Dışişleri Bakanlığı

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 13 Aralık 2022 Salı 08:47 tarihinde yayınlandı.
Dışişleri Bakanlığı hakkında toplam 26 haber. Ayrıca: Genel Başkanı

13.12.2022 08:47 30 ABD’den Erdoğan’ın Atina’ya yönelik füze tehdidi için açıklama: “Provokatif söylemlerden kaçının”

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan’ı hedef alarak “‘Tayfun’ diyorsun, Yunan ürküyor, ‘Atina’yı vurur’ diyor. E, vuracak tabii” sözleri için açıklama yaptı. Bakanlık, Ankara’nın provokatif açıklamalarından duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve bölgede gerilimi azaltma çağrısı yaptı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price’a düzenlediği günlük basın toplantısında Cumhurbaşkanı […] ABD’den Erdoğan’ın Atina’ya yönelik füze tehdidi için açıklama: “Provokatif söylemlerden kaçının” Medyascope

8.12.2022 12:03 22 İYİ Parti Suriye yönetimiyle temasa geçmek için Dışişleri Bakanlığı'na başvuruda bulundu

İYİ Parti, Suriye’de meşru yönetimle temasa geçmek için Dışişleri Bakanlığı’na başvuruda bulundu. Başvurunun onaylanması halinde İYİ Parti’den oluşacak bir heyet Suriye'ye giderek yetkililer ile bir görüşme gerçekleştirecek. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, 'Henüz gidecek heyet belli değil, çalışma Genel Başkanımızın uhdesinde ve planlamamızı bilahare kamuoyumuzla paylaşacağız.' dedi.

8.12.2022 11:25 40 İYİ Parti, Suriye ile diplomatik temas için bakanlığa başvurdu

İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Başdanışmanı Kürşad Zorlu, Suriye'de iç savaşın ardından kontrolü sağlayan Beşar Esad yönetimi ile temas sağlanması için resmi yazının Dışişleri Bakanlığı'na ulaştırıldığını açıkladı.

7.12.2022 13:32 35 İYİ Parti, Suriye için çalışma grubu oluşturdu: Bakanlığa başvuru

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Suriye politikaları üzerinde çalışacak isimleri belirledi. Oluşturulacak heyetin Suriye ziyareti için Dışişleri Bakanlığına başvuru yapıldı.

7.12.2022 12:09 26 İYİ Parti'den Suriye için çalışma grubu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Suriye politikaları üzerinde çalışacak isimleri belirledi. Oluşturulacak heyetin Suriye ziyareti için Dışişleri Bakanlığı'na başvuru yapıldı.

7.12.2022 08:52 16 İYİ Parti'den 'Suriye' hamlesi: Dışişleri'ne resmen başvuru yapıldı

İYİ Parti'de Genel Başkan Meral Akşener tarafından görevlendirilen Ahmet Kamil Erozan, Mehmet Tolga Akalın ve Turhan Çömez'in yer aldığı çalışma grubunun Suriyeli yetkililerle görüşmek üzere bu ülkeye gönderilecek heyette de yer alması planlanıyor. Parti, Suriye ziyaretinin gerekçelerinin yer aldığı resmi başvuru yazısını Dışişleri Bakanlığına iletti.

2.12.2022 06:16 40 Meral Akşener, Esad ile görüşmek için Suriye'ye gidiyor: Masada 4 konu var!

İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Başdanışmanı Kürşad Zorlu, Meral Akşener'in Beşar Esad ile görüşeceğini söyledi. Konu hakkında Dışişleri Bakanlığı'na müracaat edeceklerini belirten Zorlu, masada 4 önemli konu başlığı olacağını söyleyerek bu maddeleri de tek tek sıraladı.

1.12.2022 19:28 33 Akşener, Esad’la görüşmek için Dışişleri’ne başvuracak

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'la görüşmek için Dışişleri Bakanlığı’na başvuracağını açıkladı.

18.11.2022 14:12 13 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan Ahmet Davutoğlu'na: Allah'tan kork

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dün açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu eleştirerek, "Allah'tan kork. Sen yıllarca bu teşkilatın bir üyesi olmuşsun. Yıllarca Cumhurbaşkanının yanında olmuşsun. Bu ülkenin Başbakanlığını ve Dışişleri Bakanlığını yapmışsın. Nasıl böyle bir şey söyleyebilecek kadar siyasi ihtirasa sahip olabilirsin?" dedi.

18.11.2022 11:53 43 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Ahmet Davutoğlu'na: Allah'tan kork

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dün açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu eleştirerek, "Allah'tan kork. Sen yıllarca bu teşkilatın bir üyesi olmuşsun. Yıllarca Cumhurbaşkanının yanında olmuşsun. Bu ülkenin Başbakanlığını ve Dışişleri Bakanlığını yapmışsın. Nasıl böyle bir şey söyleyebilecek kadar siyasi ihtirasa sahip olabilirsin?" dedi.

26.10.2022 20:43 18 Babacan: Avrupa Birliği Bakanlığı’nı geri getireceğiz

Babacan: Avrupa Birliği Bakanlığı’nı geri getireceğiz - DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Avrupa Birliği politikaları üzerine açıklamalarda bulundu. "Bakanlık düşünüyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Babacan, "Avrupa Birliği Bakanlığı’nı ben yaptım, biliyorsunuz. Sonra Dışişleri Bakanlığı'nın içine kattılar onu. Onu ayrı, müstakil bir birim haline tekrar getireceğiz" ifadelerini kullandı.

21.10.2022 17:53 30 İsveç’ten Türkiye’ye iki sayfalık PKK mektubu: “Somut adımlar atıyoruz”

İsveç hükümeti, 6 Ekim’de AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na bir mektup gönderdi. Mektupta, Ankara’nın Stockholm’ün NATO’ya üyeliği için endişelerini gidermek adına atılan somut adımlar sıralandı. Stockholm’den gönderilen iki sayfalık mektupta İsveç’in Madrid’deki NATO Liderler Zirvesi kapsamında imzalanan mutabakata uyduğunu gösteren 14 örnek sunuldu. Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından İsveç […] İsveç’ten Türkiye’ye iki sayfalık PKK mektubu: “Somut adımlar atıyoruz” Medyascope

20.10.2022 07:01 43 Washington, 6'lı masadaki kilidi çözebilecek mi?

CHP ve İyi Parti, ABD'de tartıya çıktı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD'ye yaptığı ziyaretin hemen ardından İyi Parti de Amerika'ya heyet gönderdi. İyi Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı emekli Büyükelçi Ahmet Kamil Erozan ve yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş, ilk gün Washington'da Dışişleri Bakanlığında görüşmeler yaptılar. Kılıçdaroğlu'nun kayıp 8 saatinden sonra başlayan tartışma ve eleştirilerden İyi Parti heyeti de tedirgin oldu. Erozan, ''İki ziyaret arasında herhangi bir bağlantı yok. Tamamen tesadüf'' dedi. Ve daha soru sorulmadan, ''Biden ile görüşmeyeceğiz, herkes emin olsun'' dedi. ''Bu ziyaretimizin amacı Türkiye ile ABD ilişkilerinin müstakbel iktidarımızda daha sağlıklı yürütülmesine yöneliktir'' diye de ekledi. Dereyi görmeden paçayı sıvamak da buna denir. 6'lı masadakilerin ''Biden projesi''nden sıkıntı duydukları bir gerçek. ABD Başkanı Biden, ''Erdoğan'ı devirmek için darbe d

7.09.2022 15:44 30 Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz” tehdidine ABD’den tepki: “Yunanistan’ın Ege adaları üzerindeki egemenliği tartışmaya kapalı”

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim giderek tırmanırken, Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) de konuya dair bir açıklama geldi. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz” cümlesini “son derece yararsız” olarak nitelendiren ABD Dışişleri Bakanlığı, “Yunanistan’ın Ege adaları üzerindeki egemenliği tartışma konusu değil” dedi. İzleyin: Ege anlaşmazlığı: Atina’nın Ankara politikası nedir? Okuyun: Serhat Güvenç […] Erdoğan’ın “Bir gece ansızın gelebiliriz” tehdidine ABD’den tepki: “Yunanistan’ın Ege adaları üzerindeki egemenliği tartışmaya kapalı” Medyascope

5.09.2022 14:35 40 'Post-modern Thatcher' seçimi kazandı: İngiltere'nin yeni başbakanı Liz Truss oldu

Muhafazakar Parti'nin genel başkanı seçilen Liz Truss, İngiltere'nin yeni başbakanı oldu. Truss, daha önce Dışişleri Bakanlığı görevini yürütüyordu.

10.08.2022 10:26 41 Babacan'dan 'Rusya'dan 2 milyar dolar geldi mi?' tartışmalarına tepki: Bu ülke böyle bir yönetime layık değil

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son günlerde sıkça tartışılan Rusya'dan 2 milyar doların Türkiye'ye geleceği konusundaki tartışmalara tepki göstererek "Zamanında Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı yapmış, 11 yıl ekonomisinin başında olan bir kardeşiniz olarak hicap duyuyorum. Rusya’dan gelecek 2 milyar dolara kaldıysa bu ülke yazıklar olsun. Biz buna layık değiliz. Bu ülke böyle bir yönetime layık değil." dedi.

21.07.2022 11:59 30 Medyascope Gündem (21 Temmuz 2022): Irak’ın kuzeyinde saldırı & Suriye’ye operasyon düzenlenecek mi?

Irak’ın kuzeyindeki Dohuk bölgesindeki Zaho ilçesindeki bir tatil köyüne yapılan saldırıda aralarında çocukların da bulunduğu siviller hayatını kaybetti. Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi saldırıdan Türkiye’yi sorumlu tutarken, Türkiye Dışişleri Bakanlığı ise saldırının terör örgütü kaynaklı olduğunu bildirerek, faillerin açığa çıkarılması için işbirliği çağrısında bulundu. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi […] Medyascope Gündem (21 Temmuz 2022): Irak’ın kuzeyinde saldırı & Suriye’ye operasyon düzenlenecek mi? Medyascope

20.07.2022 17:24 43 Bakan Çavuşoğlu, UID Genel Başkanı Kuş ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Köksal Kuş ile Dışişleri Bakanlığında bir araya geldi.

20.07.2022 17:22 22 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu UID Genel Başkanı Kuş'u kabul etti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Köksal Kuş ile Dışişleri Bakanlığında bir araya geldi.

3.06.2022 06:37 40 Evinin basılması için çağrı yapıldığı ortaya çıkmıştı: Davutoğlu, o geceyi ilk kez anlattı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemde tüm Türkiye'ye yayılan Gezi Parkı eylemleri sırasında evinin basılması ile ilgili yapılan paylaşımı ilk kez anlattı.

26.05.2022 08:02 30 ABD: “Suriye’ye operasyon ihtimali konusunda Türkiye ile temasa geçtik”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından Türkiye’nin güney sınırları boyunca güvenli bölgeler oluşturmak üzere yeni adımlar atacağını açıklamasının ardından Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanlığı, Suriye’ye olası bir operasyon konusunda Ankara ile temasa geçtiklerini açıkladı. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, günlük basın toplantısında gazetecilerin gündeme ilişkin […] ABD: “Suriye’ye operasyon ihtimali konusunda Türkiye ile temasa geçtik” Medyascope

26.04.2022 22:20 27 Ümit Özdağ'dan Habertürk'e açıklamalar

Son dakika... Habertürk'te Teke Tek programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, açıklamalarda bulundu. Özdağ parti olarak mültecilerin geri gönderilmesiyle ilgili görüştüklerini ve Dışişleri Bakanlığı'na bilgi verdiklerini söyledi.

6.04.2022 10:12 30 Tunus’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki: “İçişlerimize karışmayın”

Tunus Dışişleri Bakanlığı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said’in parlamentoyu feshetmesine yönelik yorumlarını içişlerine yönelik kabul edilemez bir müdahale olarak nitelendirdi. Tunus Dışişleri Bakanlığı’ndan paylaşılan açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından ötürü şaşkınlık duymaktayız. Bu yorumlar kabul edilemez. Tunus, dost ülkeler ile yakın ilişkiler kurmak istemektedir fakat egemenliğe müdahaleyi de reddetmektedir” […] Tunus’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki: “İçişlerimize karışmayın” Medyascope

5.04.2022 19:38 30 Güne Bakış (5 Nisan 2022): Buça’da sivil katliamı iddiaları | Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması | Faruk Loğoğlu, Timuçin Köprülü

Editör: Egemen Gök Rusya’nın Ukrayna’ya saldırılarının 41. günü. Dünya, Ukrayna ordusunun geri aldığı Buça’daki görüntüleri konuşuyor. Türkiye Dışişleri Bakanlığı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden’ın Ekim 2021’de İtalya-Roma’daki G20 Zirvesi’nde mutabık kaldıkları “Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması”nın dünden (4 Nisan) itibaren başlatıldığını açıkladı. Gökçe Çiçek Kösedağı’nın sunduğu […] Güne Bakış (5 Nisan 2022): Buça’da sivil katliamı iddiaları | Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması | Faruk Loğoğlu, Timuçin Köprülü Medyascope

5.04.2022 18:08 30 Nuray Mert ile Soru – Cevap (36): “Rusya-Ukrayna savaşından sonra yeni Batı konsepti ne olacak?”

“Nuray Mert ile Soru – Cevap” programında her hafta olduğu gibi Gökçe Çiçek Kösedağı sordu, Nuray Mert yanıtladı. Bu haftanın gündemi şöyle: Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Stratejik Mekanizması ne anlama geliyor? Rusya-Ukrayna savaşından sonra yeni Batı konsepti ne olacak? Macaristan’daki muhalefet ile Türkiye’deki muhalefeti benzetmek ne kadar doğru? Dışişleri Bakanlığı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı […] Nuray Mert ile Soru – Cevap (36): “Rusya-Ukrayna savaşından sonra yeni Batı konsepti ne olacak?” Medyascope

5.04.2022 09:13 30 Dışişleri: Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması devreye girdi

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden’ın Ekim 2021’de İtalya-Roma’daki G20 Zirvesi’nde mutabık kaldıkları “Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması”nın dün itibarıyla başlatıldığını açıkladı. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland, dün (4 Nisan) Türkiye’ye geldi ve Ankara’da Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal […] Dışişleri: Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması devreye girdi Medyascope