Ekonomi

Haberi

Bu konuyla ilgili son haber 14 Mayıs 2022 Cumartesi00:00 tarihinde yayınlandı.

00:00 22 ‘Asgari’de ara zam sinyali

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, temmuzda “asgari ücrete zam” işareti verdi. Bilgin, “Sadece enflasyon farkı değil, daha kapsamlı düzenlemelerin hazırlığındayız” dedi. 3600 ek göstergenin ay sonu tamamlanacağını belirten Bilgin, EYT için de, “Hepsi önümüzde. Dosyaları adım adım açıyoruz” ifadesini kullandı.

13:50 12 Son dakika... Bakan Bilgin'den temmuz zammı, 3600 ek gösterge ve EYT açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den son dakika 3600 ek gösterge ve EYT açıklaması geldi. Enflasyon farkına karşı düzenlenmelerin hazırlıklarının yapıldığını da belirten Bakan Bilgin, çalışanların ve emekçilerin korunacağını ifade etti.

12:39 35 Bakan Bilgin tarih vererek duyurdu: Memur, işçi ve emeklilere zam yolda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den milyonları ilgilendiren bir açıklama geldi. 3600 ek gösterge ve EYT hakkında konuşan Bilgin, Temmuz ayını işaret etti. Bilgin, "Emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var." dedi.

11:47 26 Bakan Bilgin'den enflasyon, EYT ve 3600 ek gösterge açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, enflasyonun yüzde 70'e dayandığını söyledi. Bunun birçok nedeni olduğunu belirten Bilgin ''Bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve ülkemizin hazırlıksız yakalanması'' dedi. Bilgin, 3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacaklarını söyledi. Çalışma Bakanı, EYT'liler konusunun da önlerindeki dosyalar arasında olduğunu ve hepsini adım adım çözeceklerini ifade etti.

11:32 13 Bakan Bilgin: 3600 ek gösterge meselesini bu ay sonu tamamlayacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge çalışmalarının devam ettiğini ve bu ay sonunda tamamlamış olacaklarını söyledi.

11:16 29 Bakan Bilgin'den EYT ve 3600 ek gösterge açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "3600 ek gösterge meselesinin çözümünü bu ayın sonu itibarıyla tamamlamış olacağız" derken, "Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı da belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var" ifadelerini kullandı.