Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 7 Ağustos 2022 Pazar 09:01 tarihinde yayınlandı.
Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu hakkında toplam 88 haber.

7.08.2022 09:01 36 Kemal Kılıçdaroğlu'ndan KPSS iddiası: Erdoğan kapatamadığı için talimat verdi DDK'dan kimsenin haberi yoktu

Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alarak "Erdoğan bu KPSS rezaletini kapatamadığı için Devlet Denetleme Kurulu'nu (DDK) harekete geçirmek zorunda kaldı. Pek çok yolsuzluk oldu, DDK harekete geçti mi? Hiç geçmedi, öyle bir kurulun varlığından bile kimsenin haberi yoktu, unutulmuştu." yorumunda bulundu

7.08.2022 08:47 40 Kılıçdaroğlu: Erdoğan bu kez KPSS rezaletini kapatamadı; suçlu bulmaları lazım, en rahatı 'FETÖ'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS skandalıyla ilgili olarak "Erdoğan bu rezaleti kapatamadığı için Devlet Denetleme Kurulu'nu (DDK) harekete geçirmek zorunda kaldı" dedi ve ekledi: "Bir suçlu bulmaları lazım, en rahatı FETÖ."

6.08.2022 14:25 43 DDK'nın KPSS ön raporu: 3 soru birebir aynı, 10 soru benzer

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırıldığı iddiası üzerine başlatılan çifte soruşturma devam ediyor. Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafından hazırlanan ön raporda 3 sorunun birebir aynı, 10 soruda ise benzerlik olduğu tespit edildi.

6.08.2022 13:52 21 SON DAKİKA | Ön rapor hazırlandı! KPSS sınavında 3 soru birebir aynı, 10 soruda benzerlik var

Son dakika haberi... KPSS’nin birinci oturum sınav sorularının sızırılması veya çalınmasıyla ilgili soruşturmada, Devlet Denetleme Kurulu (DDK), Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri sorularını... Devamı için tıklayınız

6.08.2022 11:39 28 DDK’nın KPSS ön raporu: "3 soru birebir aynı, 10 soru benzer"

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırıldığı iddiası üzerine başlatılan çifte soruşturma devam ediyor. Devlet Denetleme Kurulu (DDK) tarafından hazırlanan ön raporda 3 sorunun birebir aynı, 10 soruda ise benzerlik olduğu tespit edildi.

5.08.2022 14:30 22 Yediiklim Yayınevi baskınında yeni gelişme: MASAK devreye girdi

KPSS'de soru sızdırma iddiaları üzerine ÖSYM'de başlayan denetim üçüncü gününde devam ediyor. DDK müfettişleri yüzbinlerce sorunun yer aldığı test merkezi havuzunu inceliyor. Soruşturmada MASAK da devreye girdi, Yediiklim yayınevi yönetici ve uzmanları ile ÖSYM çalışanlarının banka hesap hareketleri inceleniyor.

5.08.2022 14:10 26 DDK'nın ÖSYM denetiminde üçüncü gün (Soruşturmada MASAK da devreye girdi)

KPSS'de soru sızdırma iddiaları üzerine ÖSYM'de başlayan denetim üçüncü gününde devam ediyor. DDK müfettişleri yüzbinlerce sorunun yer aldığı test merkezi havuzunu inceliyor. Soruşturmada MASAK da devreye girdi, Yediiklim yayınevi yönetici ve uzmanları ile ÖSYM çalışanlarının banka hesap hareketleri inceleniyor. Soruların sızdırıldığı iddialarının odağındaki Yediiklim Yayınevi'nin öğrenci listesi de ÖSYM'ye ulaştırıldı, cevap anahtarları kontrol ediliyor.

5.08.2022 12:03 24 DDK Başkanı Arıncı: Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyin

DDK Başkanı Arıncı, "Sosyal medyada ve bazı haber mecralarında, iptal edilen KPSS ile ilgili Kurumumuz kaynak gösterilerek bazı asılsız haberler paylaşılmaktadır. Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz." dedi.

5.08.2022 12:02 10 DDK Başkanı Arıncı: (İptal edilen KPSS) Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz

5.08.2022 11:49 43 DDK Başkanı Arıncı'dan KPSS açıklaması

DDK Başkanı Arıcı: Sosyal medyada ve bazı haber mecralarında, iptal edilen KPSS ile ilgili kurumumuz kaynak gösterilerek bazı asılsız haberler paylaşılmaktadır. Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz. Süreci şeffaf bir şekilde sürdürmeye, kamuoyunu bizzat bilgilendirmeye devam edeceğiz.

5.08.2022 11:31 38 DDK Başkanı Yunus Arıncı'dan yeni KPSS açıklaması

KPSS sınavı hakkında Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı açıklama yaptı. Arıncı, "Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz" dedi.

5.08.2022 11:20 41 DDK Başkanı Arıncı'dan KPSS açıklaması: Süreci bulandırmaya çalışıyorlar

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'un 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıklayarak adaylardan özür dilemesinin ardından Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, açıklama yaptı. Arıncı, "Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz." dedi.

5.08.2022 11:15 22 Devlet Denetleme Kurulu'ndan KPSS açıklaması

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Arıncı KPSS ile ilgili açıklama yaptı. DDK Başkanı Arıncı, 'KPSS ile ilgili kurumumuz kaynak gösterilerek bazı asılsız haberler paylaşılmaktadır. Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz' dedi.

5.08.2022 11:14 40 DDK Başkanı Yunus Arıncı'dan yeni KPSS açıklaması

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, iptal edilen KPSS sınavına dair yeni bir açıklama yaptı.

5.08.2022 11:14 20 DDK Başkanı Arıncı: Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz

5.08.2022 11:14 29 KPSS'de 'sızıntı' iddiaları! DDK Başkanı'ndan asılsız haberlere yönelik uyarı

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı, iptal edilen KPSS ile ilgili bazı asılsız haberler paylaşıldığını belirterek, ''Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz. Süreci şeffaf bir şekilde sürdürmeye, kamuoyunu bizzat bilgilendirmeye devam edeceğiz" dedi.

5.08.2022 10:43 13 KPSS soruşturmasında son gelişmeler... Dikkat çeken dershane detayı

KPSS’deki sızıntı iddiaları ile ilgili başlatılan soruşturma çok yönlü devam ederken yeni detaylar da ortaya çıkıyor. Soruşturma kapsamında, sorular ve el koyulan diğer materyallerin incelenmesi sürüyor. Ayrıca yayınevi ve ÖSYM çalışanlarının hesaplarındaki para akışının da incelendiği öğrenildi. CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan'ın aktardığına göre; "İki dershaneye giden bazı adayların bütün soruları doğru yanıtladığı" iddiaları da var. Öte yandan KPSS soruşturmasıyla ilgili açıklama yapan DDK Başkanı Yunus Arıncı, bazı asılsız haberler paylaşıldığını belirterek, ''Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz. Süreci şeffaf bir şekilde sürdürmeye, kamuoyunu bizzat bilgilendirmeye devam edeceğiz" dedi. İşte KPSS soruşturmasında son durum...

5.08.2022 09:46 27 Adaylar dikkat! İptal edilen KPSS oturumları...

KPSS Lisans sınavı ile ilgili iddialar, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın ardından gündeme geldi. ÖSYM tarafından Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri olmak üzere iki farklı oturumda gerçekleştirilen sınava katılan memur adayları, KPSS lisans sınavının tekrarlanıp tekrarlanmayacağını araştırıyor. Devlet Denetleme Kurulu DDK, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunurken ÖSYM Başkanı Ersoy son dakika KPSS açıklamasında bulundu. İşte, 2022 KPSS lisans sınavı hakkında merak edilenler...

5.08.2022 08:56 36 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı KPSS iptalini getirdi DDK Başkanı Arıncı Selvi'ye konuştu

KPSS'de aynı soru skandalı sonrası ÖSYM dün sınavların iptal edildiği kararını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı konuya ilişkin detayları Abdülkadir Selvi'ye saldırdı.

5.08.2022 08:40 35 DDK Başkanı Arıncı: Soru işareti bırakılmaması için iptal edilmesi gerekiyordu

Devlet Denetleme Kurulu (DDK) Başkanı Yunus Arıncı, iptal edilen KPSS sınavı için “Hiçbir soru işaretinin bırakılmaması için sınavın iptal edilmesi gerekiyordu” dedi.

5.08.2022 08:15 28 Son dakika... Devlet Denetleme Kurulu'ndan KPSS açıklaması

DDK Başkanı Arıcı: Sosyal medyada ve bazı haber mecralarında, iptal edilen KPSS ile ilgili kurumumuz kaynak gösterilerek bazı asılsız haberler paylaşılmaktadır. Süreci bulandırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz. Süreci şeffaf bir şekilde sürdürmeye, kamuoyunu bizzat bilgilendirmeye devam edeceğiz.

5.08.2022 00:00 22 DDK Başkanı Yunus Arıncı: Süreç şeffaf yürüyecek

DDK Başkanı Yunus Arıncı, süreçle ilgili, halkı şeffaf bilgilendirmeye devam edeceklerini söyledi. Arıncı, “Vatandaşlarımız müsterih olsun. Ne tek bir gencimizin hakkını yediririz ne de devletimizin güvenilirliğine halel gelmesine göz yumarız” dedi.

4.08.2022 20:37 26 KPSS soruşturması devam ediyor: Türkçe sorularında şifreleme iddiası

KPSS'de daha önce Yediiklim dergisinde yayınlanan soruların yer aldığı tespitiyle başlayan soruşturma devam ediyor. Başsavcılıktan yapılan açıklamada soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğü belirtildi. İddiaların odağındaki yayınevi ise suçlamaları reddetti. Sınavla ilgili bir iddia da eğitim uzmanı Sadık Gültekin'den geldi. Gültekin türkçe sorularında şifreleme yapılarak cevapların sorulara gizlendiğini söyledi. Son dakika haberi! Kamu Personeli Seçme Sınavı 'nda soruların sızdırıldığı iddiası yargıya taşındı. Devlet Denetleme Kurulu'nun suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı iddialarla ilgili soruşturma başlattı. İddiaların odağındaki Yediiklim Yayınevi 'ndeki aramaya ilişkin Başsavcılık'tan yapılan açıklamada "Soruşturma çok yönlü olarak ve titizlikle sürdürülmektedir" denildi. TÜRKÇE SORULARINDA ŞİFRELEME İDDİASI Eğitim uzmanı Sadık Gültekin ise sınavla ilgili yeni bir iddiayı gündeme getirdi. Türkçe testinde şifreleme olduğunu söyleyen Gültekin, "Şifrelemeyi ilk kelime ile son kelimede yapmışlar. Soruda cumartesi kelimesi geçiyor. 4. soru da C seçeneği Cumartesi C ile başlıyor. Albert Camu da Camu’yu vurguladığımızda vurguda ilk C seçeneği gelir, Doğru cevap C. Vebayı vurguladığımızda da ilk seçenek hangisi 'veBa' B. Doğru yanıt B." dedi. MÜFETTİŞLER BUGÜN DE ÖSYM'DE DDK müfettişlerinin dün başlattığı inceleme bugün de devam etti. Müfettişler, kurum yetkilileriyle yapacakları görüşmeler ve ilgili birimlerdeki araştırmalarının ardından incelemeyi tamamlayacak ve inceleme sonucu hazırlanacak rapor Cumhurbaşkanı'na sunulacak. YAYINEVİ İDDİALARI REDDETTİ: SIZDIRILMADI, KULLANILDI Konuyla ilgili soruşturma sürerken Yediiklim Yayınevinden de iddialara ilişkin açıklama geldi. Yayınevinden yapılan açıklamada, soruların sızdırılmadığı ve yapılan suçlamaların asılsız olduğu belirtildi. Ayrıca, iddiaların aksine "Yayınevinin bazı sorularının KPSS'de kullanıldığı" öne sürüldü. BAKAN SOYLU: DEVLET İŞİNİN BAŞINDADIR Devlet Denetleme Kurulunun, Yükseköğretim Kurulunun, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, bu konudaki çalışmalarını sürdürdüğünü bildiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Devlet işinin başındadır." ifadesini kullandı. KPSS sınavına yönelik incelemeye ilişkin açıklamada bulunan DDK Başkanı Yunus Arıncı"Devlet Denetleme Kurulu olarak KPSS sınavına yönelik incelemelere titizlikle devam ediyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Ne tek bir gencimizin hakkını yediririz ne de devletimizin güvenilirliğine halel gelmesine göz yumarız" dedi. YAYINEVİNE AİT İKİ ADRESTE ARAMA Soruşturma kapsamında iddiaların odağındaki Yediiklim Yayınevi'nin Kızılay'daki merkezi ile Ostim'deki matbaasında gece yarısına kadar süren arama gerçekleştirildi. Polis, yayınevinde bulunan dijital materyallere, KPSS'ye ilişkin kitapların ve testlerin birer örneğine soruşturma çerçevesinde el koydu. YÖK'TEN İNCELEME Yükseköğretim Kurulu da (YÖK) iddialara ilişkin inceleme başlattı. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, KPSS'deki iddiaların araştırılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın DDK'yı görevlendirdiği hatırlatılarak, "Devlet Denetleme Kurulu tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak Yükseköğretim Kurulunca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır." denildi. YÖK Başkanı Erol Özvar da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "2022 KPSS sınavında çıkan bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili DDK tarafından gerçekleştirilen denetleme ile eş zamanlı olarak tarafımızca da inceleme başlatılmış olup sonuç en kısa zamanda ve şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadelerini kullandı. 2022 KPSS İPTAL EDİLDİ Mİ? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS oturumları iptal edildiğini bildirdi. Ersoy, 6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılacak oturumların da ertelendiğini duyurdu. DENETLEME SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK? Cumhurbaşkanlığına bağlı üst denetleme organı olarak görev yapan ve başkan ile 8 üyeden oluşan kurul, idarenin hukuka uygunluğunun, düzenli ve verimli şekilde yürütülmesinin ve geliştirilmesinin sağlanması amacıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarında ve sermayesinin yarısından fazlasına bu kurum ve kuruluşların katıldığı her türlü kuruluşta, kamu kurumu niteliğinde olan meslek kuruluşlarında, her düzeydeki işçi ve işveren meslek kuruluşlarında, kamuya yararlı derneklerle vakıflarda her türlü idari soruşturma, inceleme, araştırma ve denetlemeleri yapabiliyor. GİZLİ BELGELER BİLE İNCELEME ALTINDA Kurul, yetkileri kapsamında bilgi almak üzere her kademe, rütbe ve sınıftan ilgilileri çağırabiliyor, onlarla doğrudan yazışabiliyor, elektronik ve fiziki ortamdaki gizli veya açık her türlü bilgi, belge, defter, kayıt, envanter, malzeme, mühimmat, taşınır ve taşınmazları, işlem ve olayın her safhasında inceleyebiliyor. Devlet Denetleme Kurulu, çalışmaları sonucunda denetim raporu, inceleme raporu, araştırma raporu, ön inceleme raporu, soruşturma raporu, disiplin soruşturması raporu ve/veya ivedi durum raporu hazırlıyor. GİZLİLİK ESAS Denetim, inceleme, araştırma ve soruşturma faaliyetlerinde gizlilik esasıyla çalışılıyor. Raporların gizlilik derecesine raporun son şeklinin verileceği kurul toplantısında karar veriliyor. Raporların yayımlanıp yayımlanmayacağı kurulda kararlaştırılıyor. 60 GÜN SÜRE VAR Denetime tabi ilgili, ilişkili veya bağlı kurum ve kuruluşların, kurul raporları üzerine hazırlayacakları cevaplarını varsa yönetim kurullarından yoksa yetkili organlarından geçirmek kaydıyla raporu aldıkları tarihten başlayarak 45 gün içinde ilgili bakanlığa, ilgili bakanlıkların kendi görüşlerini de ekleyecekleri cevapları 15 gün içinde kurula göndermesi gerekiyor. Denetlemeler sırasında karşılaşılan ve ivedi tedbir alınmadığında onarımı güç sonuçlar doğuracağı anlaşılan olay, iş, işlem ve kararların ortaya çıkmasından önce veya sonra oluşabilecek muhtemel zarar ve olumsuz hukuki sonuçların engellenmesi amacıyla incelenmesi ve araştırılması gereken hususların varlığı halinde, doğrudan kurul başkanının onayı ile ilgili denetim ve soruşturma gruplarınca çalışmalara başlanıyor. CUMHURBAŞKANI'NA SUNULACAK İvedi durumlarda denetim ve soruşturma gruplarınca hazırlanacak özet İvedi Durum Raporu, kurulda öncelikle görüşülerek kurul başkanınca Cumhurbaşkanına sunuluyor. Cumhurbaşkanına sunulan İvedi Durum Raporları, Cumhurbaşkanının talimatı doğrultusunda sonuçlandırılıyor. SORUŞTURMA KARARI CUMHURBAŞKANI'NDA İvedi durum raporlarında, raporun hazırlanma gerekçesi, durumun ivediliği, olay, iş ve işlemler ve kararların doğuracağı muhtemel sonuçlar ile alınması gereken tedbirlere yer veriliyor. Cumhurbaşkanına sunulan İvedi Durum Raporları Cumhurbaşkanının talimatı doğrultusunda sonuçlandırılıyor, Cumhurbaşkanının talimatı doğrultusunda ilgililer hakkında soruşturma açılabiliyor. KPSS'DE SORULAR SIZDIRILDI İDDİASI 2022-KPSS Lisans oturumundaki bazı soruların sızdırıldığı iddialarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konunun incelenmesi için Devlet Denetleme Kuruluna (DDK) talimat vermişti. Talimatın ardından DDK müfettişleri incelemelerine başlamış, ayrıca iddialarla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Başsavcılık, suç duyurusu üzerine "sahtecilik", "kamu aleyhine dolandırıcılık" ve "görevi kötüye kullanma" suçlarından soruşturma açmıştı.

4.08.2022 20:26 30 İptal edilen KPSS, akıllara 2011’deki şifre skandalını getirdi: 2011 YGS’de ne olmuştu?

KPSS’nin geçen pazar (31 Temmuz) günü yapılan Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumundaki bazı soruların, Yediiklim Yayınları deneme sınavı ve ders videolarında yer alan sorularla aynı olduğu ortaya çıktı. Bu iddia üzerine AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) inceleme talimatı verdi, gece yarısı da ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ü görevden […] İptal edilen KPSS, akıllara 2011’deki şifre skandalını getirdi: 2011 YGS’de ne olmuştu? Medyascope

4.08.2022 17:16 27 ÖSYM Başkanı duyurdu! KPSS iptal edildi

ÖSYM Başkanı Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı. Bayram Ali Ersoy açıklamasında, "Yeni KPSS takvimi 17 Eylülde başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir" dedi. DDK Başkanı Yunus Arıncı da, "Kamu vicdanını rahatlatmak ve hiçbir vatandaşımızın kafasında soru işareti kalmaması adına 31 Temmuz'da gerçekleşen KPSS'nin iptaline lüzum görülmüştür. Süreçle ilgili Devlet Denetleme Kurulu olarak şeffaf bir şekilde vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı

4.08.2022 14:20 27 DDK Başkanı Arıncı: "KPSS'nin iptaline lüzum görülmüştür!"

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Devlet Denetleme Kurulu olarak KPSS sınavına yönelik incelemelere titizlikle devam ediyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Ne tek bir gencimizin hakkını yediririz ne de Devletimizin güvenilirliğine halel gelmesine göz yumarız. Kamu vicdanını rahatlatmak ve hiçbir vatandaşımızın kafasında soru işareti kalmaması adına 31 Temmuz'da gerçekleşen KPSS'nin iptaline lüzum görülmüştür. Süreçle ilgili Devlet Denetleme Kurulu olarak şeffaf bir şekilde vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

4.08.2022 14:14 24 DDK Başkanı Arıncı'dan iptal edilen KPSS ile ilgili açıklama

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Arıncı, "Kamu vicdanını rahatlatmak ve hiçbir vatandaşımızın kafasında soru işareti kalmaması adına 31 Temmuz'da gerçekleşen KPSS'nin iptaline lüzum görülmüştür." dedi.

4.08.2022 13:41 41 DDK Başkanı Arıncı'dan iptal edilen KPSS'ye ilişkin açıklama

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 2022-KPSS Lisans sorularının sızdırıldığıyla ilgili iddialar nedeniyle 31 Temmuz'da yapılan oturumların iptal edildiğini açıklaması sonrasında konuşan DDK Başkanı Yunus Arıncı "Kamu vicdanını rahatlatmak ve hiçbir vatandaşımızın kafasında soru işareti kalmaması adına 31 Temmuz'da gerçekleşen KPSS'nin iptaline lüzum görülmüştür." dedi.

4.08.2022 13:36 10 Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Arıncı: KPSS'nin iptaline ilişkin süreç hakkında şeffaf şekilde bilgilendireceğiz

DDK Başkanı Yunus Arıncı, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) iptaline lüzum görüldüğünü bildirerek, "Süreçle ilgili Devlet Denetleme Kurulu olarak şeffaf bir şekilde vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

4.08.2022 13:35 13 Son dakika... ÖSYM Başkanı açıkladı... KPSS oturumları iptal edildi! Fahrettin Altun: Hak kaybı olmayacak

ÖSYM Başkanı Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini açıkladı. ÖSYM Başkanı Ersoy: "6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022'de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir" dedi. DDK Başkanı Yunus Arıncı ise "Kamu vicdanını rahatlatmak ve hiçbir vatandaşımızın kafasında soru işareti kalmaması adına 31 Temmuz’da gerçekleşen KPSS’nin iptaline lüzum görülmüştür" ifadelerini kullandı. Öte yandan İletişim Başkanı Fahrettin Altun,"Bu yıl kamu görevlerine atanacaklar için KPSS sonucu geçerlilik süresi bir sonraki KPSS ile birlikte son iki yılın KPSS sonuçlarını da kapsayacak şekilde uygulanacak, herhangi bir hak kaybına neden olunmayacaktır" açıklamasını yaptı.

4.08.2022 12:23 16 İktidara yakın gazete iki ihtimali duyurdu: KPSS iptal edilecek mi?

KPSS skandalının yankıları devam ederken Devlet Denetleme Kurumu (DDK) ve YÖK suç duyurusunda bulundu. İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi KPSS'nin iptaline ilişkin iki olasılığı yazdı.

4.08.2022 11:48 22 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: KPSS soruşturması çok yönlü sürdürülüyor

Devlet Denetleme Kurulu'nun (DDK), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırıldığı iddiasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda; delillerin karartılmaması, iletişimlerin tespit edilebilmesi ve delillere el koyulabilmesi için adli ve idari soruşturmanın eş zamanlı yürütülerek karşılıklı yardımlaşma yapılabilmesi vurgulandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmanın çok yönlü olarak ve titizlikle sürdürüldüğünü açıkladı.

4.08.2022 11:22 41 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'KPSS' soruşturması: Soru kitapçıklarına el konuldu

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 2022 KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek Sınavlarına ilişkin olarak 2022 KPSS sorularının sızdırıldığı iddialarının ardından DDK tarafından yapılan suç duyurusu üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında, bir kısım dijital materyal ve soru kitapçıklarına el konuldu.

4.08.2022 10:22 24 DDK Başkanı Arıncı: KPSS'ye yönelik incelemelere titizlikle devam ediyoruz

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, KPSS ile ilgili açtığı soruşturma kapsamında polisin Yediiklim Yayınları'nda yaptığı aramalar tamamlandı. Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Arıncı da, KPSS ile ilgili iddiaların ardından başladıkları incelemelere titizlikle devam ettiklerini açıkladı.

4.08.2022 10:16 38 DDK Başkanı Arıncı: KPSS incelemeleri titizlikle devam ediyor

KPSS sorularıyla ilgili incelemelerin devam ettiğini söyleyen DDK Başkanı Yunus Arıncı, "Ne tek bir gencimizin hakkını yediririz ne de Devletimizin güvenilirliğine halel gelmesine göz yumarız" dedi.

4.08.2022 10:09 36 DDK Başkanı Yunus Arıncı'dan yeni açıklama: Ne tek gencimizin hakkını yediririz ne de...

KPSS'de aynı soru skandalı için Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı'dan yeni açıklama geldi. KPSS incelemelerinin sürdüğünü söyleyen Arıncı "Ne tek bir gencimizin hakkını yediririz ne de Devletimizin güvenilirliğine halel gelmesine göz yumarız." dedi.

4.08.2022 10:05 29 DDK Başkanı'ndan KPSS açıklaması: Vatandaşımız müsterih olsun

KPSS'de sorular çalındı iddiası üzerine inceleme başlatıldı. DDK Başkanı'ndan KPSS açıklaması geldi.

4.08.2022 10:00 22 DDK Başkanı Arıncı: KPSS'ye yönelik incelemeler titizlikle devam ediyor

KPSS'de soru sızıntısı iddialarıyla ilgili DDK'nın suç duyurusu üzerine soruşturma başlatıldı. Yediiklim Yayınevine operasyon düzenlendi. DDK Başkanı süreçle ilgili yeni açıklama yaptı. Arıncı, 'İncelemelere titizlikle devam ediyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Ne tek bir gencimizin hakkını yediririz ne de Devletimizin güvenilirliğine halel gelmesine göz yumarız.' dedi.

4.08.2022 09:55 20 DDK Başkanı’ndan KPSS açıklaması: Ne tek bir gencimizin hakkını yediririz ne de devletimizin güvenilirliğine halel gelmesine göz yumarız

4.08.2022 09:52 27 Emniyet'ten Yediiklim Yayınlarına ait iki adreste arama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Devlet Denetleme Kurulu'nun (DDK) suç duyurusu üzerine 2022-KPSS Lisans oturumuyla ilgili soruşturma başlatmasının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yediiklim Yayınlarına ait Kızılay ve Ostim'deki iki adreste arama yaptı. Polis, buralarda bulunan dijital materyallere, KPSS'ye ilişkin kitapların ve testlerin birer örneğine soruşturma çerçevesinde el koydu

4.08.2022 09:37 36 KPSS iptal edilecek mi? Abdulkadir Selvi DDK soruşturmasındaki olasılıkları yazdı

KPSS'de soru skandalı sonrası sınavın iptal olup olmayacağı merak konusu. Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında soruşturmaya göre sınavın iptal edilip edilmeyeceği ile ilgili ihtimalleri paylaştı.

4.08.2022 09:33 21 KPSS için jet soruşturma! Sınav iptal olacak mı? İşte 2 ihtimal

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) ortaya atılan kopya iddialarını inceleyen DDK, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturma başlattı. Şu anda en çok merak edilen konu ise 1.5 milyona yakın... Devamı için tıklayınız

4.08.2022 08:22 28 Son dakika... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan KPSS açıklaması

Son dakika haberine göre, Devlet Denetleme Kurulu'nun (DDK), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırıldığı iddiasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda; delillerin karartılmaması, iletişimlerin tespit edilebilmesi ve delillere el koyulabilmesi için adli ve idari soruşturmanın eş zamanlı yürütülerek karşılıklı yardımlaşma yapılabilmesi vurgulandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmanın çok yönlü olarak ve titizlikle sürdürüldüğünü açıkladı.

4.08.2022 07:20 21 KPSS iptal mi edildi? ÖSYM 2022 KPSS lisans sınavı iptal olur mu, iptal edilecek mi, tekrarlanır mı?

ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2022 lisans oturumu sorularına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önceki gün Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) inceleme talimatı... Devamı için tıklayınız

4.08.2022 07:00 13 1 milyon adayın gözü KPSS kararında

KPSS sorularının bir yayınevinin deneme sınavıyla benzerlik göstermesi üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) inceleme talimatı verdi. Ardından ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alındı. Skandala ilişkin beş koldan inceleme yürütülürken DDK’nın suç duyurusuyla soruşturma açıldı. Adaylar şimdi sınav ‘iptal olur mu’ diye merakla bekliyor.

4.08.2022 02:56 30 KPSS skandalı nedeniyle görevden alınan Prof. Dr. Halis Aygün’ün yerine ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı

KPSS sınav sorularının bazılarının Yediiklim Yayınları tarafından basılan soru kitapçığındakilerle aynı olduğunun ortaya çıkması üzerine AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) soruşturma talimatı vermiş, hem de ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ü görevden almıştı. Dün (3 Ağustos) görevden alınan Aygün’ün yerine bugünkü Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanı Kararı […] KPSS skandalı nedeniyle görevden alınan Prof. Dr. Halis Aygün’ün yerine ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı Medyascope

4.08.2022 00:58 41 KPSS iptal edilecek mi, yeniden sınav mı olacak? YÖK ve DDK'dan yeni hamle

31 Temmuz' da yapılan KPSS sınavına ilişkin soruların sızdırıldığı haberi gündeme bomba gibi düştü. Sızdırılan kuruma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın emri üzerine Devlet Denetme Kurulu o yerde inceleme başlattı. İşte ayrıntılar...

4.08.2022 00:15 43 DDK'dan KPSS için suç duyurusu! Polis ekipleri 2 adreste arama yaptı

Devlet Denetleme Kurulu (DDK), 2022-KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialar konusunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Soruşturma kapsamında, Yediiklim Yayınları'na ait iki iş yerinde arama yapıldı. Konu hakkındaki iddialar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan, DDK'ya inceleme talimatı vermişti.

4.08.2022 00:00 22 KPSS'de tüm 'sorular' cevap bulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “KPSS’deki bazı soruların Yediiklim Yayınevi’nin hazırladığı sorularla aynı olup olmadığı iddiasını” araştırmak için görevlendirdiği Devlet Denetleme Kurulu incelemeyi hızlıca bitirmek istiyor. DDK dün akşam saatlerinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulundu.

3.08.2022 22:55 30 Yediiklim Yayınevi’ne operasyon: İşte KPSS skandalıyla gündeme gelen yayınevi hakkında bilinenler

KPSS’nin geçen pazar (31 Temmuz) günü yapılan Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumundaki bazı soruların, Yediiklim Yayınları deneme sınavı ve ders videolarında yer alan sorularla aynı olduğu ortaya çıktı. Yaşanan skandalın ardından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olayın soruşturulması için Devlet Denetleme Kurulu’nu (DDK) görevlendirdi. DDK, KPSS hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç […] Yediiklim Yayınevi’ne operasyon: İşte KPSS skandalıyla gündeme gelen yayınevi hakkında bilinenler Medyascope