Sağlık

Haberi

Bu konuyla ilgili son haber 13 Mayıs 2022 Cuma18:15 tarihinde yayınlandı.
Haber Konuları: Doktor

18:15 27 Polenin faydaları

Polen arının en değerli salgılarından biridir. Polenin içeriğindeki mucizevi mineral ve vitaminler saymakla bitmez. Doğal olarak arılar tarafından üretildiği ve farklı bir şekilde elde edilemediği için arı poleni aynı zamanda çok değerlidir. Polen tüketimi doktorlar tarafından bile tavsiye edilmektedir.

17:50 27 Yulaf ezmesinin faydaları

Son dönemde toplumda yulaf ezmesi tüketimi ve yulaf ezmesine genel rağbet artmıştır. Çünkü pek çok kişi sağlıklı besinler tüketmek ve aynı zamanda da kilo kaybetmek istemektedir. Özellikle sağlıklı tariflerde yulaf ezmesi çeşitli şekillerde ortaya çıkmaktadır. Yulaf ezmesi yalnızca kilo vermek isteyenlerin değil sağlıklı bir öğün yiyerek tok kalmak isteyenlerin de tercih sebebi olan bir besindir. Ayrıca insanlar artık yiyerek zayıflamak istemektedir. Aç kalmadan hem de lezzetli şekillerde yulaf ezmesi tüketerek pek çok kişi kilosunu koruyarak mutlu hissedebilmektedir.

11:55 27 Tahinin faydaları

Tahinin faydaları toplumda herkes tarafından bilinmekle beraber, tahin severek tüketilen bir besindir. Bazı kişiler tahini pekmezle tüketmeyi tercih etse de tahinin çok çeşitli kullanım alanları vardır. Pek çok tatlı ve tuzlu yiyecekte tahin kullanılabilir. Bazı yörelerde tahin balla beraber bile tüketilmektedir. Örneğin çok sevilen tahinli kekler ve kurabiyeler vardır. Tahin helvasıyla beraber fırına koyulduğunda lezzetli bir tatlı olan tahin balığın yanında da tercih edilir. Bütün bunların yanı sıra tahinin muhteviyatından çok fazla mineral ve vitamin vardır.

Tüm Konular

Doktor