Dünya

Haberi

Bu konuyla ilgili son haber 5 Ağustos 2022 Cuma22:10 tarihinde yayınlandı.

22:10 31 "Türkiye Rus Gazını Kısmen Ruble Olarak Ödeyecek"

Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak, Erdoğan-Putin görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Rusya Federasyonu’ndan aldığı doğal gazın parasını kısmen ruble ile ödemesi konusunda tarafların anlaşmaya vardığını söyledi

21:52 41 Soçi'de kritik zirve sona erdi: 'Putin ve Erdoğan anlaştı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'in daveti üzerine Rusya'nın Soçi şehrine gitti. İkilinin görüşmesi 4 saat sürdü. Görüşmenin ardından Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, "Putin ve Erdoğan, Türkiye'ye gaz tedarikini görüştüler, kısmi gaz tedarikine ve ödemelerini ruble olarak yapmaya başlamamız konusunda anlaştılar" dedi.

21:07 20 Rusya Başbakan Yardımcısı Novak: Putin ve Erdoğan, Türkiye'ye gaz tedarikini görüştü

20:20 24 Rusya Başbakan Yardımcısı Novak: Erdoğan ve Putin gaz konusunda anlaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki görüşme sona erdi. Görüşme 4 saat sürdü. Görüşmeden sonra bir açıklama yapan Rusya Başbakan Yardımcısı Novak, "Putin ve Erdoğan, Türkiye'ye gaz tedarikini görüştüler, doğalgaz için kısmi ödeme konusunda anlaştılar" dedi.

19:54 31 Putin: ‘‘Avrupa Türkiye’ye Minnettar Olmalı’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan günü birlik ziyaret kapsamında Rusya Federasyonu’nun Soçi kentinde Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin ile 4 saat süren bir görüşme yaptı. Putin, Türkiye’nin Rusya ile doğalgaz işbirliğinden Avrupa ülkelerinin yarar sağladığını söyledi

17:05 43 Putin: Avrupa, Türkiye'ye minnettar olmalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rus lider Putin 20 gün sonra yeniden bir araya geldi. İki lider Soçi'deki başbaşa görüşme öncesi açıklamalarda bulundu. Rusya Devlet Başkanı Putin, "Avrupa'daki gaz tüketicileri Türkiye'ye minnettar olmalı." dedi.

16:33 28 Son dakika haberi... Erdoğan-Putin zirvesi sona erdi: Soçi Zirvesi'nden ortak bildiri

Gelen son dakika bilgisine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki görüşme sona erdi. Baş başa ve heyetler arası görüşmeler 4 saat sürdü. Görüşmeye ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

14:55 29 Dünyanın gözü Soçi’de: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı iniş yaptı

Dünyanın gözü Soçi’deki görüşmede. Son 20 günde 2. kez bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin’in gündeminde iki başlık dikkat çekiyor.

14:38 26 Soçi'de kritik görüşme: Erdoğan ve Putin 20 günde ikinci kez görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rus lider Putin 20 gün sonra yeniden bir araya geliyor. Kremlin'den yapılan açıklamada görüşmede Suriye konusunun da ele alınacağı belirtilirken, Türkiye'nin dikkate alınan güvenlik endişeleri olduğu aktarıldı.

12:47 31 Erdoğan Soçi'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Cumhurbaşkanı Putin bugün Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki tatil beldesi Soçi’de biraraya gelecek. Son bir aydan ikinci kez görüşecek iki liderin gündeminde Suriye ve Ukrayna tahıl anlaşması bulunuyor

12:47 31 Erdoğan ve Putin Soçi'de Görüşüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Cumhurbaşkanı Putin, Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki tatil beldesi Soçi’de biraraya geldi. Son bir ayda ikinci kez görüşen iki liderin gündeminde Suriye ve Ukrayna tahıl anlaşması bulunuyor

12:25 28 Soçi'de kritik zirve: Erdoğan-Putin görüşmesi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Soçi kentinde bir araya geldi.

09:02 22 Erdoğan ve Putin 20 günde ikinci kez görüşecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rus lider Putin 20 gün sonra yeniden bir araya geliyor. Soçi'deki görüşmede ana gündem maddesinin Suriye'nin kuzeyine olası askeri harekat olması bekleniyor. Tahıl koridoru, Ukrayna savaşı ve Türkiye Rusya ilişkileri de ele alınacak başlıklar arasında.

03:38 15 Erdoğan-Putin görüşmesi: Soçi’de gündemde hangi konular var?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 17 gün aradan sonra tekrar yüz yüze görüşüyor. Gündemde tahıl anlaşması, Rusya’nın karşı olduğu Türkiye’nin olası Suriye operasyonu ile ikili ilişkiler var. İnşaatı süren Akkuyu Nükleer Santrali'yle ilgili son gelişmeler de liderlerin gündeminde yer alıyor.

21:34 20 Soçi: Erdoğan ve Putin'in masasında neler olacak?

Tahıl koridorunun açılmasının ardından Erdoğan ve Putin Soçi'de buluşuyor. Peki Türkiye yeni bir girişimde bulunabilir mi? Putin, Erdoğan'a Suriye operasyonu için yeşil ışık yakacak mı?