KYK yurt burs başvuruları başladı mı?
Habertürk 19:36 KYK yurt burs başvuruları başladı mı?

KYK yurt burs başvuruları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. KYK yurt başvuruları için milyonlarca öğrenci Kredi Yurtlar Kurumu'ndan gelecek açıklamayı bekliyorlar. KYK yurt başvuruları için açıklama gelmişti. İşte KYK yurt ve burs başvurularında son gelişmeler...


GSB KYK burs başvurusu başladı mı? 2020 KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak?
CNNTürk 15:26 GSB KYK burs başvurusu başladı mı? 2020 KYK yurt başvurusu ne zaman başlayacak?

Üniversitelerde yüz yüze eğitimle ilgili ilk sinyalin gelmesinin ardından KYK başvuruları öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. KYK burs başvurusu ile nakit eğitim desteği elde edecek olan öğrenciler KYK yurt başvuruları ile de yüz yüz eğitimin başlaması durumunda barınma desteği alacaklar. Peki, 2020 KYK başvurusu GSB tarafından ne zaman başlatılacak?2020 Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) üniversite burs başvuruları nasıl yapılır?
CNNTürk 12:48 2020 Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) üniversite burs başvuruları nasıl yapılır?

2020 VGM burs başvurusu Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından başlatıldı. Burs imkanından yararlanmak isteyen yüsektöğretim öğrencileri belirtilen süre içerisinde başvurularını gerçekleştirecekler. Peki, VGM burs başvurusu nasıl yapılır, kimler burs alamaz?


KYK burs başvuruları ne zaman?
Habertürk 12:47 KYK burs başvuruları ne zaman?

KYK yurt başvuruları ile ilgili detaylar, yaşadıkları şehir dışında başka bir şehirde üniversiteye yerleşen öğrenciler tarafından araştırılıyor. KYK'nın sağladığı burs ve kredi imkanı da merak edilen bir diğer konu. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) amacı; yurt içinde ve dışında yükseköğrenim gören öğrenciler için yurtlar yapmak ve bunların işletmesini sağlamak, beslenme yardımı yapmak, eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle milli ve manevi gelişmelerine katkı sağlamak, yükseköğrenim öğrencilerine kredi veya burs vermek, öğrencilerin yükseköğrenimlerini kolaylaştırmak. Peki 2020 KYK yurt başvuruları ne zaman başlayacak? KYK tarihleri ne zaman belli olacak?