Adalet ve Kalkınma Partisi

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 5 Aralık 2022 Pazartesi 11:43 tarihinde yayınlandı.
Adalet ve Kalkınma Partisi hakkında toplam 10 haber. Ayrıca: Kemal Okuyan

5.12.2022 11:43 40 CHP’ye soldan eleştiri: AKP karşı devrimci ama CHP de...

Kemal Okuyan, Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı vizyon belgesine yönelik eleştirilerde bulundu. Okuyan, AKP'nin karşı devrimci olduğunu vurguladı ve CHP'nin karşı devrime teslim olduğunu söyledi. Okuyan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin partisi için zor bir başlık olduğunu kaydetti.

25.11.2022 01:00 16 TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan'dan çarpıcı Türkiye değerlendirmesi: "Mutlak karanlığa mahkûm değiliz, Türkiye'de ilerici bir damar var"

Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Okuyan, siyaset arenasındaki tabloyu Cumhuriyet’e değerlendirdi. Okuyan, "Türkiye piyasa ekonomisine, ilkesiz ve yayılmacı ve bir o kadar da NATO’cu bir dış politikaya, gericiliğin yaşamın her alanında söz sahibi olduğu mutlak karanlığa mahkûm değil. Güçlü bir muhafazakârlık var Türkiye’de ama güçlü bir ilerici damar da var. AKP muhafazakâr kitleyi ev sahibi ilan etti, diğerlerini düşman!” diyor.

29.08.2022 16:12 16 TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan'dan Erdoğan'a '9 Eylül' yanıtı

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Sekreteri Okuyan, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İzmir'in Kurtuluşu'na yönelik ifadelerine dair açıklamada bulundu.

23.08.2022 12:20 18 Sol birlik, seçimlerde nasıl tavır alacak?

Sol birlik, seçimlerde nasıl tavır alacak? - Birkaç gün önce kurulan Sosyalist Güç Birliği'nin içinde yer alan TKP'nin Genel Sekreteri Kemal Okuyan ile birliğin amacını, seçimlerde nasıl tavır alacağını konuştuk. Birliğin tek amacının seçimler olmadığını söyleyen Okuyan, "Önceliklerimizden birisi AKP iktidarının sonlanması" dedi ve ekledi: "Millet İttifakı’nın da siyaseti, ideolojisi belli. Oradan çıkacak bir adayın bizim açımızdan makul olması söz konusu değil. Adaydan çok emekçi halk açısından neyin en sağlıklı olacağına göre karar vereceğiz."

8.08.2022 11:17 16 TKP'den 'Mehmet Ali Çelebi' açıklaması: 'Siyasetteki pop star sistemi tartışılmalı'

Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan, AKP'ye katılacağı ileri sürülen Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi hakkındaki tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Okuyan, "Teğmen Mehmet Ali Çelebi’yi göklere çıkarmak ya da ona saldırmak yerine siyasetteki pop star sistemi tartışılmalıdır" dedi.

28.07.2022 13:14 16 Kemal Okuyan'dan CHP'ye tepki: "Adnan Menderes güzellemesi ile AKP geriletilemez"

Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan, CHP sözcüsü Faik Öztrak'ın "Erdoğan Menderes'in tırnağı olamaz" sözlerini eleştirdi. Okuyan, Adnan Menderes güzellemesi ile AKP geriletilemez. Adnan Menderes güzellemesi ile ancak AKP karşısındaki toplumsal direnç geriletilir. Menderes’i kabullenmek, karşı devrimi kabullenmektir" dedi.

13.06.2022 10:47 20 Kemal Okuyan'dan Ümit Özdağ’a yanıt: "Göçmenleri zorla yollarız" tartışması yoksulluğun üzerini örttü, AKP iktidarına daha büyük yardım olamazdı

"Bu türden lafı Soylu’dan beklerdim"

10.06.2022 13:35 35 Özdağ'dan 'AKP ile anlaşmış' diyen Kemal Okuyan'a: İsim isim açıklarım...

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kendisiyle ilgili AKP'yle gizli anlaşma yaptığı iddiasında bulunan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan'a sert sözlerle yanıt verdi.

10.06.2022 12:54 16 Ümit Özdağ'dan Kemal Okuyan'a 'AKP ile gizli anlaşma' yanıtı: 'İsim isim açıklarım...'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, kendisiyle ilgili AKP'yle gizli anlaşma yaptığı iddiasında bulunan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan'a sert sözlerle yanıt verdi.

9.06.2022 07:59 40 Kemal Okuyan: Ümit Özdağ'ın Erdoğan ile gizli bir anlaşma yaptığını düşünüyorum

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, sığınmacı gündeminin AKP'ye yaradığını belirterek "Ümit Özdağ'ın Erdoğan ile gizli bir anlaşma yaptıklarını düşünüyorum" dedi.