Mustafa Varank

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 17 Mayıs 2022 Salı 18:29 tarihinde yayınlandı.
Mustafa Varank hakkında toplam 394 haber.

17.05.2022 18:29 27 Bakan Varank'Tan Kılıçdaroğlu'na tweet yanıtı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından Arapça paylaşımına ilişkin, "Türkiye'de en fazla yatırım yapan ülke Hollanda, arkasından Almanya. Kimse Hollandalı, Almanyalı yatırımcıya bir şey demezken, Hollandaca, Almanca tweet atmazken söz konusu olan Orta Doğu'dan, Arap ülkelerinden bir yatırımcı olduğunda 'Türkiye'ye neden Arap yatırımcı geliyor, neden Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye'de yatırım yapıyor?' diye eleştiri yapıyorlar. Bu, faşizmdir" dedi

17.05.2022 17:04 35 Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na Arapça tweet yanıtı: Faşizm

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yabancı yatırımcılara yönelik attığı tweet'lere yanıt verdi.

17.05.2022 16:27 38 Bakan Varank: Arap yatırımcı neden geliyor demek faşizmdir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Arapça tweet atmasını eleştiren Sanayi Bakanı Mustafa Varank: Değerli arkadaşlar, bu faşizmdir...

17.05.2022 16:12 13 Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na 'Arapça tweet' tepkisi: Bu faşizmdir

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun attığı Arapça tweete tepki göstererek, "Kimse Hollanda'ya, Almanya'ya hiçbir şey demezken, söz konusu Orta Doğu'dan, Arap ülkelerinden yatırımcı olunca 'Vay efendim Türkiye'ye neden Arap yatırımcı geliyor? diye eleştiri yapıyorlar. Bu faşizmdir" dedi.

17.05.2022 16:08 36 Mustafa Varank'tan Arapça tweet atan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki

Atatürk Havalimanı tartışmasında Arapça tweet atan Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Mustafa Varank"Türkiye'de en fazla yatırım yapan ülke Hollanda, arkasından Almanya. Kimse Hollandalı, Almanyalı yatırımcıya bir şey demezken, Hollandaca, Almanca tweet atmazken Orta Doğu'dan, Arap ülkelerinden bir yatırımcı olduğunda 'Türkiye'ye neden Arap yatırımcı geliyor, neden Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye'de yatırım yapıyor?' diye eleştiri yapıyorlar. Bu, faşizmdir" dedi.

17.05.2022 15:18 21 Bakan Varank: Deneyap Atölyeleri 26 ilde daha açılacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nin 26 ilde daha açılacağını belirterek "Milli Teknoloji Hamlesi'nin neferleri olacak gençlerimizi ücretsiz eğitimler verdiğimiz... Devamı için tıklayınız

17.05.2022 11:54 22 Kılıçdaroğlu'nun millet bahçesi çelişkisine Bakan Varank'tan tepki: Bozuk saat bile günde iki kez doğru gösteriyor

Geçmiş yıllarda 'Millet bahçesi bizim projemiz' açıklamasında bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı arazisine yapılacak millet bahçesine karşı çıkarak yatırımcı ve müteahhitleri tehdit etti. Kılıçdaroğlu'nun bu çelişkisine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan tepki geldi. Sosyal medya hesabından CHP liderinin söz konusu açıklamalarını paylaşan Bakan Varank, paylaşımına 'Bozuk saat bile günde iki kez doğrusunu gösterirken, Kılıçdaroğlu'nun tek bir tane doğru işi yok. Gerçekten yazık.' notunu düştü.

16.05.2022 15:45 29 Bakan Kasapoğlu'ndan dikkat çeken açıklama: Dünya ile rekabet gücü yüksek bir Türkiye inşa ettik

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği ve 16-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek Gençlik Bilişim Festivali yurdun dört bir yanından gelen gençlerin katılımıyla başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binası konferans salonundaki etkinliğe Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha katıldı. Bakanlar Kasapoğlu ve Varank’ın yanı sıra İsmail Demir önemli açıklamalarda bulundu.

16.05.2022 14:48 21 Bakan Varank Gökyüzü Gözlem Etkinliği'nin takvimini duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, daha önceleri sadece Antalya'da düzenlenen Gökyüzü Gözlem Etkinliği'nin bu sene Diyarbakır, Van ve Erzurum olmak üzere üç farklı şehirde düzenleneceğini bildirdi... Devamı için tıklayınız

16.05.2022 14:31 43 Bakan Varank, 4 ayrı ilde gerçekleştirilecek Gökyüzü Gözlem Etkinliği'nin takvimini duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilki Diyarbakır'da 9-12 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır'daki tarihi Zerzevan Kalesi'nde gerçekleştirilecek Gökyüzü Gözlem Etkinliği'ne ilişkin, "Gençlerin aileleriyle 3 gece boyunca yıldızları, Ay'ı, gezegenleri izlediği etkinliği sadece Antalya'da düzenliyorduk. Bu sene Diyarbakır, Van ve Erzurum dahil olmak üzere farklı şehirlerimizde düzenleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

16.05.2022 13:01 43 Bakan Varank: Gençlerimize güveniyoruz

Gençlik Bilişim Festivali'nin açılış töreni, Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'yi gençlerin sayesinde, gençlerin teknoloji tabanlı işleriyle çok daha iyi noktalara getireceklerini belirterek, "Bu manada sürekli karamsarlık pompalamaya çalışanlara, sizleri umutsuzluğa sevk etmeye çalışanlara itibar etmeyin. Biz gençlerimize güveniyoruz, onların neler başarabileceğini biliyoruz. Bütün dünyanın konuştuğu Türkiye'nin ürettiği insansız hava araçlarını geliştiren gençlerin, mühendislerin, teknisyenlerin yaş ortalaması 30'un altında." dedi.

16.05.2022 12:59 36 Bakan Varank gençlere seslendi: Umutsuzluğa sevk etmeye çalışanlara itibar etmeyin

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'yi gençlerin sayesinde, gençlerin teknoloji tabanlı işleriyle çok daha iyi noktalara getireceklerini belirterek, "Bu manada sürekli karamsarlık pompalamaya çalışanlara, sizleri umutsuzluğa sevk etmeye çalışanlara itibar etmeyin." dedi.

16.05.2022 09:47 13 Türk öğrenciler, uluslararası yarışmadan ödülle döndü

Türkiye, 63 ülkeden bin 750 öğrencinin katıldığı Uluslararası Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışmasında ödüllerle döndü. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından, “Dünyanın en büyük bilim ve mühendislik yarışması RegeneronISEF’te 6 öğrencimiz büyük ödül, 4 öğrencimiz ise özel ödül kazandı” ifadelerini kullandı.

15.05.2022 07:00 13 Dışa bağımlılığı azaltacak hamle

Kimya sektörünün test ve analiz ihtiyacını karşılayacak ve yeni nesil bir ekosistem oluşturacak Kimya Teknoloji Merkezi (KTM) için imzalar atıldı. Bu hamle ile dışa bağımlılığın azalacağına dikkat çeken Bakan Mustafa Varank, “Bu merkez faaliyete geçtiğinde, sektörde ihtiyaç duyulan 209 test, yerli ve milli imkânlarla, uluslararası standartlara uygun şekilde burada yapılacak. Aynı zamanda kimya teknolojileri geliştirecek yenilikçi start-uplar filizlenecek” dedi.

14.05.2022 11:30 43 Dışa bağımlılığı azaltacak! Bakan Varank: Türkiye'de ilk, imzalar atıldı

Türkiye ihracatının lokomotif sektörlerinden kimya alanında test ve analiz ihtiyacını yerli ve milli imkanlarla karşılayacak ve yeni nesil bir ekosistemi oluşturacak Kimya Teknoloji Merkezi (KTM) için imzalar atıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KTM'nin sektörün ihtiyaç duyduğu 209 testi, yerli ve milli imkanlarla, uluslararası standartlara uygun şekilde yapacağını belirterek "Kamu, sanayi ve üniversite iş birliğinin en güzel örneklerinden bir olacak bu merkezde kimya teknolojileri geliştirecek yenilikçi start-uplar filizlenecek" dedi.

14.05.2022 07:00 13 Yeni tesisle hedef Avrupa’da büyümek

Eczacıbaşı Topluluğu şirketlerinden VitrA Karo’nun, Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki yeni tesisi, dün düzenlenen törenle hizmete girdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de katıldığı açılışta, yeni tesisle Avrupa pazarındaki büyümenin hızlanmasının hedeflendiği belirtildi.

13.05.2022 21:15 27 Kocaeli'ye Kimya Teknoloji Merkezi geliyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli'de kurulacak Kimya Teknoloji Merkezi'nin, sektörün ihtiyacı olan test ve analiz süreçlerini hızlandırma ve Türkiye'nin bu alandaki dışa bağımlılığını azaltma noktasında önemli bir boşluğu dolduracağını söyledi. Bilişim Vadisi'nde düzenlenen 'İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB)-Bilişim Vadisi Kimya Teknoloji Merkezi İmza Töreni'ne katılan Bakan Varank, "Bu merkez sektörün ihtiyacı olan test ve analiz süreçlerini hızlandırma ve ülkemizin bu alandaki dışa bağımlılığını azaltma noktasında çok önemli bir boşluğu dolduracak. Merkez faaliyete geçtiğinde, sektörde ihtiyaç duyulan 209 test ve analiz, yerli ve milli imkanlarla uluslararası standartlarda Bilişim Vadisi'nde yapılacak" dedi

13.05.2022 18:45 27 'Tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attık'

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen Kimya Teknoloji Merkezi’nin imza töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz 23.4 milyar dolarlık ihracatla tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attık. Bugün sanayi üretim rakamları açıklandı. Aylık bazda bir miktar düşüş olsa da geçen senenin yüzde 9 üzerinde bir üretim artışını görebiliyoruz" dedi

13.05.2022 18:24 12 Bakan Varank: İhracatta her ay yeni bir rekor kırıyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attıklarını belirterek, Global tedarik zincirlerinin sekteye uğradığı bir zamanda güçlü sanayimiz çok önemli işlere imza atarak alternatif bir üretim üssü olabileceğini tüm dünyaya ispat etti. Bunun en somut göstergesi her ay yeni bir rekor kıran ihracatımız dedi.

13.05.2022 18:17 18 Bakan Varank: Güçlü sanayimiz alternatif üretim üssü olabileceğini tüm dünyaya ispat etti

Bakan Varank: Güçlü sanayimiz alternatif üretim üssü olabileceğini tüm dünyaya ispat etti - Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attıklarını belirterek, "Global tedarik zincirlerinin sekteye uğradığı bir zamanda güçlü sanayimiz çok önemli işlere imza atarak alternatif bir üretim üssü olabileceğini tüm dünyaya ispat etti. Bunun en somut göstergesi her ay yeni bir rekor kıran ihracatımız" dedi.

13.05.2022 18:15 43 Yeni rekor kırıldı! Türkiye dünyaya bir kez daha ispat etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attıklarını belirterek, "Global tedarik zincirlerinin sekteye uğradığı bir zamanda güçlü sanayimiz çok önemli işlere imza atarak alternatif bir üretim üssü olabileceğini tüm dünyaya ispat etti. Bunun en somut göstergesi her ay yeni bir rekor kıran ihracatımız" dedi.

13.05.2022 18:13 13 Bakan Varank: Sanayimiz alternatif üretim üssü olabileceğini dünyaya ispat etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attıklarını belirterek, "Global tedarik zincirlerinin sekteye uğradığı bir zamanda güçlü sanayimiz çok önemli işlere imza atarak alternatif bir üretim üssü olabileceğini tüm dünyaya ispat etti. Bunun en somut göstergesi her ay yeni bir rekor kıran ihracatımız dedi.

13.05.2022 18:10 21 Bakan Varank: Güçlü sanayimiz alternatif üretim üssü olabileceğini tüm dünyaya ispat etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attıklarını belirterek, "Global tedarik zincirlerinin sekteye uğradığı bir zamanda güçlü sanayimiz çok önemli işlere... Devamı için tıklayınız

13.05.2022 16:31 38 Varank: Muhalifler de sosyal medya paylaşımlarını mahkemeye veriyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, muhalefetin, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki kararı eleştirmesini 'iki yüzlülük' olarak nitelendirdi.

13.05.2022 14:39 36 Bakan Varank'tan Canan Kaftancıoğlu kararını eleştirenlere: Bu ikiyüzlülüktür

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen mahkumiyet kararını onamasına ilişkin konuştu. Varank "CHP’nin Genel Başkanı ne ile övünüyordu? 'Recep Tayyip Erdoğan bu ülkenin Cumhurbaşkanı bana dava açtı ama bu dava Yargıtay'da reddedildi'. Sizin lehinize karar çıkınca hukuka güveniyorsunuz, aleyhinize karar çıkınca hukuku eleştiriyorsunuz. Bu ikiyüzlülüktür." dedi.

13.05.2022 14:05 16 Bakan Varank, Yargıtay'ın kararını böyle savundu: 'Kaftancıoğlu kararını eleştirmek ikiyüzlülüktür'

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezasına ilişkin konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Bu ülkede hukuk var’ diyorsunuz ama sizin aleyhinize karar çıkınca hukuku eleştiriyorsunuz. Bu ikiyüzlülüktür. Burada yapılan tartışmaların tamamı aslında Türkiye’de demokrasinin altını oymak, hukukun altını oymak için yapılan tartışmalardır" dedi.

13.05.2022 13:53 27 Bakan Varank'tan yatırımcılara çağrı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Mobilite çağrısı sonrası ileri sürüş destek sistemlerinden lidar radarlara, otonom araç sitemlerinden akıllı kameralara kadar proje büyüklüğü milyarlarca lirayı bulan ve daha önce burada üretilmeyen 31 ürün artık ülkemizde üretilecek. Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programını dijital dönüşümde de, üretimde yapısal dönüşümde de, sağlık ve kimyada da, elektronikte de, seramikte de uygulayacağız." dedi. Yatırımcılara seslenen Bakan Varank, "Türkiye, jeostratejik konumu, insan kaynağı kapasitesi, planlı sanayi bölgeleri ve ivme kazanan yenilikçilik ekosistemi ile tercih edilen bir ülkedir. Bu bağlamda yatırım yapmak isteyip de 'acaba' diyenlere tekrar tekrar sesleniyorum: Hiç tereddüt etmeyin. Yatırım yapmak için de, kazanmak için de doğru yerde ve doğru zamandasınız" dedi

13.05.2022 13:35 21 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: Seramik sektörü Avrupa'nın zirvesine yükselecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni VitrA Karo tesisinin açılış töreninde konuştu. Seramik sektörünün gelecek dönemde Avrupa'nın zirvesine yükseleceğini belirten Bakan Varank, "Şu anda seramik... Devamı için tıklayınız

13.05.2022 13:30 43 Bakan Varank: Kaftancıoğlu kararını eleştirmek ikiyüzlülüktür

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezası hakkında yapılan eleştirilerle ilgili, "Bu ülkede hukuk var' diyorsunuz ama sizin aleyhinize karar çıkınca hukuku eleştiriyorsunuz. Bu ikiyüzlülüktür. Burada yapılan tartışmaların tamamı aslında Türkiye'de demokrasinin altını oymak, hukukun altını oymak için yapılan tartışmalardır" dedi.

10.05.2022 17:02 21 Bakan Varank uçaktan TOGG'un dev fabrikasını çekti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG'un Bursa'nın Gemlik ilçesindeki yapımı devam eden fabrikasını uçaktan görüntüledi. Devamı için tıklayınız

10.05.2022 17:01 13 Tesisleri gezdi talepleri dinledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ile birlikte ilçedeki fabrika ve üretim tesislerini ziyaret etti.

10.05.2022 16:58 36 Bakan Varank uçaktan TOGG'un dev fabrikasını çekti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG'un Bursa'nın Gemlik ilçesindeki yapımı devam eden fabrikasının inşaat ilerleyişini görüntüledi. Bakan Varank, yerli otomobillerin yıl sonundan önce banttan inmeye başlayacağını söyledi.

10.05.2022 13:56 21 Bakan Varank: Kazakistan'la 3 milyar dolar dış ticaret hacmine sahibiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Kazakistan'la daha önce koyduğumuz dış ticaret anlamında 10 milyar dolarlık bir hedef var. Bu hedefe ulaşmak için biraz yolumuz var. Şu anda 3 milyar dolar dış... Devamı için tıklayınız

10.05.2022 12:48 21 Bakan Varank, Kazakistanlı mevkidaşı Mussin ile görüştü!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kazakistan ile 3 milyar dolarlık dış ticaret hacmi olduğunu belirterek birçok kanalın geliştirilerek 10 milyar dolarlık hedefe doğru dış ticaret hacmini artıracaklarına... Devamı için tıklayınız

10.05.2022 12:13 13 Bakan Varank'tan 10 milyar dolarlık hedef

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank “(Kazakistan ile) Dış ticaret anlamında koyduğumuz 10 milyar dolarlık bir hedef var” dedi.

10.05.2022 12:02 10 Bakan Varank, Kazakistanlı mevkidaşı Mussin ile görüştü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ülkelerimiz arasındaki potansiyeli açığa çıkaracak işleri beraberce geliştireceğiz. İki ülkenin potansiyeli de yüksek." dedi.

10.05.2022 12:01 22 Bakan Varank Kazakistanlı mevkidaşı Mussin ile görüştü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kazakistan ile 3 milyar dolarlık dış ticaret hacmi olduğunu belirterek birçok kanalın geliştirilerek 10 milyar dolarlık hedefe doğru dış ticaret hacmini artıracaklarına inandıklarını ifade etti.

9.05.2022 12:06 22 Bakan Varank Gemlik Togg tesislerini havadan çekti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank inşaatı hızla devam eden Togg'un fabrikasını havadan görüntüledi. Varank, yerli otomobillerin yıl sonundan önce banttan ineceğini söyledi.

9.05.2022 11:47 21 Bakan Varank Gemlik'teki TOGG tesinini havadan görüntüledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından "Biraz önce Sabiha Gökçen uçağından çektim..." notuyla TOGG'un Gemlik'te yapımı devam eden üretim tesisinin havadan görüntüsünü paylaştı... Devamı için tıklayınız

9.05.2022 11:44 12 Bakan Varank'tan TOGG mesajı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank inşaatı hızla devam eden TOGG'un fabrikasını havadan görüntüledi. Varank, yerli otomobillerin yıl sonundan önce banttan ineceğini söyledi.

9.05.2022 11:30 13 Bakan Varank dev fabrikayı çekti! İşte Togg'un inşaatı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank inşaatı hızla devam eden Togg'un fabrikasını havadan görüntüledi. Varank, yerli otomobillerin yıl sonundan önce banttan ineceğini söyledi.

9.05.2022 08:57 28 TOGG fabrikasında son durum ne? Bakan Varank uçaktan paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank inşaatı hızla devam eden TOGG'un fabrikasını havadan görüntüledi. Varank, yerli otomobillerin yıl sonundan önce banttan ineceğini söyledi.

9.05.2022 04:27 43 Kendi alanında dünya lideri! Bakan Varank: Türkiye açısından çok değerli

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli'nin Dilovası ilçesindeki, GEBKİM OSB'de faaliyet gösteren su parkları tasarım, mühendislik, üretim ve montajında sektörün dünya lideri konumundaki Polin Waterparks'ı ziyaret etti. Eğlence dünyasında su parklarına büyük bir talebin olduğuna işaret eden Varank, "Hem bu pazarın büyüklüğü hem de Türkiye'den bir firmanın böyle güçlü bir markayla pazarda yer tutmuş olması bizim açımızdan çok değerli." ifadesi kullandı.

8.05.2022 17:58 43 Bakan Varank: 971 teşvik belgesiyle 27 bin 200 kişinin istihdamının ve 40,7 milyar liralık yatırımın önü açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, martta düzenlenen 971 teşvik belgesiyle 27 bin 200 kişinin istihdamının ve 40,7 milyar liralık yatırımın önünün açıldığını bildirdi.

8.05.2022 17:55 27 '40.7 milyar liralık yatırımın önünü açtık'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, martta düzenlenen 971 teşvik belgesiyle 27 bin 200 kişinin istihdamının ve 40,7 milyar liralık yatırımın önünün açıldığını bildirdi

8.05.2022 17:45 24 Varank: 40.7 milyar liralık yatırımın önünü açtık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, martta düzenlenen 971 teşvik belgesiyle 27 bin 200 kişinin istihdamının ve 40,7 milyar liralık yatırımın önünün açıldığını bildirdi.

8.05.2022 17:39 10 Varank: 971 teşvik belgesi ile 27 bin 200 vatandaşımızın istihdamının ve 40,7 milyar liralık yatırımın önünü açtık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, martta düzenlenen 971 teşvik belgesiyle 27 bin 200 kişinin istihdamının ve 40,7 milyar liralık yatırımın önünün açıldığını bildirdi.

8.05.2022 17:36 21 Bakan Varank mart ayına ilişkin yatırım teşvik verilerini değerlendirdi: 40,7 milyar liralık yatırımın önünün açtık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, martta düzenlenen 971 teşvik belgesiyle 27 bin 200 kişinin istihdamının ve 40,7 milyar liralık yatırımın önünün açıldığını bildirdi. Devamı için tıklayınız

8.05.2022 13:18 21 Bakan Varank: Eğlence sektöründe de firmalarımızı desteklemeye devam edeceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Önümüzdeki dönemde katma değerli her alanda olduğu gibi eğlence sektöründe de firmalarımızı desteklemeye devam edeceğiz" dedi. Devamı için tıklayınız

8.05.2022 12:07 12 Organize Sanayi Bölgesi’nden çıkan firma 112 ülkeye su parkı ihraç ediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, su parkı üzerine üretim yapan Polin Group’u ziyaret etti. Varank, “Polin Group’un kendi Ar-Ge ve tasarım merkezleriyle tüm dünyada 110’dan fazla ülkeye bu tip parkları tasarlaması, üretmesi, bunları gidip oralarda kurması ve bunları işletmesi gerçekten katma değerli üretim açısından önemli bir gayret” dedi.