Adalet ve Kalkınma Partisi

Haberleri

Bu konuyla ilgili son haber 22 Aralık 2022 Perşembe 11:14 tarihinde yayınlandı.
Adalet ve Kalkınma Partisi hakkında toplam 26 haber. Ayrıca: Birleşik Mağazalar A.Ş.

22.12.2022 11:14 40 Hedef gösterilmişlerdi: BİM çalışanları yaşadıkları korkuyu anlattı

AKP’nin ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedef göstermesinin ardından saldırılara uğrayan BİM çalışanları yaşadıkları korkuyu anlattı.

22.12.2022 09:59 35 BİM çalışanları anlatıyor: ‘Yaşanan süreçte çok korktuk’

AKP’nin ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hedef göstermesinin ardından saldırılara uğrayan ‘üç harfli’ market çalışanları halktv.com.tr’ye konuştu. BİM markette 1 yıldır kasiyer olarak çalışan bir kadın, “Saldırı sürecinde çok korktuk. Bazı müşterilerimiz gelip kasada bir sürü laf sayıp gidiyordu. Olay çıkacak diye çok korktuk” diyor.

11.12.2022 14:25 30 BİM olayı: Erenköy Cemaati ne diyor?

MHP lideri Devlet Bahçeli, 22 Kasım’da partisinin grup toplantısında enflasyon etkisiyle oluşan fahiş fiyatlardan zincir marketleri sorumlu tutarak sattığı ürünlere zam yapan zincir marketlerin “FETÖ’yle bağının araştırılmasını” istedi. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da zincir marketleri stokçulukla suçlayıp “Üç harfliler” diyerek hedef aldı, denetimlerin sıklaşacağı mesajını verdi. Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM CEO’su Galip Aykaç, 30 Kasım’da Bahçeli’ye […] BİM olayı: Erenköy Cemaati ne diyor? Medyascope

10.12.2022 13:01 30 Vatandaşa sorduk: BİM tartışmasında kim haklı?

İktidar ve iktidar medyasının BİM’i hedef göstermesi ve CEO Galip Aykaç’ın istifasının ardından zincir marketler Ticaret Bakanlığı tarafından denetlenmeye başladı. Medyascope ekibi olarak vatandaşlara zincir marketlerdeki fiyat artışıyla ilgili düşüncelerini sorduk. İstanbul-Sarıyer’deki BİM’in önünden izlenimler haberimizde. Haber: Ali Macit & Hasan Teoman Bingöl AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan 30 Kasım partisinin genel merkezindeki Genişletilmiş […] Vatandaşa sorduk: BİM tartışmasında kim haklı? Medyascope

9.12.2022 08:07 33 BİM tartışmasının perde arkası: ‘Albayrak ailesi el değiştirmesini istiyor’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın zincir marketleri hedef almasıyla büyüyen tartışma BİM odağında devam ediyor. Eski ve mevcut AKP’li bazı isimler BİM’in odağa alındığı tartışmaya ilişkin endişeli olduklarını dile getiriyor. AKP’den ayrılan bir isim, BİM tartışmasında amacın ‘el değiştirme’ olduğunu savunuyor.

9.12.2022 06:18 16 Erenköy cemaatinin 'şeyh'i Osman Nuri Topbaş'tan BİM'le ilgili açıklama

Erenköy cemaatinin "şeyh"i Osman Nuri Topbaş, AKP ve MHP'nin hedefi haline gelen market zinciri BİM ile ilgili "Art niyetlilerin ıslahı için dua ediyoruz" açıklaması yaptı.

7.12.2022 14:30 30 İktidarın hedef aldığı BİM’in kurucuları ve Topbaş ailesi hakkında bilinenler

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zincir marketler hakkındaki söylemleri hız kesmeden devam ediyor. Erdoğan’ın ve iktidar medyasının en fazla hedef aldığı şirket ise BİM. Peki BİM’in kurucuları ve Topbaş ailesi hakkında neler biliniyor? Rekabet Kurulu’nun geçen sene verdiği cezalardan beri bazı zincir marketlerin durumu tartışılıyor. 21 Kasım’da Katar dönüşü konu hakkında konuşan […] İktidarın hedef aldığı BİM’in kurucuları ve Topbaş ailesi hakkında bilinenler Medyascope

7.12.2022 13:36 40 Tehditler büyüdü, zincir market krizinde 'etiket değişimi' hız kazandı!

MHP ve AKP kanadından gelen tehditler sonrası BİM CEO’su Galip Aykaç'ın açıklamaları zincir marketler gerilimini artırdı. Karşılıklı polemik ve tehditlerin ardından zincir marketlerde 'etiket değişimi' hız kazandı.

6.12.2022 10:58 16 BİM plaketini sorduk, öyle bir itirafta bulundu ki...

Cumhur İttifakı ile zincir marketler arasındaki gerilim günden güne büyürken, AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Valiliği'nin BİM'e plaket vermesi dikkat çekti. Konuyla ilgili cumhuriyet.com.tr'ye konuşan eski Kocaeli MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, "O bir art niyetle verilmiş plaket değildir. Hem Kocaeli Valimiz hem de Başkanımız Cumhur İttifakı'nı çok iyi anlayan ve bu anlamda mücadele eden bürokratlardır" dedi.

6.12.2022 10:55 33 Can Ataklı: Erdoğan’ın en temel özelliklerinden biri

Son günlerin en tartışılan konularının başında sahiplerinin hemen tamamının AKP’li olduğu zincir marketler geliyor. Ülkemizde pek çok zincir market sayabiliriz ama iktidarın hedefinde BİM, ŞOK ve A101 var. Bu marketler neden hedefte. Çünkü son zamanlarda her üç marketin sahipleri de AKP iktidarına karşı mesafe koydular. Tam anlamıyla karşı değiller ama ekonomik konularda Erdoğan’a eleştiri getirmeleri yeter sebep görülüyor. Zaten Erdoğan’ın en […]

6.12.2022 10:43 30 BİM olayında son perde: Saldıran kazanıyor

MHP lideri Devlet Bahçeli, 22 Kasım’da partisinin grup toplantısında enflasyon etkisiyle oluşan fahiş fiyatlardan zincir marketleri sorumlu tutarak sattığı ürünlere zam yapan zincir marketlerin “FETÖ’yle bağının araştırılmasını” istedi. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da zincir marketleri stokçulukla suçlayıp “Üç harfliler” diyerek hedef aldı, denetimlerin sıklaşacağı mesajını verdi. Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve […] BİM olayında son perde: Saldıran kazanıyor Medyascope

6.12.2022 09:45 35 AKP'li belediyeden BİM'e plaket

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle düzenlenen programda, özel gereksinimli bireylere en çok istihdam sağlayan firmalara plaket verildi. Plaket verilen firmaların arasında son günlerde yaşanan tartışmalarda adı geçen BİM de yer aldı.

6.12.2022 06:51 16 Pahalılıkta BİM'i geçti! Erdoğan'ın "müjdelediği" Tarım Kredi Marketi bilançoyu tutturamadı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın indirimli fiyatlarla "müjdelediği" Tarım Kredi Market‘in zarar ettiği iddia edildi.

5.12.2022 13:31 33 AKP ve MHP’nin hedefindeki BİM yöneticisi neredeyse bakan oluyormuş

Yüksek gıda fiyatları nedeniyle hedef alınınca hükümete çıkışan BİM yöneticisi Galip Aykaç’ın 2018 yılında tarım ve orman bakanı olarak atanması için hayatını kaybeden eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın ailesi tarafından kulis yapıldığı; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da atamadan son anda vazgeçtiği öne sürüldü.

5.12.2022 12:46 16 Zincir market krizinde BİM'e saldırı! Camına 'Devlet baba' yazdılar

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'nin hedef göstermesi ile başlayan, ardından Bahçeli'ye yakınlığıyla bilinen Kürşad Yılmaz tarafından tehdidi ile devam eden market krizinde BİM'in İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı'ndan istifa etmişti. Son olarak Antalya Kepez'deki bir BİM mağazasına bir saldırı gerçekleşti.

5.12.2022 10:37 40 AKP’li üst düzey yönetici anlattı: Galip Aykaç 2018’de bakan yapılacaktı

BİM İcra Kurulu üyesi Galip Aykaç'ın 2018 yılında Tarım ve Orman Bakanı yapılacağı, ancak son anda vazgeçildiği iddia edildi: "BİM ailesinden Cumhurbaşkanı'nın yakın çevresine bayağı kulis yapıldı."

5.12.2022 09:37 35 AKP’li üst düzey yönetici anlattı: Galip Aykaç 2018’de bakan yapılacaktı

Bahçeli'ye yakınlığıyla bilinen ve suç örgütü liderliğinden tutuklanıp serbest bırakılan Kürşad Yılmaz tarafından ölümle tehdit edilen BİM İcra Kurulu üyesi Galip Aykaç, en son 2018'de 'Tarım ve Orman Bakanı yapılacağı' iddialarıyla gündeme geldi. İddialara ilişkin sorularımızı AKP'li üst düzey yönetici yanıtladı.

5.12.2022 08:21 40 BİM - AKP kavgasının şifreleri: 'Aynı ekip Mehmet Görmez’i de böyle yemişti'

Gazeteci Barış Terkoğlu, hükümet ile BİM arasında yaşanan tartışmayla ilgili zincir marketin bağlı bulunduğu Erenköy Cemaati'nden insanlarla konuştu. Bir kişinin Pelikan grubunu işaret ederek "Aynı ekip Mehmet Görmez’i de böyle yemişti" dediğini aktardı.

4.12.2022 07:18 16 Cumhur İttifakı ile zincir marketler arasındaki gerilim büyüyor: Pano koydular, şimdi de mühürlediler

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pahalılıktan sorumlu tuttuğu ve hedef gösterdiği market zincirlerine yönelik gerilim sürüyor. AKP'li ve MHP'li belediyeler tarafından dikkat çekici adımlar atılırken son olarak Şok Marketler, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM CEO'su Galip Aykaç'ın istifasını istedi.

4.12.2022 00:20 18 Galip Aykaç’a istifa çağrısı

Galip Aykaç’a istifa çağrısı - BİM İcra Kurulu Üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç'ın zincir marketlere yönelik siyasilerin eleştirilerine verdiği yanıt AKP ve MHP'lileri kızdırmıştı. Gelişmelerin ardından Şok marketlerden yapılan açıklamada, Aykaç'a dernek başkanlığından istifa etmesi yönünde çağrı yapıldı.

3.12.2022 18:44 16 ŞOK'tan Galip Aykaç'a istifa çağrısı

Şok Marketler, zincir marketlere gelen hedef göstermelere yanıt veren BİM İcra Kurulu Üyesi ve Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Galip Aykaç’ı dernek başkanlığından istifaya çağırdı. AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar da, "Millete çemkiren o hadsiz, o edepsiz hesap verecek, asla yanına kâr kalmayacak" dedi.

2.12.2022 10:21 18 Dolar yakıp, iPhone kıran AKP’lilerin hedefinde bu kez BİM var

Dolar yakıp, iPhone kıran AKP’lilerin hedefinde bu kez BİM var - BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, zincir marketlere yönelik siyasilerin eleştirilerine verdiği yanıt AKP ve MHP'lileri kızdırdı. Sosyal medyadan kampanya başlatan Cumhur İttifakı seçmeni boykot çağrısı yapmaya başladı. Öte yandan, BİM hisseleri borsada sabah açılış seansında sert değer kaybetti.

1.12.2022 19:34 40 BİM, iktidara baş kaldırdı; Enflasyondan 'sorumlu' tutanlara sert yanıt

İktidar medyasının ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın enflasyona ilişkin sözlerine BİM marketlerinden yanıt geldi.

1.12.2022 15:22 30 Yine yeniden BİM olayı: Savaş kızışıyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar dönüşü (21 Kasım) uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Artan enflasyonla ilgili zincir marketlerin de sorumlu olduğunu söyleyen Erdoğan, “Para cezası demek ki bunları ıslah etmiyor. Para cezasının dışında atılacak adımları da ilk kabine toplantımızda inşallah masaya yatırırız ve oradan da bunların üzerine ayrıca gideriz. Değişik öneriler var. […] Yine yeniden BİM olayı: Savaş kızışıyor Medyascope

1.12.2022 10:02 16 BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç kimdir?

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın stokçulukla suçlayıp '3 harfliler' diyerek hedef aldığı market zincirlerinden BİM'in İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç açıklama yaptı. BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç kimdir? Galip Aykaç açıklamasında ne dedi?

30.11.2022 15:57 16 BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç'tan Erdoğan'a: Bu konuşmalar spekülatif

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, "Zincir marketlerle ilgili kontrolleri sıkılaştıracağız" diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Üretimde maliyet enflasyonu var. Maliyet enflasyonuna eğilmediğimiz sürece bu konuşmalar spekülatif" sözleriyle yanıt verdi.