Dünya

Haberi

Bu konuyla ilgili son haber 14 Mayıs 2022 Cumartesi08:42 tarihinde yayınlandı.

08:42 18 ABD ve Rusya arasında kritik temas

ABD ve Rusya arasında kritik temas - ABD ve Rusya Savunma Bakanları, Ukrayna’daki savaşın başlamasından bu yana ilk defa telefonda görüştü.

19:52 27 ABD ile Rusya arasında kritik temas

Son dakika... ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü. Austin Ukrayna'da acil ateşkes çağrısı yaptı, ileşitim kanallarının açık olmasının önemine vurgu yaptı

18:53 43 ABD ile Rusya'dan kritik temas!

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü. Austin Ukrayna'da acil ateşkes çağrısı yaptı, ileşitim kanallarının açık olmasının önemine vurgu yaptı.

18:51 26 SON DAKİKA HABERİ: ABD ve Rusya'dan savaşın başından bu yana ilk temas

SON DAKİKA HABERİ: ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü. Austin Ukrayna'da acil ateşkes çağrısı yaptı, ileşitim kanallarının açık olmasının önemine vurgu yaptı. ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana ilk kez görüştüğü Rus mevkidaşı Sergey Şoygu'ya "Ukrayna'da acil ateşkes" çağrısında bulundu. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby tarafından yapılan yazılı açıklamada, Austin'in Rus mevkidaşı Şoygu ile 18 Şubat'tan sonra ilk kez telefonda görüştüğü bildirildi. Açıklamada, "Bakan Lloyd Austin, 18 Şubat'tan bu yana Rus Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile ilk kez 13 Mayıs'ta görüşmüştür. Bakan Austin, (Rusya'ya) Ukrayna'da acil ateşkes çağrısında bulunmuş ve iletişim kanallarının açık tutulmasının önemine dikkati çekmiştir" ifadelerine yer verildi. Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırıları 24 Şubat'ta başlamış, o tarihten bu yana devam eden savaşta ABD ile Avrupa ülkeleri Moskova'ya yönelik çok sayıda yaptırım kararı almıştı.

18:44 29 Aylar sonra bir ilk: ABD ile Rus savunma bakanları görüştü

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile Rus mevkidaşı Sergey Şoygu telefon görüşmesi yaptı, İkili, savaş başladığından beri ilk defa konuştu. Austin, Rusya'ya acil ateşkes çağrısı yaptı.

18:33 10 ABD'den Rusya'ya 'Ukrayna'da acil ateşkes' çağrısı

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana ilk kez görüştüğü Rus mevkidaşı Sergey Şoygu'ya "Ukrayna'da acil ateşkes" çağrısında bulundu.

18:32 20 ABD Savunma Bakanı Auistin'den Rus mevkidaşı Şoygu'ya 'acil ateşkes' çağrısı

18:32 22 Savaşın başından bu yana bir ilk: ABD Savunma Bakanı Austin Rus mevkidaşı ile görüştü

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana ilk kez görüştüğü Rus mevkidaşı Sergey Şoygu'ya 'Ukrayna'da acil ateşkes' çağrısında bulundu.

18:32 16 Son Dakika: ABD Savunma Bakanı Austin Rus mevkidaşı Şoygu ile görüştü

Son dakika gelişmesi... ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcından bu yana ilk kez görüştüğü Rus mevkidaşı Sergey Şoygu'ya "Ukrayna'da acil ateşkes" çağrısında bulundu.

18:21 13 Son dakika: ABD ve Rusya arasında kritik görüşme!

ABD Savunma Bakanı Llyoyd Austin ve Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu telefonda görüştü

18:16 21 Son dakika: ABD ve Rusya'dan üst düzey temas! "Acil ateşkes ilan edilmeli"

Son dakika bilgisine göre ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile görüştü. ABD Savunma Bakanı Austin görüşmeyle ilgili "İletişim kanallarının açık kalması önemli. Ukrayna'da... Devamı için tıklayınız

15:19 28 Son dakika: ABD-Rusya arasında kritik temas

Gelen son dakika haberine göre, ABD Savunma Bakanı Llyod Austin Rus mevkidaşı Sergey Şoygu ile görüştü. Görüşmede ABD Savunma Bakanı, Rus mevkdaşına acil ateşkes çağrısı ve iletişim kanallarının açık olması vurgusu yaptı.