talep ediyor. Miktarı fazla bulan Beşiktaş, indirim yapılması halinde Muleka'yı kadrosuna katmayı planlıyor.

9.06.2022 16:11 26 “Dijital dönüşüm perakende sektöründe etkisini artırıyor”

İş dünyasının önemli oyuncuları, uzun süredir akıllı işletmelere dönüşmenin yollarını arıyor. Bulut teknolojileri, büyük veri ve yapay zeka gibi birçok yeni teknoloji ise şirketlerin iş süreçlerini daha dayanıklı hale getirmelerinde aracı oluyor. SAP’nin 20.yılı kapsamında NTV ekranlarında yayınlanan Dijital Dönüşüm Gündemi’nin bu haftaki konukları Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin ve NTT Data Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Bahri Danış oldu.

9.06.2022 07:56 26 Kira artışına yüzde 25 sınırı nasıl uygulanacak?

1 Temmuz 2023'e kadar yapılacak kira sözleşmelerinde kira artış oranının yüzde 25 olarak sabitlenmesi yaklaşık 6 milyon kiracıyı ilgilendiriyor. NTV canlı yayınına katılan Gayrımenkul Hukuku Derneği Başkanı Avukat Ali Güvenç Kiraz yeni düzenleme ile ilgili merak edilenlere yanıt verdi.

8.06.2022 08:10 26 Analiz: Katliam fotoğrafları yayınlanmalı mı?

"Hiç kimse görmek istemeyen biri kadar kör değildir..." İbn-i Sina’ya atfedilen bu sözün izdüşümünde, günümüz dünyasının sorunlarına ilişkin sayısız tartışma yaşanıyor. Bunlardan biri de; “şiddet mağdurlarının fotoğraf ya da video görüntülerini yayımlamanın kamuoyu vicdanında yaratacağı etki” ve buradan çıkan ivmeyle, hukuki düzenlemelerin sağlanması. Amerikan medyası, okul saldırılarında ölen çocukların “olay yeri görüntülerinin” yayımlanmasını tartışıyor. Konuyla ilgili tartışmaları ve odağındaki önerileri NTV Dış Haberler Müdürü Ahmet Yeşiltepe araştırdı.

6.06.2022 09:56 26 Altında yön ne olur? (Ons altın, çeyrek altın, gram altın analizi)

Haftaya yatay başlayan Ons altın 1850 doların üzerinde. Finansal danışman Tuncay Turşucu NTV yayınında anlattı.

5.06.2022 09:59 26 NTV ekibi Ruanda’da gümüş sırtlı gorilleri görüntüledi

En yaygın olarak Orta Afrika ülkesi Ruanda’da yaşayan gümüş sırtlı gorillerin sayıları her geçen gün azalıyor. Ruanda hükümeti gorilleri korumak için hareket geçti ve 250 milyon dolar bütçe ayırdı. NTV’den Yağız Şenkal ile Bahattin Demir, Ruanda’nın balta girmemiş ormanlarına gitti, 4 saatlik yürüyüş sonrası, gümüş sırtlı gorilleri doğal ortamlarında görüntüledi.

5.06.2022 09:37 26 NTV'de Dünya Çevre Günü Özel Yayını

Dünya Çevre Günü Özel Yayını özel dosyalarla gün boyu NTV’de.

3.06.2022 23:44 26 Türk doktordan devrimsel buluş

ABD’nin Stanford Üniversitesi’nde görev yapan Doç. Dr. Gözde Durmuş, kanserli hücreleri hızlı bir şekilde tespit edebilen manyetik çip geliştirdi. Üstelik bunu sadece beş dolar gibi çok ucuz bir rakama mal etti. Doç. Dr. Durmuş, devrim niteliğindeki buluşunu NTV'de canlı yayında anlattı.

3.06.2022 14:50 26 e-ticarette hangi fırsatlar var? (ETİD Başkanı Emre Ekmekçi anlattı)

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) ve Google işbirliği ile 7 Haziran'da e-ticaret zirvesi düzenlenecek. Zirve öncesi NTV'ye konuk olan ETİD Başkanı Emre Ekmekçi e-ticaretteki fırsatları ve KOBİ'ler için dijitalleşme fırsatlarını anlattı.

3.06.2022 03:39 26 Pilotlar uyudu, terör alarmı verildi

ITA Havayolları'na ait bir yolcu uçağı ile Fransa semalarında bir saatten uzun süre telsiz bağlantısı kesildi. Savaş uçakları terör alarmına geçerken, pilotların uyuduğu tespit edildi. Olayın ayrıntılarını NTV Milano Muhabiri Şeyda Canepa anlattı.

2.06.2022 19:06 26 Pakistan Dışişleri Bakanı Bilavel Butto Zerdari NTV'de

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, göreve geldikten sonra ilk Türkiye ziyaretini yaptı. Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanısıra, Afganistan başlığı da önemliydi. Heyette olan Pakistan Dışişleri Bakanı Bilavel Butto Zerdari, ülkede ekonomik ve insani sorun çözülmeden terör sorununun çözülemeyeceği mesajını verdi. Bu anlamda uluslararası toplumun destek vermesi gerektiğinin altını çizdi. Taliban yönetimine de "daha iyisini yapabilirler" dedi. Bilavel Butto Zerdari NTV'den Deniz Kilislioğlu'na konuştu...

2.06.2022 17:10 26 İş dünyasının dinamikleri dijital dönüşümle değişiyor

Dijital dönüşüm, şirketlerin daha iyi müşteri deneyimi yaratması ve operasyonel verimlilik elde etmesi için atılması gereken adımların ilk sırasında yer alıyor. İş dünyasında dijital dönüşümün nabzını tutan NTV ekranlarındaki Dijital Dönüşüm Gündemi’nin bu haftaki konukları İpragaz CEO’su Eyüp Aratay ve Felece Genel Müdürü Oğuz Kaya oldu. Programda şirketler için dijital dönüşümün gerekliliği değerlenlendirilirken, dönüşüm sürecinin ana hatları çizildi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte temas noktalarını artıran şirketlerin iş ağları daha kapsamlı hale gelmeye devam ediyor. İş dünyasının dijital dönüşüm yolculuğunun nabzını tutan Dijital Dönüşüm Gündemi programının bu haftaki konukları Felece Genel Müdürü Oğuz Kaya ve İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, moderatör Burcu Kaya’nın sorularını yanıtlayarak şirketlerin dönüşüm stratejilerinin ana hatlarını aktardı. “MÜŞTERİLERİMİZE YENİ DÖNÜŞÜM PROJELERİMİZİ SUNUYORUZ” Tüketicinin alışkanlıklarının değişmesiyle birlikte pazar koşullarının da yeniden şekillendiğini ve bu değişime uyum sağlamak amacıyla altyapılarını geliştirmek için çalıştıklarını belirten Felece Genel Müdürü Oğuz Kaya, “SAP’nin yeni altyapı çözümleri sayesinde Felece olarak teknolojik dönüşüme uyum sağlayamayan işletmelere hizmet sunuyoruz. Temas noktalarını belirledikten sonra, veri oluşturan bir platforma ihtiyaç duyuyoruz. Bu noktada müşterilerimize daha esnek yapılar sunduğumuz dönüşüm projelerimizi yönlendiriyoruz.” “TÜRKİYE’NİN EN YETKİN EKİBİNE SAHİP TEKNOLOJİ FİRMASİYİZ” Dijital dönüşüm sürecinde yalnızca çözümün değil, çözümü hayata geçiren ekibin de oldukça önemli olduğunu aktaran Oğuz Kaya, insan kaynakları konusunun da kritik bir önem taşıdığını söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Müşterilerimizin yetkin ekiplerle çalışması daha başarılı projelerin gerçekleşmesine kapı aralıyor. Felece Teknoloji olarak, müşteri deneyimi alanında Türkiye’nin en geniş ve yetkin ekibine sahip teknoloji dönüşüm firması konumunda yer alıyoruz.” “2000’DEN SONRA PAZAR DİNAMİKLERİ ŞEKİL DEĞİŞTİ” Sektörlerinde birçok ilki gerçekleştirdiklerinin altını çizen İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “Kurulduğumuz günden bu yana pazar değişimlerini ve dinamiklerini müşteri beklentileri doğrultusunda şekillendirmek için çalışıyoruz. 1999’dan sonra dönüşen pazar dinamikleri ve müşteri taleplerinin değişmesi İpragaz’ı dijitalde yeni bir yapıya dönüştürüyor. Bu süreci ise SAP çözümleri ile şekillendiriyoruz. Dijital dönüşüm tüm iş süreçlerinde bütünsel bir alan oluşturduğu için aslında bir araç değil, yaklaşım biçimi olarak kabul edilebilir.” “BU PROJE BİR HAYAL ORTAKLIĞI” Eyüp Aratay, Felece Teknoloji ve İpragaz iş ortaklığı süreci hakkında ise şu bilgileri paylaştı: “Bu bir hayal ortaklığı. Bu ortaklıkla sektörde bir ilki gerçekleştirdik. Felece ile Avrupa’da dahil olmak üzere neredeyse eşi benzeri olmayan bir platforma ulaştık. Proje sayesinde zihnimizde de bir dönüşüm başlatarak müşterilerimizi daha iyi anlayabilmek için neler yapabileceğimizi ortaya koyabildik.” Felece Genel Müdürü Oğuz Kaya ise konuyu şu sözlerle değerlendirdi: “Dönüşüm projelerini gerçekleştirebilmek için bu sürece hazır olmak çok önemli. İpragaz ile ortaklığımız ise bunun çok iyi bir örneği oldu. İş sürecimizi çok hazır bir ekip ve altyapı ile sürdürüyoruz. Projenin devamlılığını sağlamak için henüz canlıya geçmeden sürdürülebilirlik altyapımızı tamamladık. Bu sayede ileriki dönemde de projeye gelişen teknolojinin ışığında yeni katkılar yapabileceğiz.”

2.06.2022 12:27 26 AK Partili Hamza Dağ'dan sosyal medya düzenlemesi eleştirilerine yanıt

NTV canlı yayınına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya düzenlemesine yönelik eleştirilere yanıt verdi. Dağ, düzenlemenin 29. maddesindeki yanıltıcı bilgi yayma cezasının hangi durumlarda gündeme geleceğini de anlattı. TBMM'ye sunulan sosyal medya düzenlemesinin komisyondaki görüşmeleri devam ediyor. Düzenlemeye yönelik sansür ve ceza eleştirilerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ yanıt verdi. NTV canlı yayına katılan Dağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: "Sosyal medya konusuna baktığımızda 3 tane tarafı var. Şirketler, devletler ve kullanıcılar. Hiç mağdur olmayan, devletleri dikkate almayan, kendi başına yasa yapmış sosyal medya şirketleri var. Burada hiç mağdur olmayan taraf onlar. Bizim burada temel aldığımız nokta bireylerin haklarını korumak, sosyal medya şirketlerinin devletlerin egemenlik alanlarını dikkate almasını sağlamak. Bu ihtiyacı giderme noktasında bir düzenleme yapmamız gerekti. 2-3 yıl sonra yeni ihtiyaçlar doğarsa ona göre düzenleme çıkar. Siz bir hakaret, iftira ortaya atıldığında bu hakkınızı nerede arayacaksınız? Twitter bu hakkı size sağlamıyor. Muhalefet bu düzenlemeyi okumadan karşı çıkıyor. İkincisi, uygulamaları ile sözleri arasında dağlar kadar fark var. Bugün liderlerle ilgili sosyal medyada yazılan sözlerle ilgili en çok dava açan Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Savcılığa suç duyurusunda bulunduktan sonra uzlaşma isteyen iki lider bunlar. "85 MİLYONUN HAKKINI KORUMAK İÇİN YAPTIK" Jahrein diye bir hesap var. Bu kişi muhalif. Açıklamalarının yüzde 90'ı AK Parti karşıtı. İmamoğlu ile CHP ile ilgili açıklama yaptı diye hesabı askıya alındı. Burada bizim en önemli baktığımız çerçeve 85 milyon vatandaşımızın hakkını, hukukunu korumak. Şu anda bireyin hakkı zayi oluyor. Haklarını savunabilecekleri bir yer yok. Ben Türkiye Cumhuriyeti devletiyim, egemenlik haklarım yok mu? Buradaki 5-6 şirket hakkımı hiçbir şekilde savunmuyor. Hukuken bakıldığında sınırlayıcı ifadeler. Orada suçun unsurları bir kasttır. Kastı özel hale getiren bir düzenleme. Daha muğlak değil daha açık bir ifade. HANGİ DURUMLARDA CEZA GÜNDEME GELECEK? Birinin atmış olduğu tweet yaptırım doğurmaz. Biriyle ilgili olabilir, devletin mekanizması olabilir. İnsanları yanıltmaya dönük bir ifade olabilir. Kamuoyunu bozacak düzeye gelmesi gerekiyor. Kızılay'da bir bomba var, bir paket gördü mahkemede bunu savunduğu zaman ceza söz konusu olmayacak. İnsanları yanıltacak düzeyde bir tartışma olması, gerçeklik algısını değiştirebilecek bir şey olursa ve yayılırsa ceza söz konusu olabilecek. Teknoloji geliştikçe yeni düzenlemeler gelebilir. "BEKLENEN BİR DÜZENLEME" İnternet haberciliği ile ilgili internet sitelerinin beklediği ve istediği bir düzenleme. Muhalefetin bu konuda teklifleri varsa Adalet Komisyonu'nda görüşülecek. Burada gelen teklifler makul olduğu sürece değerlendirilecek. Muhalefetten sadece eleştiri değil öneri de bekliyoruz. KILIÇDAROĞLU ADAY OLACAK MI? Kılıçdaoğlu'nun Cumhurbaşkanımızın karşısına çıkacağını sanmıyorum. Bizim adayımız Recep Tayyip Erdoğan, bunu her seferinde söylüyoruz."

2.06.2022 11:08 26 Dijital Dönüşüm Gündemi bugün NTV'de

NTV ekranlarındaki Dijital Dönüşüm Gündemi programının bu haftaki konukları: İpragaz CEO’su Eyüp Aratay ve Felece Genel Müdürü Oğuz Kaya. Bugün saat 16.15'te Burcu Kaya soruyor, iş dünyasının liderleri yanıtlıyor.