İç Anadolu

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 29 Haziran 2022 Çarşamba 13:26 tarihinde yayınlandı.
İç Anadolu hakkında toplam 297 haber.

29.06.2022 13:26 40 Eskişehir'de ekmek 5 lira oldu

Eskişehir İç Anadolu Fırın İşverenleri Sendikası’nın ekmeğe zam talebi, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) meclis toplantısında görüşüldü.

29.06.2022 10:28 27 5 bölge için sağanak uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara, kuzey Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz bölgeleri gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ankara’nın kuzey kesimleri ile Toroslar'da kuvvetli olması bekleniyor.

29.06.2022 09:22 41 Meteoroloji İstanbul için saat verdi: Şiddetli sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara, kuzey Ege, Karadeniz başta olmak üzere İç Anadolu, Akdeniz bölgeleri için şiddetli sağanak yağış uyarısında bulunurken İstanbul için saat verdi. İstanbul'da sabah ve öğle saatlerinin yağmurlu geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik olmayacak.

29.06.2022 08:30 16 Meteoroloji'den 5 bölge için 'sağanak' uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara, kuzey Ege, Karadeniz, İç Anadolu, Akdeniz bölgeleri gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Çankırı, Yozgat, Sivas, Ankara’nın kuzey kesimleri ile Toroslar'da kuvvetli olması bekleniyor.

28.06.2022 13:05 27 Üç bölgeye yarın için kritik uyarı!

Son dakika haberine göre Batı Karadeniz'i etkileyen şiddetli sağanak yağışların ardından bir uyarı daha geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda, yarın için kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor

28.06.2022 12:44 10 Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu için sağanak uyarısı

Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda, yarın için kuvvetli ve gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı.

28.06.2022 12:23 22 Meteoroloji’den 16 ile şiddetli sağanak uyarısı

Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda, yarın için kuvvetli ve gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı.

28.06.2022 11:59 27 Sağanak uyarısı! Bu iller dikkat

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların Bursa, Balıkesir, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Amasya, Ordu ile Samsun'da kuvvetli olması bekleniyor.

28.06.2022 09:30 22 Meteorolojiden 9 ile kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Antalya çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

27.06.2022 11:52 27 'Aşırı yağış' ve 'kuvvetli sağanak' uyarıları

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; 6 il için kırmızı, 9 il için turuncu ve 8 il için sarı kodlu uyarı yapıldı. Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük ve Sinop için "aşırı yağış" uyarısı yapılırken, Sakarya, Bolu, Düzce, Çankırı, Çorum ve Amasya ile Samsun için "çok kuvvetli" yağış alarmı verildi.

27.06.2022 10:15 13 Dev Maraş yatırımıyla üretimi ikiye katlayacak

Türkiye beyaz et sektörüne ivme kazandıracak Kahramanmaraş yatırımıyla birlikte İzmir’deki et entegre tesisine ilave olarak 3 bin kişiyi doğrudan, dolaylı olarak ise 10 binleri istihdama dahil edeceklerini belirten Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, “2 yıl sonra devreye alacağımız tesisimizle İç Anadolu, Güneydoğu, Doğu Anadolu bölgelerine, oradaki tüketicilerimize daha yakın olacağız. Böylelikle üretim kapasitemizi iki katına çıkaracağız” dedi.

27.06.2022 07:00 13 Dev Maraş yatırımıyla üretimi ikiye katlayacak

Türkiye beyaz et sektörüne ivme kazandıracak Kahramanmaraş yatırımıyla İzmir’deki et entegre tesisine ilave olarak 3 bin kişiyi doğrudan, 10 bin kişiyi de dolaylı olarak istihdama dahil edeceklerini belirten Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, “2 yıl sonra devreye alacağımız tesisimizle İç Anadolu, Güneydoğu, Doğu Anadolu bölgelerine, oradaki tüketicilerimize daha yakın olacağız. Böylelikle üretim kapasitemizi iki katına çıkaracağız” diye konuştu.

26.06.2022 14:54 38 Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Ankara, İç Anadolu, Orta ve Batı Karadeniz için yağış uyarısı yapan Meteoroloji, ani sel, su baskını, heyelan ve rüzgâra karşı tedbirli olunmasını istedi.

26.06.2022 14:23 16 Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Sakarya çevreleri için sağanak uyarısında bulunuldu.

26.06.2022 14:19 22 Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı: Gece saatlerinde etkisini artıracak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Sakarya çevreleri için sağanak uyarısında bulundu. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırıp yarın gece saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

26.06.2022 14:10 26 Meteoroloji'den sağanak uyarısı: Bartın ve Kars'ta sel

Bartın'da etkili olan sağanak nedeniyle bazı evleri su bastı, ulaşımda aksamalar yaşandı. Diğer taraftan, Meteoroloji’nin uyarıda bulunduğu Kars’ta bir köyü sel bastı. Selin bastığı köyde bazı evlere su doldu. Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Sakarya çevreleri için sağanak uyarısında bulunuldu.

26.06.2022 14:08 10 Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Sakarya çevreleri için sağanak uyarısında bulunuldu.

26.06.2022 10:16 35 Meteoroloji bugün için uyardı: Şiddetli yağışlara dikkat

Bugün için Meteoroloji tarafından yapılan son tahminlere göre; Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Çankırı, Denizli ve Aydın'ın iç kesimleri ile sabah saatlerinde Çanakkale, Edirne, Balıkesir’in batısı, İzmir'in kuzey ve iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

25.06.2022 09:59 27 Gök gürültülü sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve doğu Akdeniz gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde, Karabük, Bolu, Düzce, Samsun, Sinop, Rize, Artvin, Bingöl, Muş, Ağrı, Hatay, Siirt, Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

25.06.2022 04:16 28 25 Haziran 2022 Hava Durumu: Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kırklareli'nin kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Karabük, Bolu, Düzce, Samsun, Sinop, Rize, Artvin, Bingöl, Muş, Ağrı, Hatay kıyıları ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli, Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer yoğun olmak üzere toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

24.06.2022 10:16 27 Bu bölgelerde sağanak ve fırtına var

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu ile Doğu Anadolu Bölgesi gök gürültülü sağanak yağışlı. Diğer yandan Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde kuvvetli rüzgar etkili olacak

24.06.2022 08:59 26 Meteoroloji sağanak yağış uyarısı (İstanbul'da hava durumu nasıl olacak?)

Meteoroloji'den yapılan 24 Haziran 2022 Perşembe günü için yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu ile Doğu Anadolu Bölgesi gök gürültülü sağanak yağışlı. Diğer yandan Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde kuvvetli rüzgar etkili olacak. Orman yangının devam ettiği Marmaris'te de bugün kuvvetli rüzgar bekleniyor.

24.06.2022 04:15 28 24 Haziran 2022 Hava Durumu: Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Kütahya, Denizli, Çankırı ve Diyarbakır çevreleri ile Eskişehir ve Ankara'nın kuzey çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Sakarya, Kocaeli, Isparta, Erzincan ve Ardahan çevreleri ile Burdur'un doğu, Antalya'nın iç kesimleri, Kars ve Erzurum'un kuzey, Tunceli ve Malatya'nın kuzeybatısında yerel kuvvetli olması bekleniyor.

21.06.2022 19:09 28 Meteoroloji uyardı! Kuvvetli şekilde etkili olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Ankara, Çankırı ve Van çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların zamanla Giresun, Trabzon'un doğusu, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor

21.06.2022 06:38 13 Son dakika... Meteoroloji'den yeni hava durumu raporu! İstanbul ve Ankara dahil 32 kente sarı uyarı

Meteoroloji son hava durumu raporunda bugün beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 32 kente sarı kodlu uyarıda bulundu. Meteoroloji'nin raporuna göre bugün yağışların Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in batısı, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve güneyi, Toroslar Mevkii ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. İşte 21 Haziran hava durumu raporu...

21.06.2022 06:25 33 Meteoroloji’den kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlük tahmin raporuna göre Marmara’nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Akdeniz'in iç kesimleri ve İskenderun Körfezi çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

21.06.2022 04:24 28 İstanbul ve Ankara dahil 32 kente sarı uyarı

Meteoroloji son hava durumu raporunda bugün beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle İstanbul ve Ankara'nın da aralarında bulunduğu 32 kente sarı kodlu uyarıda bulundu. Meteoroloji'nin raporuna göre bugün yağışların Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in batısı, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve güneyi, Toroslar Mevkii ve Doğu Karadeniz'de kuvvetli olması bekleniyor. İşte 21 Haziran hava durumu raporu...

20.06.2022 07:00 13 Dodurga’nın oyu kime?

2008 yapımı ‘Oyum kime’ (Swing Vote) filmi, izole hayatındaki tesadüfler sonucu ABD başkanlık seçiminin kaderini tek oyuyla elinde tutan seçmenin çevresinde dönen kampanyayı anlatıyordu. İç Anadolu’nun tam göbeğindeki küçük Anadolu kasabası Dodurga şu günlerde adeta bu filmden sahneler yaşıyor. Yedi parti, Çankırı’nın küçük ilçesi Orta’ya bağlı Dodurga beldesindeki 1452 seçmenden her birini Kevin Costner’ın canlandırdığı ‘Bud Johnson’ gibi görüyor. Ancak apolitik, aylak Bud karakteriyle Dodurga seçmeninin hiç benzerliği yok. Aksine, göç dalgasına inat bozkırın zor şartlarında azimleriyle başarı hikâyesi yazıyorlar.

20.06.2022 04:55 28 Dodurga’nın oyu kime?

2008 yapımı ‘Oyum kime’ (Swing Vote) filmi, izole hayatındaki tesadüfler sonucu ABD başkanlık seçiminin kaderini tek oyuyla elinde tutan seçmenin çevresinde dönen kampanyayı anlatıyordu. İç Anadolu’nun tam göbeğindeki küçük Anadolu kasabası Dodurga şu günlerde adeta bu filmden sahneler yaşıyor. Yedi parti, Çankırı’nın küçük ilçesi Orta’ya bağlı Dodurga beldesindeki 1452 seçmenden her birini Kevin Costner’ın canlandırdığı ‘Bud Johnson’ gibi görüyor. Ancak apolitik, aylak Bud karakteriyle Dodurga seçmeninin hiç benzerliği yok. Aksine, göç dalgasına inat bozkırın zor şartlarında azimleriyle başarı hikâyesi yazıyorlar.

19.06.2022 09:53 29 Meteoroloji il il uyardı: Sağanak yeni haftada da sürecek (19 Haziran 2022 hava durumu)

Meteoroloji'den yapılan son dakika hava tahminine göre bugün İstanbul dahil birçok kentte sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar özellikle Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında yoğunlaşırken, Güneydoğu Anadolu'da ise sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Sağanaklar yurdun özellikle iç kesimlerinde yeni haftada da sürecek.

18.06.2022 04:19 28 18 Haziran 2022 Hava Durumu: Meteoroloji'den kuvvetli rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Edirne, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Isparta ve Burdur'un kuzey ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde Afyonkarahisar ve Uşak çevreleri ile İzmir ve Manisa'nın doğu, Kütahya'nın güney, Denizli'nin kuzey, Eskişehir'in güney ve doğu ilçeleri ile Ankara'nın batı çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

17.06.2022 23:29 26 Ege ve İç Anadolu için sağanak uyarısı

Meteoroloji, İç Ege ile Ankara'nın güney ve batı, Eskişehir'in güney ve doğu ilçeleri için yarın öğle saatlerinden sonra gök gürültülü sağanak uyarısında bulundu.

17.06.2022 15:10 13 Meteoroloji'den hafta sonu için yağış uyarısı

Meteoroloji'den alınan hava durumu bilgisine göre bugün İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Samsun'un doğusu, Ordu, Bursa'nın güneyi ve Balıkesir'de yağış bekleniyor. Hafta sonu ise batı bölgelerde yağış beklenmezken İç Anadolu ile Doğu Karadeniz'de yer yer sağanak yağış bekleniyor.

17.06.2022 13:26 29 Uzmanı uyardı: Kene yapışmasında yanlış müdahale tehlike saçıyor

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakaları ilkbahar ve yazla birlikte yeniden artış gösterdi, uzmanlar vatandaşları uyardı. Doç. Dr. Yılmaz Zengin, kene vakaları “Bizim açımızdan sevindirici olan, bu bölgedeki kenelerin Kırım Kongo Kanamalı Ateş (KKKA) ateş gibi bir hastalık taşıma ihtimalinin çok düşük olması. Bu kene grubu daha çok İç Anadolu ve Orta Anadolu bölgesinde sık görülmekte” dedi.

17.06.2022 13:23 27 Bu illerde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Karadeniz gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çankırı, Ankara'nın kuzeyi ile Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor

17.06.2022 04:18 28 17 Haziran 2022 Hava Durumu: Meteoroloji'den o bölgelere yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Samsun'un doğusu, Ordu, Çorum, Tokat, Bilecik, Bursa'nın güneyi ve Balıkesir'in güneydoğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çankırı, Ankara'nın kuzeyi ile Bolu, Karabük ve Kastamonu'nun güney kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

15.06.2022 09:54 38 Meteoroloji uyardı: Birçok kentte sağanak bekleniyor

Meteoroloji verilerine göre, Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'da sağanak etkili olacak. İstanbul ve Ankara'da yağışların öğle saatlerinden sonra başlaması bekleniyor.

15.06.2022 07:00 13 ‘Yağışlı havalar hububatta verimi arttıracak’

Hububat ekiminin yoğun olduğu İç Anadolu, Trakya ve Doğu Anadolu Bölgesinde Haziran ayı boyunca havaların yağışlı gitmesi nedeniyle buğday, arpa, yulaf ve çavdar rekoltesinde düşüş olacağı endişelerini Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Özkan Taşpınar değerlendirdi.

14.06.2022 10:24 35 Meteoroloji uyardı! 32 kent alarma geçti

Meteoroloji'nin son tahminlerine göre, 32 kent için uyarı verildi. Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yerel olarak kuvvetli, Adana, Osmaniye, Hatay, Mersin'in iç kesimleri ve Kahramanmaraş'ın güneybatısında çok kuvvetli yağış bekleniyor.

14.06.2022 10:22 27 Sağanak etkisi! Bu iller dikkat

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara, iç Ege, Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Adana, Osmaniye, Hatay, Mersin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor

14.06.2022 06:52 13 Son dakika... Meteoroloji'den yeni hava durumu uyarısı! 32 kent alarmda... Çok kuvvetli olacak

Meteoroloji'nin son hava durumu raporunda bugün beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle 29 kente sarı, 3 kente ise turuncu kodlu uyarıda bulunuldu. Bugün beklenen yağışların; Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yerel olarak kuvvetli, Adana, Osmaniye, Hatay, Mersin'in iç kesimleri ve Kahramanmaraş'ın güneybatısında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. İşte 14 Haziran hava durumu raporu...

13.06.2022 10:41 27 Meteoroloji'den önemli uyarı! Gök gürültülü sağanak bekleniyor

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Trakya, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu bölgeleri gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

13.06.2022 10:09 24 Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Yağışların İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

13.06.2022 08:47 13 Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji hava tahminini paylaştı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneydoğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Edirne, Balıkesir, Sakarya, Sinop, Van, Hakkari, Adıyaman, G. Antep, Kilis, Tekirdağ'ın batı çevreleri ile Çanakkale'nin kuzeybatı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

12.06.2022 11:32 33 Ahmet Taşgetiren: AK Parti bile tabanını, Bahçeli-Perinçek söylemi istikametinde dönüştürmüş gözüküyor

Şu anda AK Parti liderliği ile taban arasında HDP konusunda bir kanaat birliği oluştuğu söylenebilir; “HDP kötü, Kandil’in devamı, onunla ilişkili herkes de terörle iş birliği halinde, Türkiye’nin düşmanı.”Bu MHP’nin de söylemi. Çözüm süreci döneminde AK Parti liderliği, tabanı, “ikna etme” gibi bir durumla karşı karşıya olduğunu görmüştü. Biz, Akil İnsanlar’ın “İç Anadolu” heyeti olarak bu noktada en çetin şartları […]

12.06.2022 10:17 27 6 bölgede 15 ile uyarı: Kuvvetli geliyor

Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre, bugün yurt genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların 6 bölgede yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu bölgelerdeki 15 ile ise, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar uyarısı geldi. İşte bölge bölge hava durumu detayları...

12.06.2022 09:31 29 Meteoroloji'den 34 kent için sarı alarm! İstanbul, Ankara, Bursa dikkat... Çok kuvvetli geliyor (12 Haziran 2022 hava durumu)

Meteoroloji il il uyardı, 12 Haziran 2022 hava durumu tahmin raporu açıklandı. Yurt genelinde sıcaklıklar azalacak, sağanak ve gök gürültülü sağanak devam edecek. İstanbul'da gün içerisinde sağanak beklenirken, Meteoroloji özellikle Marmara, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'i uyardı. Yağışlar önümüzdeki 5 günde de sürecek.

12.06.2022 09:23 22 Meteorolojiden 37 kente uyarı: Kuvvetli sağanak geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz Bölgeleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yurt genelinde yaşanan sağanak yağışlar devam ederken Meteorolojiden 37 kent için 'sarı' kodlu uyarı geldi.

11.06.2022 20:02 43 İçişleri Bakanlığı'ndan yeni yağış uyarısı

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Gece ve yarın pazar sabah saatlerinde Marmara Bölgesi'nin geneli, sabah saatlerinden itibaren İç Anadolu'nun kuzeybatısı; Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya'nın kuzeyi, Batı Karadeniz ve Kütahya çevreleri ve Afyonkarahisar'ın kuzeyi, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in iç kesimleri yani Çorum, Amasya, Tokat, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu Erzurum, Kars Ardahan, Niğde ve Kayseri çevreleri ile Adana'nın kuzey ilçelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor" dedi.

11.06.2022 17:34 27 Meteoroloji uyardı! Yola çıkacaklar dikkat!

Hava durumu 11 Haziran Cumartesi günü raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. MGM'ye göre bugün 6 bölgemizde kuvvetli sağanak bekleniyor. Yağışların Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz bölgelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hafta sonu için plan yapan vatandaşların gündeminde ise "Bugün hava nasıl olacak, yağmur kaç gün sürecek?" soruları yer alıyor. İşte, MGM 11-12 Haziran hafta sonu hava durumu raporu...