Kürdistan İşçi Partisi

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 2 Şubat 2023 Perşembe 13:58 tarihinde yayınlandı.
Kürdistan İşçi Partisi hakkında toplam 229 haber. Ayrıca: Genel Başkanı

2.02.2023 13:58 12 Türk-İş Başkanı Atalay: Toplu iş sözleşmesi çalışması hafta başında bakanlığa teslim edilecek

Türk-İş Genel Başkanı Atalay, kamuda çalışan 700 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi koordinasyonuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Atalay, kamu toplu iş sözleşmeleri ile ilgili Hak-İş’le görüşme yaptıklarını belirterek, "Şu anda 700 bine yakın kamu sözleşmesinin bir an evvel bitmesiyle ilgili arkadaşlarımız çalışma yapıyor. İşçinin de talebi bizim de talebimiz, seçim sathına girmeden kamu sözleşmelerini bitirmek. Kamu sözleşmelerinde gündemde taban ücretleriyle ilgili iyileştirme var, refah payı var, ilk 6 ayla ilgili talep edilecek zam var, sosyal yardımlar var, fazla çalışma ücretleri var, hizmet zammı var. Aşağı yukarı 18’e yakın madde var. Arkadaşlar son şeklini bugün zaten verecekler. Hafta başında da arkadaşlarımız yaptığı görüşmelerin sonuçlarını bakanlığa teslim edecekler" diye konuştu. Kıdem tazminatının, sendikaların ve işçilerin kırmızı çizgisi olduğunu söyleyen Atalay, "Kıdem tazminatı almayanlarla ilgili bir düzenleme yapılırsa iktidar veya muhalefet ne yapılıyorsa desteğe varız ama bununla ilgili 'Patronlarla oturalım konuşalım' diyorsanız eğer biz ne zaman sermayeyle otursak eldeki imkanları kaybettik. Onun için kıdem tazminatına, örgütlenmeye patronların dışında herkesin ihtiyacı var. Gazetecilerin ihtiyacı var, sendikacıların ihtiyacı var, sokakta kağıt toplayanın da ihtiyacı var, motosiklet kuryelerinin de ihtiyacı var" dedi. 'GEÇİCİ İŞÇİ SORUNUNU HALLOLMUŞ GÖRÜYORUM' Kamu sözleşmesinin dışında son 2-3 aydır EYT’nin ülke gündeminde olduğunu hatırlatan Atalay, "Şu an önümüzde geçici işçi sorunu var. Sayın bakanımız bununla ilgili açıklama yapıyor, diyor ki 'Bunu halledeceğim'. Ben Türk-İş başkanı olarak bu işi hallolmuş, bitmiş olarak görüyorum çünkü devletin bakanı açıklıyor, 'Bu mesele hallolacak' diye. Bir an evvel geçici işçi ile ilgili bu mesele ülke gündemine getirilip gündemden düşürülsün. Onun dışında taşeronlarımız var. 'Taşeron' iyi bir laf değildir. 'Taşeron' lafından ne ben hoşlanıyorum ne de taşeronlar hoşlanıyor. Bu konu ülke gündeminden çıksın, bunlarla ilgili de bir yasal düzenleme bir an evvel yapılsın. Bu mesele ülke gündeminden çıksın hallolsun" diye konuştu. Atalay, seçimden önce taleplerin yerine getirilmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Seçim satına girmeden evvel kamu sözleşmelerinin bitmesini talep ediyoruz, geçici işçilerin kadro almasını talep ediyoruz, taşeron meselesinin ülke gündeminden kalkmasını talep ediyoruz. Biz FETÖ’ye, PKK’ya 'taşeron' diyoruz. Bu lafı da ülke gündeminden çıkaralım" dedi.

31.01.2023 22:19 43 Muharrem İnce'den 6'lı masaya sert eleştiri: FETÖ'cü ve PKK'lılarla işbirliği yapmam

Kocaeli'nde temaslarda bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, altılı masanın 'Türklük' konusundaki açıklamalarını sert şekilde eleştirerek, "Ben FETÖ'cülerle, PKK'lılarla da işbirliği yapamam." dedi.

31.01.2023 12:43 43 Babacan'dan açıklanan mutabakat metni için tepki çeken sözler: Avrupa 'aferin Türkiye' diyecekmiş!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı canlı yayında tepki çeken sözler sarf etti. Babacan, FETÖ'ye PKK'ya Batı'ya göz kırpan Altılı Masa'nın 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni' için "Avrupa görecek, aferin Türkiye'ye diyecek" ifadesini kullandı. Skandal konuşmayı sosyal medyada paylaşan pek çok vatandaş, Türkiye'nin Avrupa'dan aferin almak için hiçbir şey yapmayacağını söyleyerek Babacan'a büyük tepki gösterdi.

30.01.2023 16:53 22 Muharrem İnce CHP'ye verdi veriştirdi: FETÖ’cüsü PKK’lısı hepsi dolmuşlar içeri

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki kafede basın toplantısı düzenledi.Eski part...

30.01.2023 15:05 43 Muharrem İnce'den CHP'ye zehir zemberek sözler: Listeye koyulursa şaşırmam

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP'yi sert sözlerle eleştirdi. İnce, "CHP milletvekili Atatürk'e ve İnönü'ye 'Faşist' diyor. Tekrar listeye koyulursa şaşırmam. Atatürk'e 'Faşist' diyenler, 'Kefere' diyenler, ‘Dersim katliamcısı' diyenler, ‘Mustafa Kemal' diyenler, FETÖ'cüsü, PKK'lısı, Atatürk düşmanları ne kadar varsa hepsini doldurmuşlar içeriye. Parsel parsel satın almışlar Atatürk'ün partisini" dedi.

30.01.2023 15:03 13 Muharrem İnce: Atatürk'ün partisini parsel parsel satın almışlar

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Atatürk’e 'faşist' diyenler, 'Dersim katliamcısı' diyenler, 'Mustafa Kemal' diyenler; FETÖ’cüsü, PKK’lısı, Atatürk düşmanları ne kadar varsa hepsi dolmuşlar içeri. Parsel parsel satın almışlar, Atatürk’ün partisini. Yazıklar olsun” dedi.

29.01.2023 05:00 18 Tarık Ümit neden öldürüldü?..

“Elimizde PKK’ya yardım eden Kürt iş adamlarının listesi var. Listede 60 kadar isim bulunuyor. Devlet PKK’yla olduğu gibi, PKK’ya mali destek sağlayanlarla da her biçimde mücadele edecektir” ★★★ Dönemin Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Tansu Çiller, Başbakanlık koltuğuna oturduktan yaklaşık 4 ay sonra, 4 Kasım 1993’te bu açıklamayı yaptı. Bu açıklamadan sonraki 2 yılda, []

28.01.2023 07:46 43 İYİ Parti'den HDP itirafı: Kapanırsa bize oy verecekler

İttifak ortakları HDP ile yan yana gelmekten kaçınan ve "HDP'nin olduğu masada olmayız" tiyatrosuna girişen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'da yaptığı konuşmada, "Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse biz varız" diyerek yeni bir çözüm süreci vaadinde bulunup PKK'ya göz kırpmıştı. Son olarak Meral Akşener'in Başdanışmanı Ahmet Eşref Fakıbaba katıldığı canlı yayında hakkında kapatma davası bulunan HDP'ye ilişkin, "İnşallah kapanmaz HDP. Kapanırsa da bize oy verecekler." ifadelerini kullandı.

23.01.2023 14:31 43 Teklifin perde arkası deşifre oldu: Akşener, terör örgütüne 'ayakta durun' mesajı veriyor

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in çözüm süreci teklifiyle terör örgütü PKK'ya "ayakta durun" mesajı verdiğini belirtti.

23.01.2023 13:31 36 Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çicek'ten Arınç'a tepki: Fitne Üretim Merkezi gibi, bol bol sinsilik peşinde

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Türkgün gazetesinde kaleme aldığı başyazıda Bülent Arınç'ı fitne üretim merkezi olmakla niteleyerek "Sen kendinin PKK-FETÖ siciline bir bak, ondan sonra MHP’nin dava arkadaşları hakkında sinsilik peşinde koş…" yorumumu yaptı.

22.01.2023 00:34 43 Meral Akşener, PKK'nın siyasi ayağı HDP'ye kucak açtı! Masaya oturmak için 'varım' dedi

Altlı masanın küçük ortakları Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'ndan sonra İYİ Parti (İP) Genel Başkanı Meral Akşener de PKK'nın siyasi ayağı HDP'ye kucak açtı. İP Diyarbakır İl Kongresinde HDP'ye yeşil ışık yakan Akşener, "Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse biz varız" dedi. Akşener'in bu sözlerine tepki gösteren AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ise, "Meral Akşener, Diyarbakır'da HDP'ye selam durdu ve "Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse biz varız." dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne mi silah bıraktıracaksınız? Haddinizi bilin! Meral Akşener'in gerçek yüzünü herkes görsün." dedi.

19.01.2023 19:47 24 Özdağ'dan Kılıçdaroğlu'na şartlı destek

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak, "PKK artıklarından, FETÖ iltisaklılarından ve saray rejiminin kurucularından kaybedeceğiniz oyun çok daha fazlasını Atatürk'ün koyduğu ilkelere bağlı ve milli, üniter, laik devleti benimseyen yurttaşlardan alacağınız oylarla telafi edeceksiniz. Bu ilkeleri desteklerseniz biz de sizi destekleriz" dedi.

19.01.2023 17:20 16 Ümit Özdağ'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na şartlı destek

Zafer Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na çağrıda bulunarak, "PKK artıklarından, FETÖ iltisaklılarından ve saray rejiminin kurucularından kaybedeceğiniz oyun çok daha fazlasını Atatürk'ün koyduğu ilkelere bağlı ve milli, üniter, laik devleti benimseyen yurttaşlardan alacağınız oylarla telafi edeceksiniz. Bu ilkeleri desteklerseniz Zafer Partisi olarak biz de sizi destekleriz" dedi.

19.01.2023 07:01 43 Babacan-Davutoğlu vakası: “Ah” ettiğimiz husus…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün partisinin Grup Toplantısında, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu için çok sert eleştiride bulundu: ''Bizim 'ah' ettiğimiz husus ise bir dönem bunları adam yerine koyup görev vermiş olmamızdır. Biz dersimizi çıkardık, milletimizden de helallik istiyoruz.'' Önce, sert eleştirinin sebebini hatırlatalım. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Baykar şirketini hedef alarak ''Devletin tüm imkânları tek şirkete aktarılıyor. SİHA'lar hükümetin elindeki en büyük propaganda projelerinden birisi. Bu proje, 'kutsal, dokunulmaz' hale getirildi. Kusura bakmayın ya, dokunacağız tabii ki...'' dedi. Bu akıl almaz çıkış; vatanseverlik, millilik, devlet adamlığı ile bağdaşmadığı gibi siyaseten de akıl dışıdır. Bir akıl tutulması, pespayeliktir. Milletçe zorumuza giden ise Yunanistan'ın, PKK'nın, FETÖ'nün yerli ve milli savun

17.01.2023 10:48 22 Ali Babacan'ın SİHA'lara yönelik ifadelerine CHP'li Özcan tepki gösterdi: PKK'ya akşamdan verilmiş sözün mü var?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın SİHA ve İHA'lara yönelik sözlerine kamuoyundan tepkiler gelmeye devam ediyor....

16.01.2023 15:22 30 İsveç, PKK destekçilerinin Erdoğan eylemi hakkında soruşturma başlatmayacak: “Hakaret teşkil etmiyor”

İsveç ile Türkiye arasındaki gerilim sürüyor. İsveç, başkent Stockholm’de tarihi belediye binası önünde toplanan PKK destekçilerinin, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzeyen bir maketi binanın önündeki direğe ayaklarından asması eylemine ilişkin soruşturma başlatılmayacağını açıkladı. İsveç gazetesi Aftonbladet’e açıklama yapan Savcı Lucas Eriksson, PKK destekçilerinin bu eyleminin İsveç yasalarına aykırı olmadığını belirtti ve […] İsveç, PKK destekçilerinin Erdoğan eylemi hakkında soruşturma başlatmayacak: “Hakaret teşkil etmiyor” Medyascope

16.01.2023 14:59 43 Skandal SİHA sözlerine tepki yağıyor: Bu sorunun cevabı bize Babacan'ın neye hizmet ettiğine götürür

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, "Biz gelince kusura bakmayın, savunma sanayiine dokunacağız." sözlerine tepki yağdı. AK Partili Ok, "HDP'yi, PKK'yı biliyorduk da, Ali Babacan'ı bilmiyorduk! Millet bunlara fırsat vermeyecek." dedi. MHP'li Akçay, "Bunlar artık düşmana askerlik yapıyor. Düşmanın kılıcını sallıyorlar." diye konuştu. AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, "ABD, AB ve dünya basınında hayranlık uyandıran, herkesin beğenisini kazanan ve saha da defalarca denenmiş olan savunma sanayimizde çığır açan gelişmelerden kim, neden rahatsızlık duyar acaba? Bu sorunun cevabı bize Babacan'ın kime, neye hizmet ettiğine götürür." ifadelerini kullandı.

16.01.2023 14:21 35 Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, İsveç Büyükelçiliği'ne siyah çelenk bıraktı

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD), terör örgütü PKK destekçilerinin Stokholm’de düzenlediği eylem nedeniyle İsveç’in Ankara Büyükelçiliği önüne siyah çelenk bıraktı. Dernek Genel Başkanı Hamza Dürgen, “İsveç yetkilileri bilmelidir ki ülkelerinde alenen tehdit edilmesine göz yumulan makam ve mevki, İsveç’in güvenliği için kapısında titreyerek şirinlik sözleri verdiği Türkiye’dir” dedi.

16.01.2023 13:56 21 SABAH.COM.TR - ÖZEL | Skandal SİHA sözleri sonrası Ali Babacan'a ateş püskürdüler: Düşmana askerlik yapıyorlar!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, "Biz gelince kusura bakmayın, savunma sanayiine dokunacağız." sözlerine tepki yağdı. Sabah.com.tr'ye konuşan AK Partili Ok, "HDP'yi, PKK'yı biliyorduk da, Ali... Devamı için tıklayınız

15.01.2023 18:56 43 BBP Genel Başkanı Destici: Terör örgütünün partisi olmaz!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin, "Şu anda PKK'nın siyasi şubesiyle ilgili Anayasa Mahkemesinde bir kapatma davası var. Anayasa Mahkemesi, Anayasa'ya hem iç hukuka ve hem de uluslararası hukuka göre karar verirse HDP yüzde 100 kapatılır. Çünkü terör örgütünün partisi olmaz." ifadelerini kullandı.

15.01.2023 18:42 24 BBP Genel Başkanı Destici: Terör örgütünün partisi olmaz

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Şu anda PKK'nın siyasi şubesiyle ilgili Anayasa Mahkemesi’nde bir kapatma davası var. Anayasa Mahkemesi, Anayasa'ya hem iç hukuka ve hem de uluslararası hukuka göre karar verirse HDP yüzde 100 kapatılır. Çünkü terör örgütünün partisi olmaz" dedi.

13.01.2023 13:42 30 İsveç’teki PKK destekçilerinin Erdoğan eylemi hakkında soruşturma başlatıldı

İsveç’in başkenti Stokholm’de tarihi belediye binası önünde toplanan protestocular, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzeyen bir maketi binanın önündeki direğe ayaklarından astı ve bu anların görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı. Bu görüntülerin ardından birçok siyasiden tepki geldi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu. PKK’ya yakınlığıyla bilinen Rojava Komitesi (Rojava Kommitteerna) isimli […] İsveç’teki PKK destekçilerinin Erdoğan eylemi hakkında soruşturma başlatıldı Medyascope

4.01.2023 16:50 22 Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Nuşirevan Elçi'nin özerklik açıklamasına gazeteci Nedim Şener tepki gösterdi: Partiye PKK'nın fikriyatını da enjekte etmeye başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi'nin partisinin genel merkezinde yaptığı röportajda, 'Devletin yapısı değiştirilmeli, yerel yönetimlerin güçlendirilmeli, özerklik olabilir' ifadelerini kullanmıştı. Gazeteci Nedim Şener, Elçi'nin açıklamalarına yönelik, 'Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin birliğinin sembolü olmuş Atatürk tarafından kurulmuş 100 yıllık partinin sonunu getirmeye yemin etmişçesine emin ve ağır adımlarla ilerliyor' dedi.

3.01.2023 14:33 22 Kılıçdaroğlu Selahattin Demirtaş'a sahip çıktı: Haksız yere hapishanede yatıyor

Terör örgütü PKK'ya destek veren ve Yasin Börü'nün öldürülmesinde azmettirici olan Selahattin Demirtaş'a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sahip çıktı. Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısında yaptığı konuşmasında, 'Cezaevlerinde haksız yere yatanlar var. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş haksız yere yatıyorlar' dedi.

3.01.2023 04:00 22 Danışman özerklik istedi

Terör örgütü PKK’yı destekleyen paylaşımları ile gündeme gelen CHP Genel Başkan Danışmanı Avukat Nuşirevan Elçi, parti içini karıştıracak açıklamalarda bulundu. Kuzey Irak’ta yayın yapan Rudaw TV’ye konuşan Elçi, 'Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi diyoruz artık. Adı özerklik veya başka türlü de konulabilir. Bunun değiştirilmesi gerekiyor zaten' dedi.

2.01.2023 21:01 22 Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Elçi'den PKK propagandası: Güney Doğu Bölgesi'ne sözde 'Kuzey Kürdistan' dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Nuşirevan Elçi skandal sözlere imza attı. CHP Genel Merkezi'nde yaptığı röportajda, 'Devletin yapısı değiştirilmeli, yerel yönetimlerin güçlendirilmeli, özerklik olabilir' ifadeleriyle, bölücü zihniyetin hedeflerini propaganda cümleleri olarak sıraladı. Güney Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki seçim faaliyetlerinden bahseden Elçi, bölgeyi sözde 'Kuzey Kürdistan' ifadeleriyle andı. PKK yayın organının Türkçeye sansürleyerek sunduğu ropörtajda PKK'ya destek veren paylaşımları ile bilinen Elçi, Kılıçdaroğlu'nun sözde 'Kürdistan' ifadesinden rahatsız olmadığını belirtti.

2.01.2023 20:14 21 Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi'den 'Özerklik' itirafı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun rozet takarak hukuk ve siyasi işler başdanışmanı yaptığı Nuşirevan Elçi'den 'özerklik' itirafı geldi. Daha önce PKK ve terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile... Devamı için tıklayınız

28.12.2022 07:01 21 DBP Genel Başkanı’na terör tutuklaması

DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında 23 Aralık'ta Diyarbakır merkezli 9 ilde yapılan operasyonlarda aralarında DBP Eş Genel Başkanı Keskin... Devamı için tıklayınız

26.12.2022 12:49 43 Kılıçdaroğlu'ndan PKK destekçisi Nuşirevan Elçi ile ilgili soruya ilginç cevap!

Terör örgütü PKK bağlantılı Nuşirevan Elçi'yi başdanışman olarak atayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Neden başdanışman yaptınız?' sorusuna "CHP'de çalışmak istiyorum diyen kişiyi geri mi gönderelim?" cevabını verdi.

26.12.2022 10:07 22 Kılıçdaroğlu PKK destekçisi Nuşirevan Elçi'nin CHP'de çalışmak istediğini belirtti: Geri mi gönderelim

PKK bağlantılı Nuşirevan Elçi'yi başdanışman olarak atayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Neden başdanışman yaptınız?' sorusuna 'CHP'de çalışmak istiyorum diyen kişiyi geri mi gönderelim?' dedi.

13.12.2022 23:11 36 Fuat Oktay'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki! "FETÖ'cülere sahip çıkan sizsiniz, biz o hainlere dünyanın her yerini dar ediyoruz"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “FETÖ, DHKP-C, PKK/YPG her türlü eli kanlı örgütle mücadelemizi sürdürüyoruz. FETÖ’nün siyasi ayağından söz edenler oldu; FETÖ ile kol kola olan sizsiniz! FETÖ'cülere sahip çıkan sizsiniz! Biz o hainlere dünyanın her yerini dar ediyoruz! Sizin Genel Başkanınız bu hainlere af vaat ediyor, FETÖ’nün siyasi ayağını görmek istiyorsanız ona bakacaksınız” dedi.

7.12.2022 14:17 43 Kılıçdaroğlu, PKK'ya destek paylaşımları ortaya çıkan Nuşirevan Elçi'yi başdanışmanı yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'ya destek veren paylaşımları ortaya çıkan eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi'yi başdanışmanı olarak atadı.

7.12.2022 13:24 22 Kılıçdaroğlu PKK'yı destekleyen paylaşımları ile bilinen Nuşirevan Elçi’yi 'başdanışmanı' yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'ya destek veren paylaşımları ile gündeme gelen eski Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi'yi başdanışmanı olarak atadı.

7.12.2022 08:36 43 Kılıçdaroğlu'nun vizyonu şaştı! Sert tepki: Amacı ne?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önce Atatürk düşmanı Acemoğlu ve PKK sevicisi Foggo'yu danışman yaptı. Kılıçdaroğlu üstüne bir de FETÖ ağzıyla Gazi Meclis'e hakaret etti. CHP'nin 'Yeni Yüzyıla Çağrı' adlı vizyon toplantısında danışman olarak tanıttığı Daron Acemoğlu, kitabında Atatürk'e 'diktatör' benzetmesi yaptı, diğer danışman Hacer Foggo ise TSK'yı 'çocuk öldürmekle' itham ederek PKK'yı destekledi. Kılıçdaroğlu bütçe görüşmelerinde de "Bu Meclis'e Gazi Meclis diyorsunuz değil mi? Gazi Meclis falan filan bırakalım o ayakları." sözleriyle hakarette bulundu. 15 Temmuz Derneği ile gaziler ve şehit yakınları bu sözleri kınadı.

6.12.2022 11:40 30 Murat Yetkin yazdı: Kılıçdaroğlu, Soylu’yu Erdoğan’ın yumuşak karnı görüyor

Murat Yetkin, yetkinreport’taki yazısınında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütçe görüşmeleri sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik eleştirilerini ele aldı. “Kılıçdaroğlu’nun Soylu’yu Erdoğan’ın yumuşak karnı, Soylu’nun yumuşak karnı olarak da uyuşturucu operasyonlarını gördüğü sonucuna varmak mümkün” diyen Murat Yetkin yazısında şu değerlendirmede bulundu: “Soylu, İstanbul ve Mersin Büyükşehir belediyelerinde PKK’lıların istihdam edildiği iddiasını gündemde tutması […] Murat Yetkin yazdı: Kılıçdaroğlu, Soylu’yu Erdoğan’ın yumuşak karnı görüyor Medyascope

5.12.2022 12:35 43 Kılıçdaroğlu'nun yeni danışmanının TSK'ya iftira attığı ortaya çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni danışman kadrosu tartışılmaya devam ediyor. CHP'nin İkinci Yüzyıla Çağrı programında Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olarak duyurulan isimlerden Hacer Foggo'nun PKK'ya destek tweetleri ortaya çıktı.

5.12.2022 10:29 22 Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Hacer Foggo'dan TSK'ya iftira

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni danışman kadrosu tartışılmaya devam ediyor. FETÖ elebaşı Gülen'den teşekkür mesajı alan Daron Acemoğlu ve ABD'li Jeremy Rifkin'in ardından Hacer Foggo'da eleştirilen bir diğer isim oldu. CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi’nin kurucusu ve Koordinatörü olan Hacer Foggo'nun PKK'ya destek tweetleri ortaya çıktı.

2.12.2022 17:06 43 İsveç, PKK ve Kılıçdaroğlu... Uluslararası algı operasyonun üç sacayağı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'in İsveçli gazeteciden gelen provokatif soruyu cevaplamayı reddetmişti. Gazetecinin maksatlı soruları bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla oluşturulmaya çalışılan algı çabasını akıllara getirdi. Ayrıntılar 24 TV Analiz Haber'de değerlendirildi.

2.12.2022 15:55 22 Temel Karamollaoğlu TTB heyetini makamında ağırladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geçtiğimiz günTürk Tabipleri Birliği 2'nci Başkanı Ali İhsan Ökten ve Merkez Konsey Üyesi Onur Naci Karahancı'yı kabul etti. Karamollaoğlu'nun terör örgütü PKK'ya desteğini esirgemeyen TTB'lilerle bir araya gelmesi, sosyal medyada tepki topladı.

29.11.2022 02:52 43 İP'li Akşener'den pes dedirten kare! PKK'yı aklamaya çalışan isimle poz verdi

İYİ Parti (İP) Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin genel merkezinde düzenlediği programda pes artık dedirten bir olaya imza attı. Kadın baro başkanlarını ağırladığı programda Pençe-Kılıç Harekatı'na karşı bildiri yayınlayan ve PKK'yı aklamaya çalışan isimle aynı karede poz verdi. Söz konusu o ismin HDP Tunceli Kurucu Eşbaşkanı ve Tunceli Barosu Başkanı Fatma Kalsen olduğu öğrenildi.

24.11.2022 21:05 21 Karkamış halkından Ümit Özdağ'a soğuk duş! İlçeden kovdular

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, terör örgütü PKK/YPG'nin saldırı düzenlediği Gaziantep'in Karkamış ilçesine günler sonra ziyaret düzenleyip provokatif açıklamalarda bulununca bölge halkının tepkisiyle... Devamı için tıklayınız

24.11.2022 15:23 35 Karkamış'ta Ümit Özdağ'a protesto: AK Partili provokatörlere sesleniyorum

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, geldiği, terör örgütü PKK/YPG'nin roketli saldırı düzenlediği Gaziantep'in Karkamış ilçesinde bir grup vatandaş tarafından protesto edildi. Özdağ olay sonrası Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "AK Partili provokatörlere ve sahiplerine sesleniyorum; Zafer Partisi'ne geri adım attıramazsınız" dedi.

24.11.2022 14:38 13 Karkamış’ta Ümit Özdağ’a protesto

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, geldiği, terör örgütü PKK/YPG’nin roketli saldırı düzenlediği Gaziantep’in Karkamış ilçesinde bir grup vatandaş tarafından protesto edildi. Özdağ’ın protesto edilmesinin ardından vatandaşlar ile Zafer Partililer arasında arbede çıktı. Gerginlik, polisin araya girmesi ile son buldu.

24.11.2022 07:16 43 Erdoğan'dan karşı ittifaka bir gol daha

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan muhalefete dün bir ''gol'' daha attı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan sonra İyi Parti Genel Başkanı Akşener'i de partisinin Meclis grup toplantısında siyaseten ters köşeye yatırdı. Hatırlanacağı üzere Erdoğan G20 zirvesi için gittiği Endonezya dönüşünde gazetecilere PKK'nın son saldırılarından hareketle İyi Parti'nin yuvarlak masadaki rolünü sorgulamış ve ''Temenni ederiz ki gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumlarını yeniden gözden geçirirler'' demişti. Bu çağrı İyi Parti tabanına ulaştı ama Akşener'i de masaya fena sabitledi. Kılıçdaroğlu'na hiç olmadığı kadar mecbur bıraktı Akşener'i. Haliyle siyasetin gündemi oldu hallaç pamuğu. Akşener ise hamleyi anladı anlamasına ama düşünüp taşınmadı. Yaşına ve konumuna yakışmayan tarzda cevap verdi Cumhurbaşkanına. Akşener Erdoğan'ın muhalefetten korktuğunu iddia ettikten sonra ''Erdoğan her zaman olduğu gibi, hım

22.11.2022 15:03 22 Kılıçdaroğlu PKK'nın gerçekleştirdiği hain saldırıdan hükümeti sorumlu tuttu

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'nın Gaziantep'in Karkamış ilçesine düzenlediği saldırıyı hükümetin üzerine yıkmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu, '5 yaşındaki çocuk atılan roketle hayatını kaybediyorsa, o çocuğun vebali bu devleti yönetenlerin omuzlarındadır.' ifadesini kullandı.

22.11.2022 10:38 13 Son dakika... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli, "CHP'nin bazı yöneticilerine bakıldığında İstiklal Caddesi'nde bomba patlatan teröristleri aklama çabası içinde oldukları görülecektir. İP'in bazı yöneticilerine baktığınızda aynı tavır içinde oldukları görülecektir. Bu iki partinin HDP'den ne farkı vardır. Bir CHP'li çıkıp 'Teröristin PKK üyeliği şüpheli' diyebiliyor. Zillet İttifakının teröristlere avukatlık yapması utanç verici bir alçalmadır" dedi.

20.11.2022 19:58 30 Haber Hafta Sonu (20 Kasım 2022): MHP’nin iktidardaki konumu, Taksim saldırısının birinci haftası ve 2022 Dünya Kupası

Editör: Buket Topaktaş Prodüksiyon: Özgün Özgül Reji: Özge Elvan & Şemsi Can Albayrak Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), gece saatlerinde Irak ve Suriye’nin kuzeyine hava harekâtı düzenledi. Milli Savunma Bakanlığı, PKK ve YPG’ye karşı “Pençe Kılıç Hava Harekâtı” düzenlendiğini açıkladı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” teması kapsamında […] Haber Hafta Sonu (20 Kasım 2022): MHP’nin iktidardaki konumu, Taksim saldırısının birinci haftası ve 2022 Dünya Kupası Medyascope

20.11.2022 12:42 22 Kılıçdaroğlu'nun görüştüğü FETÖ-PKK sempatizanı Amberin Zaman 'Pençe Kılıç'tan rahatsız oldu: Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti

Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye ve Irak'taki PKK/YPG noktalarına bomba yağdırarak inlerini yerle bir ederken, terör destekçilerinden ardı ardına açıklamalar geliyor. Bu isimlerden biri de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngiltere ziyareti sırasında görüştüğü hakkında yakalama kararı bulunan eski Taraf yazarı Amberin Zaman oldu. PKK ve FETÖ sempatizanlığıyla bilinen Zaman, TSK'nın operasyonundan duyduğu rahatsızlığı dile getirerek Türkiye'yi ABD'ye şikayet etti. Zaman Twitter hesabından peşi sıra yaptığı paylaşımlarında ABD hava koruması altındaki bölgelerin Türk askerleri tarafından vurulduğuna vurgu yaptı.

17.11.2022 17:15 22 DSP Genel Başkanı Aksakal: terör örgütünün adı PKK soyadı ABD

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 'Türkiye olarak 40 yıldır terörle mücadele ediyoruz, bu terör örgütünün adı PKK, soyadı ABD'dir.' açıklamasında bulundu.

17.11.2022 15:42 22 Karamollaoğlu Taksim saldırısı üzerinden hükümeti hedef aldı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, terör örgütü PKK'nın Taksim'de gerçekleştirdiği hain saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Terör saldırısı üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini söyleyen Karamollaoğlu, daha sonra ise saldırıyla ilgili hükümeti eleştirdi. Karamollaoğlu, 'Teröristlerin ayakkabı numaralarını bile bildiklerini iddia edenler bu saldırıyı kimlerin gerçekleştirdiğini de herhalde biliyordur.' dedi.

Tüm Konular

Ankara
Diyarbakır Erzurum Gaziantep Mersin İstanbul İzmir Kocaeli Tunceli Şırnak
Avrupa Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Endonezya Irak İngiltere İsveç Suriye Türkiye Yunanistan
İsveçli Türk
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Doğru Yol Partisi (DYP) Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Avrupa Birliği (AB) Milli Savunma Bakanlığı (MSB) AK Parti Anayasa Mahkemesi (AYM) Büyük Birlik Partisi (BBP) Cumhuriyet Başsavcılığı Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK) Parti Meclisi Saadet Partisi (SP) İşçi Partisi (İP) Genel Merkez Halkların Demokratik Partisi (HDP) Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Demokratik Sol Parti (DSP) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Türk Tabipler Birliği (TTB) Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Başbakanlık Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) İHLAS Haber Ajansı (İHA) Belediye İyi Parti Group of 20 (G20) Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) Dernek Sendika Meclis DEVA Partisi
Başkan Cumhurbaşkanı Bakan Sayın Devlet Bakanı İçişleri Bakanı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Savcı Baro Başkanı Eş Genel Başkanı Genel Başkanı Milletvekili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Şehit Avukat (Av.) Başdanışman Konsey Üyesi
Abdullah Öcalan Ahmet Davutoğlu Ali Babacan Recep Tayyip Erdoğan (RTE) Ahmet Eşref Fakıbaba Bülent Arınç Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener Muharrem İnce Murat Yetkin Mustafa Destici Mustafa Kemal Nedim Şener Selahattin Demirtaş Süleyman Soylu Tansu Çiller Devlet Bahçeli İbrahim Kalın Amberin Zaman Fuat Oktay Temel Karamollaoğlu Osman Kavala Daron Acemoğlu Ümit Özdağ Yasin Börü
Büyükşehir Belediyesi Twitter Baykar Savunma (BAYKAR)
Dünya Kupası İl Kongresi Grup Toplantısı
İstiklal Caddesi Kuzey Irak Taksim Güneydoğu Anadolu Bölgesi
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Çözüm Süreci Toplu İş Sözleşmesi
Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (DHKP-C) Kürdistan İşçi Partisi (PKK) Halk Savunma Birlikleri (YPG)
Ankara Büyükelçiliği