Teröristler ifadelerinde HDP Milletvekili Taşdemir'in Gara'ya gittiğini anlattı
internethaber.com 00:12 Teröristler ifadelerinde HDP Milletvekili Taşdemir'in Gara'ya gittiğini anlattı

Terör örgütü PKK/KCK'dan kaçarak teslim olan teröristler ifadelerinde, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'in Gara'ya gittiğini anlattı.


HDP'li Taştemir'in Gara'ya gittiğini anlattılar
Habertürk 22:15 HDP'li Taştemir'in Gara'ya gittiğini anlattılar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bir televizyon kanalında, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'in Gara'ya gittiğini açıklamasının ardından, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan hakkında soruşturma başlatılan Taşdemir ile ilgili teröristlerin ifadelerine Anadolu Ajansı (AA) ulaştıAK Partili Çalık: Pervin Buldan tanımadığım bir numaradan beni aradı
Sputnik 22:03 AK Partili Çalık: Pervin Buldan tanımadığım bir numaradan beni aradı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın geçen hafta tanımadığı bir numaradan kendisini aradığını ve Gara'da hayatını kaybeden Semih Özbey'in kaçırıldığı tarihteki telefon görüşmeleriyle ilgili aralarında diyalog yaşandığını bildirdi.


Teslim olan teröristler ifadelerinde HDP Milletvekili Taşdemir'in Gara'ya gittiğini anlattı
Anadolu Ajansı 21:52 Teslim olan teröristler ifadelerinde HDP Milletvekili Taşdemir'in Gara'ya gittiğini anlattı

Terör örgütü PKK/KCK'dan kaçarak teslim olan teröristler ifadelerinde, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'in Gara'ya gittiğini anlattı.AK Partili Çalık: Pervin Buldan tanımadığım bir numaradan beni aradı
Anadolu Ajansı 21:10 AK Partili Çalık: Pervin Buldan tanımadığım bir numaradan beni aradı

AK Parti Milletvekili Çalık, HDP Eş Genel Başkanı Buldan'ın geçen hafta tanımadığı bir numaradan kendisini aradığını ve şehit Semih Özbey'in kaçırıldığı tarihteki telefon görüşmeleriyle ilgili aralarında diyalog yaşandığını bildirdi.


AK Partili Öznur Çalık'tan Pervin Buldan'a kurşun sözler
internethaber.com 21:07 AK Partili Öznur Çalık'tan Pervin Buldan'a kurşun sözler

AK Parti Milletvekili Öznur Çalık, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın kendisini bilinmeyen bir numaran aradığını ve şehit Semih Özbey ile ilgili sözlerini hatırlamadığını söylediğini anlattı. Çalık, Buldan'ı yalan söylemekle suçlayarak Özbey'in ailesini şahit gösterdi.HDP Milletvekili Taşdemir’den, İçişleri Bakanı Soylu’nun “Gara’ya gitti” sözlerine cevap: “Ordunun bile girmekte zorlandığı bölgeye hangi ara gitmişim? Yalanları ortaya atan Soylu’nun kanıtlama yükümlülüğü var”
Medyascope.tv 19:10 HDP Milletvekili Taşdemir’den, İçişleri Bakanı Soylu’nun “Gara’ya gitti” sözlerine cevap: “Ordunun bile girmekte zorlandığı bölgeye hangi ara gitmişim? Yalanları ortaya atan Soylu’nun kanıtlama yükümlülüğü var”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisi hakkındaki iddialarına yanıt verdi. Bakan Soylu, katıldığı bir televizyon programında HDP Ağrı Milletvekili Taşdemir’in Gara’ya gittiğini iddia etmişti. Taşdemir, HDP Genel Merkezi’nde, HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ve milletvekillerinin katıldığı bir toplantı düzenledi. Burada Süleyman Soylu’nun açıklamalarına, “Söyledikleri külliyen yalandır ve […] HDP Milletvekili Taşdemir’den, İçişleri Bakanı Soylu’nun “Gara’ya gitti” sözlerine cevap: “Ordunun bile girmekte zorlandığı bölgeye hangi ara gitmişim? Yalanları ortaya atan Soylu’nun kanıtlama yükümlülüğü var” Medyascope


HDP’den ‘Gara’ Savunması
amerikaninsesi.com 18:05 HDP’den ‘Gara’ Savunması

İçişleri Bakanı Soylu’nun HDP Milletvekili Taşdemir’in Gara’ya gittiğine ilişkin açıklamalarına Taşdemir basın toplantısıyla yanıt verdi. Bu arada eski HDP’li Sur Belediye Başkanı da 7 yıl 6 ay hapis cezasına çaptırıldıSoylu’nun Gare’ye gittiğini öne sürdüğü HDP’li vekil tazminat davası açacak
diken.com.tr 18:02 Soylu’nun Gare’ye gittiğini öne sürdüğü HDP’li vekil tazminat davası açacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Gare'ye gittiğini öne sürdüğü HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, 'her türlü hukuki hakkını kullanarak suç duyurusunda bulunacağını ve tazminat davası açacağını' açıkladı.