Haber Bu konuyla ilgili son haber tarihinde yayınlandı. #Akdeniz Üniversitesi #Ondokuz Mayıs Üniversitesi #Samsun

Prof. Dr. Demir'den kritik kuraklık uyarısı: Risk geçti diyemeyiz
halktv.com.tr 11:12 Prof. Dr. Demir'den kritik kuraklık uyarısı: Risk geçti diyemeyiz

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Demir, yağışların rahatlama sağladığını ifade ederek ilkbahar yağışlarının öneminin altını çizdi. Kuraklık riskinin geçmediğini söyledi.


Prof. Dr. Yusuf Demir: Kuraklık riski tamamen geçti diyemeyiz
Evrensel 09:44 Prof. Dr. Yusuf Demir: Kuraklık riski tamamen geçti diyemeyiz

Prof. Dr. Yusuf Demir, kar yağışının büyükşehirlerde içme suyu noktasında bir rahatlama sağladığını, ancak sulama ve tarımsal üretim anlamında riskin büyük oranda devam ettiğini söyledi.Son yağışların ardından Prof. Dr. Yusuf Demir'den kuraklık açıklaması!
Hurriyet 08:31 Son yağışların ardından Prof. Dr. Yusuf Demir'den kuraklık açıklaması!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Demir, son bir haftada etkili olan kar yağışının büyükşehirlerde içme suyu noktasında bir rahatlama sağladığını, ancak sulama ve tarımsal üretim anlamında riskin büyük oranda devam ettiğini belirterek, "Bu noktada ilkbahar yağışları çok önemli. Risk tamamen geçti diyemeyiz" dedi.


Prof. Dr. Demir: Kuraklık riski tamamen geçti diyemeyiz
Cumhuriyet 08:25 Prof. Dr. Demir: Kuraklık riski tamamen geçti diyemeyiz

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Demir, son bir haftada etkili olan kar yağışının büyükşehirlerde içme suyu noktasında bir rahatlama sağladığını, ancak sulama ve tarımsal üretim anlamında riskin büyük oranda devam ettiğini belirterek, "Bu noktada ilkbahar yağışları çok önemli. Risk tamamen geçti diyemeyiz" dedi.Balon balığı, tezgaha da zarar verdi: ‘Popülasyonunu dengede tutmak için derisinden cüzdan gibi aksesuarlar yapılmalı’
Sputnik 17:34 Balon balığı, tezgaha da zarar verdi: ‘Popülasyonunu dengede tutmak için derisinden cüzdan gibi aksesuarlar yapılmalı’

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu balon balığının popülasyonunun kontrol altına alınması için ekonomik olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Gökoğlu, derisinden cüzdan gibi aksesuar ya da süs eşyaları yapılmasını önerdi.