Haber Bu konuyla ilgili son haber tarihinde yayınlandı. #Covid-19 #Koronavirüs Bilim Kurulu #Sağlık Bakanlığı #Tevfik Özlü #Twitter

Bilim Kurulu üyesi Prof. Özlü uyardı:  Bu dönemde yapmayın
Cumhuriyet 17:43 Bilim Kurulu üyesi Prof. Özlü uyardı: Bu dönemde yapmayın

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kapalı ortamlarda geçirilen vaktin arttığını belirterek uyarılarda bulundu. Özlü, “Bu dönemde ev ziyaretlerinin, davetlerin ve evlerde konu komşu, hısım akraba, dost arkadaş bir araya gelmelerin, doğum günü gibi kutlamaların yapılmaması gerekiyor” dedi.


Bilim Kurulu üyesi tek tek açıkladı ve uyardı: Bu dönemde yapmayın
Sözcü 17:33 Bilim Kurulu üyesi tek tek açıkladı ve uyardı: Bu dönemde yapmayın

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Bu dönemde ev ziyaretlerinin, davetlerin ve evlerde konu komşu, hısım akraba, dost arkadaş bir araya gelmelerin, doğum günü gibi kutlamaların yapılmaması gerekiyor" dedi.Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü: Bu dönemde kutlama, ziyaret yapmayın!
internethaber.com 17:12 Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü: Bu dönemde kutlama, ziyaret yapmayın!

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve Covid-19'a karşı uyarılarda bulundu. Havaların soğumaya başlaması ile daha çok kapalı ortamlarda vakit geçireceğimize dikkat çeken Özlü, bu dönemle ev ziyaretleri, kutlama ve davetlerin yapılmaması gerektiğinin altını çizdi.


Bilim Kurulu Üyesi'nden kritik uyarı geldi!
Habertürk 16:50 Bilim Kurulu Üyesi'nden kritik uyarı geldi!

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, "Tedbirler önümüzdeki aylarda da sürerse yeni bir 'büyük pik' beklememiz mümkün değil ama toplum bu önlemlere dikkat etmezse, yine rehavete kapılırsa önümüzdeki aylarda sayıların yükselmemesi de mümkün değil. Bütün önlemlerin sıkı sıkıya devam ettirilmesi, bu kışı rahat bir şekilde geçirmemizi sağlayacak" diye konuştuSon dakika haberler... Bilim Kurulu Üyesi Özlü'den flaş uyarılar
Hurriyet 15:45 Son dakika haberler... Bilim Kurulu Üyesi Özlü'den flaş uyarılar

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Twitter hesabından açıklama yaparak Covid-19'la ilgili uyarılarda bulundu. "Havalar soğudukça daha çok kapalı ortamlarda vakit geçirmeye başlayacağız. Isı kaybı olmasın diye, kapı ve pencerelerimiz çoğu zaman kapalı olacak ve içerisi muhtemelen iyi havalandırılmayacak." ifadelerini kullanan Özlü, "Bu dönemde ev ziyaretlerinin, davetlerin ve evlerde konu komşu, hısım akraba, dost arkadaş bir araya gelmelerin, doğum günü gibi kutlamaların yapılmaması gerekiyor." diye konuştu. Özlü, odaların sürekli havalandırılmasının da altını çizdi.