Kanun Hükmünde Kararname

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 29 Haziran 2022 Çarşamba 15:38 tarihinde yayınlandı.
Kanun Hükmünde Kararname hakkında toplam 160 haber.

29.06.2022 15:38 21 Ek gösterge ve öğrenci affı düzenlemesini de içeren teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, ek gösterge ile öğrenci affı düzenlemesini de içeren Devlet Memurları Kanunu'nda ve Bazı Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair... Devamı için tıklayınız

29.06.2022 09:21 13 Son dakika... En düşük emekli maaşı 3 bin liraya çıkıyor

Devlet Memurları Kanunu'nda ve Bazı Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi Meclis başkanlığına sunuldu. Kanun teklifinde emeklileri ilgilendiren önemli bir madde yer aldı. Teklifte en düşük emekli maaşının 2500 liradan 3 bin liraya çıkarılması yer aldı.

28.06.2022 11:40 26 Öğrenci affı nedir, ne zaman çıkacak? (Öğrenci affı kimleri kapsıyor, aftan yararlanma şartları nelerdir?)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, lisans ve yüksek lisans dahil olmak üzere öğrenci affının önümüzdeki günlerde Meclis'e sunulacağını bildirdi. Binlerce öğrenciyi ilgilendiren öğrenci affı kimleri kapsıyor? Ne zaman çıkacak? Ayrıntılar haberimizde... 4 milyon 242 bin 316 öğrencinin beklediği " üniversite öğrenci affı " ile ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan geldi. Tüm öğrencilere müjde vermek istediğini açıklayan Erdoğan, öğrenci affının önümüzdeki günlerde Meclis'e sunulacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Lisans, yükseklisans ve doktora eğitimlerini bırakmak zorunda kalanlar belirli şartlarda eğitimlerine devam edebilecekler" dedi. ÖĞRENCİ AFFI NEDİR? Türkiye’de Yükseköğretim öğrencileri için ceza afları, çeşitli nedenlerden dolayı yükseköğretim kurumlarıyla ilişikleri kesilmiş öğrencilerin geri kazandırılması anlamına geliyor. Öğrenci affı lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini kapsayacak. ÖĞRENCİ AFFI KİMLERİ KAPSIYOR? Kayıt yenilememe, yatay geçiş, lise diploması olmadığı için geçici kaydı silinenler, diplomasını kayıt yaptırdığı halde bölümüne götürmeyenler ile üst üste 4 dönem kayıt yenilemeyen açık öğretim öğrencileri başvurabilecek. 2018 yılındaki öğrenci affı kapsamında, "terör suçundan hüküm giyenler, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı nedeniyle ilişiği kesilenler" bu aftan yararlanamamıştı. Yüksek lisans, doktora ve lisans öğrencilerini kapsayacağı belirtilen 2022 Öğrenci affı şartları henüz belli olmadı. 2022 ÖĞRENCİ AFFI NE ZAMAN ÇIKACAK? Öğrenci affı ile ilgili kritik açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve kamuoyunda 'öğrenci affı' diye bilinen teklifi, önümüzdeki günlerde Meclis'imizin takdirine sunuyoruz" diye konuştu. ÖĞRENCİ AFFINDAN YARARLANMA ŞARTLARI Disiplin cezası Kendi isteğiyle okuldan ayrılma Yabancı dil hazırlık sınıfında başarısızlık İzinli/Kayıt dondurma 667 sayılı KHK ile yükseköğretim kurumunun kapatılması Bilimsel hazırlık sınıfında başarısızlık Tezinin intihalden dolayı iptal edilmesi Azami Sürenin Dolması Nedeniyle İlişik Kesme Dört yıl üst üste katkı payı veya öğrenim ücretinin ödenmemesi ile kayıt yenilenmemesi nedeniyle ilişik kesme.

28.06.2022 00:02 38 MİT’ten daha MİT’çi üniversite olur mu?

KHK ile ihraçlar döneminin en çok öne çıkan kurumlarından biri Ankara Üniversitesi olmuştu. Tasfiyeler sırasında üniversite yönetimi gözünü iyice karartıp, bu kararları vermesinde ‘temel kaynak’ olarak gördüğü MİT fişlemelerini de üstelik yine MİT’in ‘hukuki delil olarak kullanılamaz’ uyarısına rağmen, mahkemelere savunma olarak göndermiş. Hatta akademisyene akademisyen hakkında bilgi toplattırarak- kendi istihbarat teşkilatını da kurmuş!

26.06.2022 16:45 21 FETÖ’cüler sosyal medyadan örgütlendi, firariler Fransa’da yürüdü!

FETÖ mensupları yurt dışında örgütlülüğünü sağlamak için aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdürürken sosyal medyadan da örgütlenme sağlıyor. Bunun en son örneği Fransa’nın Strasbourg şehrinde KHK ile... Devamı için tıklayınız

24.06.2022 11:57 18 Adana’da KESK’ten ihraçlara tepki: KHK’lar gidecek biz kalacağız

Adana’da KESK’ten ihraçlara tepki: KHK’lar gidecek biz kalacağız - KESK Şubeler Platformu, bir açıklama yaparak KESK üyelerinin ihraçlarını protesto etti. Platform adına Birleşik Taşımacılık Sendikası Adana Şube Eş başkanı Tonguç Özkan, "15 Temmuz darbe girişiminden bu yana toplam 4 bin 816 KESK’li hukuksuzca ihraç edilmişlerdir. Bir insanın, suçu varsa, herkese eşit uygulanacak olan yasalarla, yasalar karşısında aldığı cezayla sınırlı kalmak kaydıyla cezalandırılmalıdır. KHK’lar gidecek biz kalacağız" dedi.

23.06.2022 08:15 36 Resmi Gazete'de yayınlandı! 10 bin liranın altındaki borçlar...

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

23.06.2022 01:39 21 Sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiriyor! Resmi Gazete'de yayımlandı

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe... Devamı için tıklayınız

23.06.2022 00:38 22 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun Resmi Gazete'de yayımlandı

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna göre, 1 Ocak 2029'a kadar sözleşmeli aile hekimi olarak çalışanlar, tıpta uzmanlık sınavı sonuçlarına göre merkezi yerleştirmeye tabi olmaksızın, Tıpta Uzmanlık Kurulunca belirlenen esaslar çerçevesinde aile hekimliği uzmanlık eğitimi yapabilecek.

23.06.2022 00:37 24 Sağlık çalışanları kanunu yürürlüğe girdi

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

23.06.2022 00:31 10 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun Resmi Gazete'de

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

23.06.2022 00:30 16 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun Resmi Gazete'de

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

21.06.2022 11:17 33 Murat Muratoğlu: Oyuncak olmuş bir para birimi ve fakirleşen bir halk

Oyuncak olmuş bir para birimi ve fakirleşen bir halk… Ekonomik programlar, demokratik yönetimin hüküm sürüdüğü ülkelerde önem taşır. Bir gece yarısı KHK çıkartıp istediğinizi yaptığınız bir ortamda program hikâyedir! O KHK’nın çıkması da pek uzakta değildir. Teknik olarak döviz rezervlerinin tüketilmesi, zayıf para politikası güvenilirliği, negatif reel faizler ve güçlü kredi teşvikleri ile yaşanan parasal […]

21.06.2022 08:15 20 Sözcü yazarı Muratoğlu: Bizde her şeyin devasa yapılması makbuldür; buyurun size ülke tarihinin yaşadığı krizlerin en ağırı!

"Bir gece yarısı KHK çıkartıp istediğinizi yaptığınız bir ortamda program hikâyedir!"

18.06.2022 11:14 33 Melih Altınok: Bülent Arınç Kemal Bey’den aferini kaptı

Ankara’da bir toplantıda kürsüye çıkan Bülent Arınç, ülkede FG plakaların huzur içinde dolaşamadığına dair serzenişleriyle, Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılara siyasi af talebine destek verdi…Hatta, memleketin en büyük sorunu buymuş ve beyefendinin ayakkabısının içindeki bir taş misali canını acıtıyormuş gibi, hızını alamayıp kürsüden herkesi “Kral çıplak” diye haykırmaya davet etti!CHP’liler sosyal medyada “Başka kapıya” diye söylenseler de Kemal Bey’den aferini kaptı.Belli ki bir hafta önce katıldığı AK Parti’nin Kızılcahamam kampında sesi kısıktı…Öyle ya madem FETÖ’cülerin durumu canını çok yakıyor, […]

17.06.2022 16:39 38 Akademisyen Ertan Ersoy, eşini öldürdüğü iddiasıyla İngiltere'de tutuklandı

KHK ile ihraç edilen Dr. Ertan Ersoy, İngiltere’de eşini öldürdüğü iddiasıyla tutuklandı.

16.06.2022 22:05 43 Bakan Koca 'gözümüz aydın' diyerek duyurdu: Kritik teklif Meclis'ten geçti

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesi amacının ağırlık teşkil ettiği 12 maddelik kanun teklifi, dün ve bugünkü TBMM Genel Kurulu'nda sunulduğu şekliyle kabul edildi. Gözümüz aydın." dedi.

16.06.2022 21:36 29 Sağlık çalışanlarına mali hak düzenlemesi kabul edildi

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

16.06.2022 21:28 10 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

16.06.2022 19:39 15 Sağlık çalışanlarının mali haklarında düzenleme öngören kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

Sağlık çalışanlarının mali haklarında çeşitli düzenlemeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

16.06.2022 03:28 10 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi, Genel Kurul'da

TBMM Genel Kurulunda, Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 6 maddesi kabul edildi.

16.06.2022 02:08 27 Sağlık çalışanlarını ilgilendiren kanun teklifinin 6 maddesi kabul edildi

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 6 maddesi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

16.06.2022 01:47 43 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi, Genel Kurul'da

TBMM Genel Kurulunda, Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 6 maddesi kabul edildi.

15.06.2022 22:21 24 Sağlık çalışanları kanun teklifi görüşmeleri tamamlandı

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin tümü üzerindeki görüşmeler Meclis Genel Kurulu'nda tamamlandı.

15.06.2022 20:19 38 İzmir'de kamu emekçileri bordrolarını yaktı

KHK ile ihraçları, hayat pahalılığı ve enflasyon oranlarını protesto eden kamu emekçileri bordrolarını yaktı.

15.06.2022 07:45 27 Zorunlu emekliliğe takılanlar

Türkiye’de emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) şimdi de “zorunlu emekliliğe takılanlar” eklendi. Yıllarca taşerona bağlı çalıştıktan sonra 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile sürekli işçi kadrosuna alınan işçiler zorunlu emekliliğe tabi tutuluyorlar. İşçiler, genç yaşta ve düşük aylıkla emekliliğe mahkûm olmalarına neden olan zorunlu emeklilik uygulamasının kaldırılmasını istiyor. Habertürk’ten Ahmet Kıvanç’ın haberi

15.06.2022 06:28 13 Al sana polis ısıran, yumruk atan PKK üyesi KHK’lı milletvekili

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Pençe-Kilit Operasyonu’yla iyice sıkışan ve yalnızca Avrupa ülkelerindeki değil Türkiye’de de terör örgütleri yandaşlarını harekete geçirmeye çalışan PKK yöneticilerinden Duran Kalkan, mayıs ayı başından beri ayaklanma çağrısı yapıyor.

11.06.2022 19:43 18 Erdoğan, 1982’de kurulan üniversite için ‘Van’a biz getirdik’ dedi

Erdoğan, 1982’de kurulan üniversite için ‘Van’a biz getirdik’ dedi - Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van Beşyol Meydanı’nda toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, Van’da 20 Temmuz 1982 tarihli Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan 100.Yıl Üniversitesi için, “Van’a üniversiteyi kim getirdi? Biz” dedi.

11.06.2022 00:00 22 PKK'dan alındı FETÖ'cü çıktı

PKK'nın dağ kadrosunda 9 yıl silahlı faaliyet yürüten terörist İ.D. Balıkesir Bandırma'da yakalandı. 9 yıl PKK'nın dağ kadrosunda silahlı faaliyet yürüttükten sonra Türkiye’ye dönen İ.D.'nin KPSS'ye girip Van İl Sağlık Müdürlüğü’nde işe başladığı ve FETÖ üyeliği gerekçesiyle 2017’de KHK ile ihraç edildiği öğrenildi.

10.06.2022 23:37 35 TTB'den sağlık çalışanları düzenlemesine tepki

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunu Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. TTB düzenlemenin komisyondan geçmesine tepki göstererek, "TBBM'ye sunulan yasa teklifinin yetersizliklerine dair tüm itirazlarımıza rağmen komisyondan değiştirilmeden geçirildi" dedi.

10.06.2022 22:27 36 Doktor ve diş hekimlerini ilgilendiren teklif Plan ve Bütçe Komisyonundan geçti

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

10.06.2022 21:22 27 Sağlık çalışanlarının mali hakları TBMM'de

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi

10.06.2022 21:22 21 Sağlık çalışanlarına müjde! Kabul edildi

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Devamı için tıklayınız

10.06.2022 21:12 10 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi komisyonda kabul edildi

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

10.06.2022 20:40 43 Sağlık çalışanlarını ilgilendiren teklif Plan ve Bütçe Komisyonundan geçti

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına dair Kanun Teklifi Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmelerin sonunda kabul edildi.

10.06.2022 17:43 28 Doktor ve diş hekimlerini ilgilendiriyor... TBMM'de kabul edildi

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına dair Kanun Teklifi Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmelerin sonunda kabul edildi.

9.06.2022 07:50 13 FETÖ'nün gıda deposu ortaya çıkarıldı

Bartın merkezli 4 ilde FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 37 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin daha önce KHK ile meslekten ihraç edilen ve cezaevinden çıkan FETÖ üyelerine ve ailelerine yardım yaptığı depo ele geçirildi. Depoda tıpkı bir markette olduğu gibi temizlikten gıda ürünlerine kadar ürünlerin raflara konulduğu, ihtiyaç duyulan her şeyin depodan örgüt üyelerine verildiği tespit edildi.

9.06.2022 07:44 18 FETÖ’nün gıda deposu bulundu

FETÖ’nün gıda deposu bulundu - Bartın merkezli 4 ilde FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 37 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin daha önce KHK ile meslekten ihraç edilen ve cezaevinden çıkan FETÖ üyelerine ve ailelerine yardım yaptığı depo ele geçirildi.

9.06.2022 07:42 43 FETÖ üyelerine ve ailelerine yardım yaptığı depo ele geçirildi

Bartın merkezli 4 ilde FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 37 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin daha önce KHK ile meslekten ihraç edilen ve cezaevinden çıkan FETÖ üyelerine ve ailelerine yardım yaptığı depo ele geçirildi. Depoda tıpkı bir markette olduğu gibi temizlikten gıda ürünlerine kadar ürünlerin raflara konulduğu, ihtiyaç duyulan her şeyin depodan örgüt üyelerine verildiği tespit edildi.

9.06.2022 00:56 10 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi, TBMM Sağlık Komisyonunda benimsendi

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi benimsendi.

8.06.2022 17:28 16 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi, TBMM Sağlık Komisyonu'nda

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda başlandı.

8.06.2022 17:18 10 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi, TBMM Sağlık Komisyonunda

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunda başlandı.

7.06.2022 19:44 10 Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi TBMM'de

Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

7.06.2022 16:56 10 Bakan Koca: Sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmelerle sonuçlanacak ilk büyük adım atıldı

Bakan Koca sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarına ilişkin yaptığı açıklamada,"Sağlıkla ilgili bazı kanunlarla 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu." dedi.

5.06.2022 08:07 38 Cinayetin buzdan ışıltısı: Dayısızlığa Övgü

Özgür Eren Koç'un 'Dayısızlığa Övgü' romanı, A7 Kitap tarafından yayımlandı. Pandeminin emekçisi kuryeler, KHK ile işinden edilen insanlar ve birçok ayrıntı Koç'un romanında okurla buluşuyor.

5.06.2022 08:05 38 KHK’li öğretmen kırtasiye işletiyor: Hepimiz bir gecede işsiz kaldık

KHK’yle ihraç edilen öğretmen Tahir Çetin, kırtasiye açarak hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Çelik, “Başka alanlarda iş bulmamız vazgeçtiğimiz anlamına gelmesin, mücadelemiz devam edecek” diyor.

1.06.2022 17:57 18 İlçedeki 2 yurt kaderine terk edildi: Öğrenciler kiralık ev bulamıyor

İlçedeki 2 yurt kaderine terk edildi: Öğrenciler kiralık ev bulamıyor - Eskişehir Sivrihisar ilçesinde bir iş insanının yaptırmış olduğu yurt ile KHK tarafından el konulan Selman-ı Farisi Öğrenci Yurdu kaderlerine terk edildi. Öğrencilerin ilçede kiralık ev bulamadığını belirten İYİ Parti Eskişehir Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş, ilçelerindeki 2 yurdun harabeye dönmesine tepki gösterirken, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü de, ilçedeki atıl durumdaki yurtları Meclis gündemine taşıdı.

31.05.2022 08:20 29 İstanbul merkezli 5 ilde ByLock operasyonu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonlarda, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı kişilerin de aralarında bulunduğu 16 şüpheli yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında daha önce KHK ile kamudan ihraç edilmiş FETÖ üyeleri de bulunuyor.

31.05.2022 08:15 13 Son dakika... İstanbul merkezli 5 ilde FETÖ operasyonu: 16 şüpheli yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik İstanbul merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonlarda, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı kişilerin de aralarında bulunduğu 16 şüpheli yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında daha önce KHK ile kamudan ihraç edilmiş FETÖ üyeleri de bulunuyor.

30.05.2022 06:28 13 FETÖ’yü devlete yerleştirme planı

OHAL komisyonuna yapılan 124 bin başvurudan, 107 bini “terör örgütü üyeliği ve ilişki” nedeniyle reddedilmişken, 57 bini hükümlü 100 bini yargıda olan KHK’lılarla ilgili olarak CHP ve Deva Partililerin açıklamalarını görünce; “FETÖ’yü devlete yerleştirme planı yapıyorlar” diye düşünüyorum.