Kürdistan İşçi Partisi

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 19 Ocak 2023 Perşembe 17:20 tarihinde yayınlandı.
Kürdistan İşçi Partisi hakkında toplam 93 haber. Ayrıca: Kemal Kılıçdaroğlu

19.01.2023 17:20 16 Ümit Özdağ'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na şartlı destek

Zafer Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak, "PKK artıklarından, FETÖ iltisaklılarından ve saray rejiminin kurucularından kaybedeceğiniz oyun çok daha fazlasını Atatürk'ün koyduğu ilkelere bağlı ve milli, üniter, laik devleti benimseyen yurttaşlardan alacağınız oylarla telafi edeceksiniz. Bu ilkeleri desteklerseniz Zafer Partisi olarak biz de sizi destekleriz" dedi.

4.01.2023 16:50 22 Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Nuşirevan Elçi'nin özerklik açıklamasına gazeteci Nedim Şener tepki gösterdi: Partiye PKK'nın fikriyatını da enjekte etmeye başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi'nin partisinin genel merkezinde yaptığı röportajda, 'Devletin yapısı değiştirilmeli, yerel yönetimlerin güçlendirilmeli, özerklik olabilir' ifadelerini kullanmıştı. Gazeteci Nedim Şener, Elçi'nin açıklamalarına yönelik, 'Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin birliğinin sembolü olmuş Atatürk tarafından kurulmuş 100 yıllık partinin sonunu getirmeye yemin etmişçesine emin ve ağır adımlarla ilerliyor' dedi.

3.01.2023 14:33 22 Kılıçdaroğlu Selahattin Demirtaş'a sahip çıktı: Haksız yere hapishanede yatıyor

Terör örgütü PKK'ya destek veren ve Yasin Börü'nün öldürülmesinde azmettirici olan Selahattin Demirtaş'a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sahip çıktı. Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısında yaptığı konuşmasında, 'Cezaevlerinde haksız yere yatanlar var. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş haksız yere yatıyorlar' dedi.

3.01.2023 12:40 13 Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Nuşirevan Elçi'den tartışma yaratan özerklik açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Nuşirevan Elçi tartışma yaratan sözlere imza attı. Rudaw'a konuşan Elçi, PKK gerilimi odağındaki özerklik tartışmalarına değinerek 'Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi diyoruz. Adı özerklik veya başka türlü de konulabilir' dedi.

2.01.2023 21:01 22 Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Elçi'den PKK propagandası: Güney Doğu Bölgesi'ne sözde 'Kuzey Kürdistan' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Nuşirevan Elçi skandal sözlere imza attı. CHP Genel Merkezi'nde yaptığı röportajda, 'Devletin yapısı değiştirilmeli, yerel yönetimlerin güçlendirilmeli, özerklik olabilir' ifadeleriyle, bölücü zihniyetin hedeflerini propaganda cümleleri olarak sıraladı. Güney Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki seçim faaliyetlerinden bahseden Elçi, bölgeyi sözde 'Kuzey Kürdistan' ifadeleriyle andı. PKK yayın organının Türkçeye sansürleyerek sunduğu ropörtajda PKK'ya destek veren paylaşımları ile bilinen Elçi, Kılıçdaroğlu'nun sözde 'Kürdistan' ifadesinden rahatsız olmadığını belirtti.

2.01.2023 20:52 43 Kılıçdaroğlu'nun PKK destekçisi başdanışmanından skandal ifadeler! Açık açık 'özerklik' dedi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun hukuk ve siyasi işler başdanışmanı olarak atadığı Terör örgütü destekçisi Nuşirevan Elçi, Irak merkezli bir basın kuruluşuna verdiği röportajda skandal ifadeler kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kürdistan'dan rahatsız olmadığını dile getiren Elçi, "Zaten CHP iktidar olmadığı sürece bu sorunu çözemez. Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi diyoruz artık adı özerklik veya başka türlü de konulabilir. Bunun değiştirilmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

2.01.2023 20:14 21 Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi'den 'Özerklik' itirafı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun rozet takarak hukuk ve siyasi işler başdanışmanı yaptığı Nuşirevan Elçi'den 'özerklik' itirafı geldi. Daha önce PKK ve terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile... Devamı için tıklayınız

26.12.2022 12:49 43 Kılıçdaroğlu'ndan PKK destekçisi Nuşirevan Elçi ile ilgili soruya ilginç cevap!

Terör örgütü PKK bağlantılı Nuşirevan Elçi'yi başdanışman olarak atayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Neden başdanışman yaptınız?' sorusuna "CHP'de çalışmak istiyorum diyen kişiyi geri mi gönderelim?" cevabını verdi.

26.12.2022 10:07 22 Kılıçdaroğlu PKK destekçisi Nuşirevan Elçi'nin CHP'de çalışmak istediğini belirtti: Geri mi gönderelim

PKK bağlantılı Nuşirevan Elçi'yi başdanışman olarak atayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Neden başdanışman yaptınız?' sorusuna 'CHP'de çalışmak istiyorum diyen kişiyi geri mi gönderelim?' dedi.

8.12.2022 20:35 21 Bakan Soylu’dan meraklandıran Kılıçdaroğlu paylaşımı: Mansur-Akşener-Ekrem ellerini ovuşturacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından merak uyandıran bir paylaşımda bulundu. ‘FETÖ’cülerin, PKK’lıların ve bilumum kaçkınların sözcüsü’ diyerek CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen... Devamı için tıklayınız

7.12.2022 14:17 43 Kılıçdaroğlu, PKK'ya destek paylaşımları ortaya çıkan Nuşirevan Elçi'yi başdanışmanı yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'ya destek veren paylaşımları ortaya çıkan eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi'yi başdanışmanı olarak atadı.

7.12.2022 13:24 22 Kılıçdaroğlu PKK'yı destekleyen paylaşımları ile bilinen Nuşirevan Elçi’yi 'başdanışmanı' yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'ya destek veren paylaşımları ile gündeme gelen eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi'yi başdanışmanı olarak atadı.

7.12.2022 08:36 43 Kılıçdaroğlu'nun vizyonu şaştı! Sert tepki: Amacı ne?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önce Atatürk düşmanı Acemoğlu ve PKK sevicisi Foggo'yu danışman yaptı. Kılıçdaroğlu üstüne bir de FETÖ ağzıyla Gazi Meclis'e hakaret etti. CHP'nin 'Yeni Yüzyıla Çağrı' adlı vizyon toplantısında danışman olarak tanıttığı Daron Acemoğlu, kitabında Atatürk'e 'diktatör' benzetmesi yaptı, diğer danışman Hacer Foggo ise TSK'yı 'çocuk öldürmekle' itham ederek PKK'yı destekledi. Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde de "Bu Meclis'e Gazi Meclis diyorsunuz değil mi? Gazi Meclis falan filan bırakalım o ayakları." sözleriyle hakarette bulundu. 15 Temmuz Derneği ile gaziler ve şehit yakınları bu sözleri kınadı.

6.12.2022 15:31 22 Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Hacer Foggo'nun kurucusu olduğu Derin Yoksulluk Ağı'nda çocuklara LGBT dayatması

PKK'ya ve FETÖ'ye destek verdiği paylaşımları ortaya çıkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Hacer Foggo'ya tepkiler devam ederken yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Hacer Foggo'nun kurucusu olduğu 'Derin Yoksulluk Ağı' isimli internet sitesinde sitesinde 'LGBTİ+ Çocuklar' ifadesine yer verildiği görüldü.

6.12.2022 11:40 30 Murat Yetkin yazdı: Kılıçdaroğlu, Soylu’yu Erdoğan’ın yumuşak karnı görüyor

Murat Yetkin, yetkinreport’taki yazısınında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütçe görüşmeleri sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik eleştirilerini ele aldı. “Kılıçdaroğlu’nun Soylu’yu Erdoğan’ın yumuşak karnı, Soylu’nun yumuşak karnı olarak da uyuşturucu operasyonlarını gördüğü sonucuna varmak mümkün” diyen Murat Yetkin yazısında şu değerlendirmede bulundu: “Soylu, İstanbul ve Mersin Büyükşehir belediyelerinde PKK’lıların istihdam edildiği iddiasını gündemde tutması […] Murat Yetkin yazdı: Kılıçdaroğlu, Soylu’yu Erdoğan’ın yumuşak karnı görüyor Medyascope

5.12.2022 12:35 43 Kılıçdaroğlu'nun yeni danışmanının TSK'ya iftira attığı ortaya çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni danışman kadrosu tartışılmaya devam ediyor. CHP'nin İkinci Yüzyıla Çağrı programında Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olarak duyurulan isimlerden Hacer Foggo'nun PKK'ya destek tweetleri ortaya çıktı.

5.12.2022 10:29 22 Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Hacer Foggo'dan TSK'ya iftira

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni danışman kadrosu tartışılmaya devam ediyor. FETÖ elebaşı Gülen'den teşekkür mesajı alan Daron Acemoğlu ve ABD'li Jeremy Rifkin'in ardından Hacer Foggo'da eleştirilen bir diğer isim oldu. CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi’nin kurucusu ve Koordinatörü olan Hacer Foggo'nun PKK'ya destek tweetleri ortaya çıktı.

2.12.2022 17:06 43 İsveç, PKK ve Kılıçdaroğlu... Uluslararası algı operasyonun üç sacayağı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'in İsveçli gazeteciden gelen provokatif soruyu cevaplamayı reddetmişti. Gazetecinin maksatlı soruları bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla oluşturulmaya çalışılan algı çabasını akıllara getirdi. Ayrıntılar 24 TV Analiz Haber'de değerlendirildi.

22.11.2022 15:03 22 Kılıçdaroğlu PKK'nın gerçekleştirdiği hain saldırıdan hükümeti sorumlu tuttu

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'nın Gaziantep'in Karkamış ilçesine düzenlediği saldırıyı hükümetin üzerine yıkmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu, '5 yaşındaki çocuk atılan roketle hayatını kaybediyorsa, o çocuğun vebali bu devleti yönetenlerin omuzlarındadır.' ifadesini kullandı.

20.11.2022 12:42 22 Kılıçdaroğlu'nun görüştüğü FETÖ-PKK sempatizanı Amberin Zaman 'Pençe Kılıç'tan rahatsız oldu: Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye ve Irak'taki PKK/YPG noktalarına bomba yağdırarak inlerini yerle bir ederken, terör destekçilerinden ardı ardına açıklamalar geliyor. Bu isimlerden biri de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngiltere ziyareti sırasında görüştüğü hakkında yakalama kararı bulunan eski Taraf yazarı Amberin Zaman oldu. PKK ve FETÖ sempatizanlığıyla bilinen Zaman, TSK'nın operasyonundan duyduğu rahatsızlığı dile getirerek Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti. Zaman Twitter hesabından peşi sıra yaptığı paylaşımlarında ABD hava koruması altındaki bölgelerin Türk askerleri tarafından vurulduğuna vurgu yaptı.

12.11.2022 23:23 21 PKK/KCK elebaşı Mustafa Karasu Kılıçdaroğlu'na destek verdi, Fincancı'yı övdü!

Terör örgütü PKK/KCK elebaşı Mustafa Karasu, Türkiye'ye atılan 'kimyasal silah' iftirasına sahip çıkan Şebnem Korur Fincancı'ya övgüler dizdi. Karasu bunun yanında yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun... Devamı için tıklayınız

10.11.2022 20:40 43 Tanju Özcan'dan Kılıçdaroğlu'na zor soru: Biz PKK ile nasıl helalleşeceğiz?

Irkçı tutumu, nefreti körükleyen ve kadınlara karşı davranışlarıyla sık sık gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisinden ihraç edilmişti. Kemal Kılıçadaroğlu'nun 'helalleşme" çıkışına yönelik zehir zemberek açıklamalarda bulunan Özcan, "Helalleşmek güzel bir şey ama herkesle helalleşemezsiniz. Biz PKK ile nasıl helalleşeceğiz." şeklinde zor bir soru yöneltti.

4.11.2022 13:43 22 İngiltere'ye giden Kılıçdaroğlu FETÖ yandaşı Amberin Zaman'la bir araya geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD'deki temasları ve açıklanmayan kayıp zaman dilimiyle ilgili sır perdesi hala gizemini korurken, İngiltere'deki temaslar yeni bir tartışmaya konu oldu. Londra'daki ziyaretinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK ve uzantılarına verdiği destekle gündeme gelen örgüt yandaşı Amberin Zaman ile bir araya geldi. Zaman, bu görüşmenin fotoğrafını 'Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile Londra'da bir araya gelip sohbet etmek çok yüreklendiriciydi gerçekten. Her şey güzel olacak' notunu düşerek sosyal medya hesabından paylaştı.

4.11.2022 07:01 43 Bir zehirli kanal Kılıçdaroğlu

Terör örgütü PKK ve birleşenleri Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Kuzey Irak'ın Gare, Zap, Avaşin ve Metina bölgelerinde düzenlediği terörü önleme operasyonlarında ''uluslararası düzeyde yasaklanmış bombalar ve zehirli gazlar üreten kimyasal silahlar'' kullandığı yalanını yaydılar. CHP'nin başına müstehcen kasetten ataması yapılan Kemal Kılıçdaroğlu da, terör örgütü PKK'nın kimyasal silah yalanının ardından Türk Emniyet Teşkilatı'nın uyuşturucu ticareti yaptığına dair iftira attı. 'Kimyasal silah' ve 'uyuşturucu ticareti' kimsenin kayıtsız kalamayacağı meseleler. ABD ve Batı'nın işgal etmek istedikleri topraklar hakkında işgale zemin hazırlamak için attığı yalanların başında gelir 'Kimyasal silah'' ve 'uyuşturucu ticareti'. ABD eski başkan yardımcılarından Henry A. Wallace 40'lı yıllarda bir makalesinde, Amerikan faşizminin metodunun kamuoyunu bilgilendirme kanallarını zehirlemek olduğunu yazmış. Zehirli kanallardan bilgilenen toplum da haliyle ABD tarafında

2.11.2022 13:13 16 Erdoğan'ın sözlerine CHP'den sert yanıt: 'Türkiye neden gri listede Erdoğan?'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen akşam sosyal medya hesabından gündeme getirdiği uyuşturucu ve kara para trafiği tartışmaları devam ediyor. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "PKK'nin uyuşturucusunu yakaladık Bay Kemal bundan rahatsız" sözlerine sert yanıt verdi. Altaylı, "Türkiye neden gri listede Erdoğan?" diye sordu.

1.11.2022 07:03 21 Son dakika: Rozetini Kemal Kılıçdaroğlu taktı! CHP’ye katılan o ismin PKK’ya destek paylaşımları ortaya çıktı

Son dakika haberi: CHP’ye katılan ve rozetini Kılıçdaroğlu’nun taktığı eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi’nin terör örgütüne destek verdiği paylaşımları ortaya çıktı. Elçi’nin PKK elebaşı Öcalan’ın... Devamı için tıklayınız

31.10.2022 15:38 43 CHP'ye katılmıştı, PKK'ya destek paylaşımları ortaya çıktı

CHP'ye katılan ve rozeti Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından takılan eski Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi'nin terör örgütü PKK'ya destek paylaşımları yaptığı ortaya çıktı.

31.10.2022 10:40 22 CHP'ye katılan eski Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi'nin PKK'ya destek paylaşımları ortaya çıktı

CHP'ye katılan ve rozeti Kemal Kılıçdaroğlu tarafından takılan eski Şırnak Barosu Başkanı Nuşirevan Elçi'nin terör örgütü PKK'ya destek paylaşımları yaptığı ortaya çıktı. Sosyal medya hesabından PKK elebaşı Öcalan'ın fotoğraflarının bulunduğu paylaşımlar yapan Elçi'nin örgüte desteğini gizlemediği görüldü.

23.10.2022 10:03 22 FETÖ-HDP-TTB Almanya'da buluştu: Türkiye karşıtı konferans için bir araya geldiler

Almanya'nın Köln kentinde sözde 'Türkiye'de insan hakkı ihlalleri' konulu bir konferans düzenlendi. Skandal buluşmada FETÖ, HDP ve Türk Tabipler Birliği (TTB) kol kola girdi. TSK'ya kimyasal silah iftirasını atan terör örgütü PKK destekçisi TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun masum gibi gösterip kol kanat gerdiği FETÖ'cü Melek Çetinkaya'nın konferansta yer alması ihanet ittifakının vahametini gözler önüne serdi.

14.10.2022 15:40 22 İnce'den 'Savaşta Ukrayna'dan yana tavır alınmalıydı' diyen Kılıçdaroğlu'na cevap: Erdoğan'ın tutumunu doğru buluyoruz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Türkiye'nin Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna'dan yana tavır alması gerektiğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya-Ukrayna savaşındaki tutumunu doğru bulduklarını ifade eden İnce, 'Amerika’ya gidip, 'Ukrayna’dan yana olmalıyız’ demek; ‘Biz Amerika’dan yana olmalıyız’ demektir. 'Biz Amerika'dan yanayız' demek, güneyimizdeki YPG, PKK'dan da yana olmaktır.' dedi.

14.10.2022 12:46 43 İnce, Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdu: ABD'de bunu söylemesi PKK'dan yana olmaktır

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretini ve Kılıçdaroğlu'nun "Rusya-Ukrayna savaşında Ukrayna'nın yanında olmalıydık" açıklamasına sert tepki gösterdi. İnce, "Kılıçdaroğlu'nun ABD'de bunu söylemesi; ABD'nin yanında olduğunu, Yunanistan'a yığınak yapmasının da yanında olduğunun göstergesidir. Biz Amerika'dan yanayız demek, güneyimizdeki YPG, PKK'dan da yana olmaktır" dedi.

4.10.2022 12:19 22 HDP'den terörden tutuklulara destek için Adalet Bakanlığına yürüdü

HDP'li vekiller, terör örgütü PKK'ya üyelikten tutuklananların serbest bırakılması için, Adalet Bakanlığı’na yürüyüş yaparak randevusuz görüşme eylemi gerçekleştirdi. HDP'lilerin bu yürüyüşü daha önce Merkez Bankası, TÜİK ve Milli Eğitim Bakanlığı’nı tehdit ederek 'baskın'a giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu akıllara getirdi.

4.10.2022 07:17 21 Son dakika | CHP'nin gazeteci dediği kişi dağdan silahlı poz gönderdi!

Son dakika haberler: Kemal Kılıçdaroğlu bir kez daha CHP’nin “Mağdur gazeteciler” listesindeki PKK’lı terörist kıza sahip çıktı. Ercan'ın saldırgan olmadığını bildiklerini söyleyerek PKK sözcülüğünü de... Devamı için tıklayınız

4.10.2022 07:00 21 Kılıçdaroğlu ve PKK eşzamanlı olarak terörist kıza sahip çıktı

Bir gün dediğinin ertesi gün tersini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir polisimizi şehit eden terörist kızın dağda görevinin başında olduğunu açıkladı. Kaynağı ise PKK'nın sosyal medya... Devamı için tıklayınız

3.10.2022 17:06 29 Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Çok sayıda terörist raporda, çıkıp özür dilemeli

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin'deki terör saldırısına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki göstererek, "Kılıçdaroğlu, sanki PKK Mersin'de saldırı düzenlememiş gibi konuşuyor" dedi.

30.09.2022 19:27 22 AK Parti'li Turan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Siyasi tarihinde en büyük utanç

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin'de polisevine saldırı düzenleyen teröristin kimliğine ilişkin yaptığı açıklamayı eleştirerek, 'PKK'nın açıklamasını referans alarak devletin kurumlarını değil de terör örgütünün açıklamasını referans alarak; öldürülen kişi o kişi değilmiş demesini, Kılıçdaroğlu'nun siyasi tarihinde en büyük utanç olarak düşünüyorum' dedi.

30.09.2022 17:59 43 PKK savunuculuğunu üstlenen Kılıçdaroğlu'na sert tepki! Nuh Albayrak: Bugüne kadar hiç görülmemiş bir fecaat

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, devletin değil terör örgütü PKK'nın açıklamasına inanarak hükümeti hedef almasına eleştiriler çığ gibi büyüdü. Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Star Gazetesi Yazarları Resul Tosun ve Yakup Köse de tepki gösteren isimler arasındaydı… Albayrak , "CHP ve Kılıçdaroğlu'nun PKK'ya ve onun uzantısı olan HDP'ye tabiri caizse iltisakını biliyoruz. Fakat PKK tarafından yapılan Türkiye Devleti Cumhuriyeti'ni boşluğa düşürmeye yönelik bir manipülasyon olarak yapılan söylemini baz alarak onun üzerinden savunmaya geçmeleri bugüne kadar hiç görülmemiş hiç yaşanmamış bir fecaattir" ifadelerini kullandı.

30.09.2022 14:37 36 Dilşah Ercan ölmedi PKK'da görevi başında! Kılıçdaroğlu'ndan hükümete kumpas suçlaması

CHP'nin tutuklu gazeteciler raporunda adı geçen terörist Dilşah Ercan'ın Mersin saldırısında bulunmadığı PKK'da "görevi başında" olduğu terör örgütü tarafından açıklandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarı CHP'ye kumpas kurmakla suçladı.

30.09.2022 12:30 35 Kılıçdaroğlu: Şehit üzerinden kumpas kuruyorlar

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Mezitli’de polis memuru Sedat Gezer’in şehit olduğu PKK saldırısından sonra iktidarın CHP’yi suçlamasına çok sert tepki gösterdi.

30.09.2022 11:45 21 Devletin değil PKK'nın açıklamasına inanan Kılıçdaroğlu'na Cumhur İttifakı'ndan çok sert tepki: Teröristlerin hamiliğini yapıyor

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, devletin değil terör örgütü PKK'nın açıklamasına inanarak hükümeti hedef almasına Cumhur İttifakı çok sert tepki gösterdi. Sabah.com.tr'ye konuşan AK Partili Emin Akbaşoğlu,... Devamı için tıklayınız

30.09.2022 10:30 21 Son dakika | Kılıçdaroğlu'na PKK desteği tepkisi: 'Ölen bizim teröristimiz değil' demek istiyor

Mersin'deki terör saldırısıyla ilgili olarak parti raporunda 'Gazeteci' dedikleri ortaya çıkan CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun devleti değil PKK'nın açıklamalarını referans aldığı skandal açıklaması... Devamı için tıklayınız

30.09.2022 10:21 16 Kılıçdaroğlu'ndan iktidara çok sert 'Mersin' tepkisi: 'Şehit üzerinden kumpas kuruyorlar'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Mezitli’de polis memuru Sedat Gezer’in şehit olduğu PKK saldırısından sonra iktidarın CHP’yi suçlamasına çok sert tepki gösterdi. Fikret Bila'ya konuşan Kılıçdaroğlu, "Şehit üzerinden kumpas kuruyorlar" ifadelerini kullandı.

30.09.2022 09:50 13 Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: İki gün PKK'nın ipini bekledin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki göstererek "İki gün PKK’nın ipini bekledin. Bizi yine şaşırtmadın. Sizin bu devletle bir meseleniz var" mesajını paylaştı.

30.09.2022 07:25 36 Süleyman Soylu'dan Mersin'de öldürülen teröristin DNA raporunun açıklanmasını isteyen Kılıçdaroğlu'na tepki

İçişleri BakanI Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Mersin'deki saldırıyı gerçekleştiren teröristin DNA raporunun açıklanmasını istemesine" yönelik paylaşımına tepki göstererek “Kılıçdaroğlu, iki gün PKK’nın ipini bekledin. Bizi yine şaşırtmadın” dedi.

30.09.2022 00:42 43 Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Bizi yine şaşırtmadın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin'deki terör saldırısıyla ilgili skandal açıklamalarına tepki gösterdi. Bakan Soylu paylaşımında, "İki gün PKK'nın ipini bekledin. Bizi yine şaşırtmadın. Sizin bu devletle bir meseleniz var. Derdiniz, ortağınız PKK'yı kurtarmak" ifadelerini kullandı. Ayrıca Bakan Soylu Kemal Kılıçdaroğlu'nun iftira ve kara propagandasını 5 maddede çürüttü.

30.09.2022 00:02 22 Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na: PKK açıklamasına sığınan zavallısın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mersin'de polisevine saldırı düzenleyen teröristin Zozan Tolan kod adlı Dilşah Ercan olmadığını ima eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert sözlerle yanıt verdi. Bakan Soylu, 'Teröristleri gazeteci kılığına sokup Türkiye’ye 'en büyük gazeteci cezaevi' iftirasıyla teröristleri aklaman ortaya çıkınca PKK açıklamasına sığınacak zavallısın' ifadelerini kullandı.

29.09.2022 22:12 22 Kılıçdaroğlu'nun kılavuzu yine PKK: Devlete değil onlara inanıp teröristin DNA raporunu istedi

Mersin'de PKK'lı teröristlerin polisevine düzenlediği hain saldırıda Zozan Tolan kod adlı terörist Dilşah Ercan öldürüldü. PKK terör örgütü, Ercan'ın saldırıda ölmediğini öne sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan da benzer bir açıklama geldi. Kılıçdaroğlu, partisinin 'mağdur gazeteci' olarak lanse ettiği teröristin saldırıyı gerçekleştirmediğini ima ederek DNA raporu istedi.

29.09.2022 07:01 43 Hem PKK'yla hem de FETÖ'yle mi helalleşeceksiniz?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kampanyasının mottosu 'helalleşme'. 2023'e giderken herkesle helalleşilmesi gerektiğini söylüyor. Vaktiyle devletin yahut kendini devlet zanneden yapıların zulmettiği kesimlerle. Kim varsa burada mağdur olan. Kürt olduğu için, Alevi olduğu için, Ermeni olduğu için, dindar bir Müslüman olduğu için mağdur edilmiş kim varsa helalleşmek. Bu yaklaşım elbette alkışı hak ediyor. Elbette kim haksız yere zulme uğramışsa, canı acımışsa, kalbi kırılmışsa devletin yapması gereken onun gönlünü almaktır. ** Erdoğan siyasetini yakından izleyenler bilecektir ki, AK Parti de kuruluşundan bugüne önceliğini buna vermiştir. Katsayısı probleminden tutun da başörtüsü zulmüne kadar, azınlık vakıflarının mallarının iadesinden tutun da Kürt sorununa kadar, Dersim trajedisinden tutun da Alevilerin ibadet hürriyetine kadar bütün problemli alanları tek tek temizleye temizleye bugünlere geldi Recep Tayyip Erdoğan... Mağdu

28.09.2022 15:50 36 CHP Mersin'deki polisevi saldırısıyla ilgili suç duyurusu! Tüm sorumlular hakkında...

CHP, Mersin’de polisevine düzenlenen ve bir polisin şehit olmasına neden olan PKK saldırısıyla ilgili tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'nin avukatlarından Celal Çelik, suç duyurusunun ardından iktidarı suçladı.

28.09.2022 15:08 18 Kılıçdaroğlu’nun avukatı: CHP’ye iftira atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz

Kılıçdaroğlu’nun avukatı: CHP’ye iftira atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, PKK'lı teröristlerin Mersin'de polisevine yaptığı saldırının ardından CHP’yi hedef gösterenler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.