Uzak Doğu'da gerilim: Rus ve ABD uçakları karşı karşıya
08:51 Uzak Doğu'da gerilim: Rus ve ABD uçakları karşı karşıya

Rus ve ABD uçakları bu kez de Uzak Doğu'da karşı karşıya geldi.


Yunanistan’ın Türkiye sınırında ABD'yle düzenlediği tatbikat! 'Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynamaktır'
08:46 Yunanistan’ın Türkiye sınırında ABD'yle düzenlediği tatbikat! 'Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynamaktır'

YUNANİSTAN’ın İskeçe’de ABD ile ortak tatbikat düzenlemesine ilişkin çarpıcı açıklamalar yapan 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Balkanlar ve Kıbrıs Araştırmaları Merkezi Başkanı Gözde Kılıç Yaşın, "İskeçe’deki bu tatbikat, Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynamaktır" deyip tatbikatın süregelen müzakere çabalarına vurulan bir darbe olduğunu vurguladı.Türkiye sınırında Yunanistan’la ortak tatbikata girişen ABD’nin amacı ne?
08:02 Türkiye sınırında Yunanistan’la ortak tatbikata girişen ABD’nin amacı ne?

Yunanistan’la birlikte İskeçe’de ortak tatbikat düzenleyen ABD neyi amaçlıyor? Bölge uzmanı Gözde Kılıç Yaşın’a göre, bu yalnızca tarafları bir araya getirmeye dönük çabalara vurulan bir darbe değil; ayrıca ABD’nin Rusya ve Çin’in Balkanlar’daki güç ve yatırımlarını sekteye uğratmak için Yunanistan’ı kullanması.


Rus ve ABD uçakları Uzak Doğu'da karşı karşıya geldi
04:36 Rus ve ABD uçakları Uzak Doğu'da karşı karşıya geldi

Rusya ile Japonya arasında tartışma konusu olan Kuril Adaları çevresinde ABD’ye ait keşif uçağı uçuş gerçekleştirince Rus MİG-31 tipi savaş uçağı ABD’nin uçağına yaklaştı.ABD-Çin gerilimleri, derin ve uzun vadeli değişimden kaynaklanıyor
01:00 ABD-Çin gerilimleri, derin ve uzun vadeli değişimden kaynaklanıyor

ABD ile Çin arasında artan gerilim, ABD'nin iddia ettiği gibi bir ‘insan hakları' meselesi mi, yoksa hegemonya mücadelesinin ifadesi mi? Asia Times’dan çevirdiğimiz makale, ikincisine işaret ediyor.


Rus jetlerinden Baltık ve Karadeniz’de NATO uçaklarına önleme
00:03 Rus jetlerinden Baltık ve Karadeniz’de NATO uçaklarına önleme

Rusya Savunma Bakanlığı, Baltık Denizi ve Karadeniz’de ülke sınırlarına yaklaşan NATO ülkelerine ait keşif uçaklarının Su-27 jetleriyle önleme yapıldığını belirtti.Rus ve ABD uçakları Uzak Doğu'da karşı karşıya geldi
23:41 Rus ve ABD uçakları Uzak Doğu'da karşı karşıya geldi

Rusya ile Japonya arasında tartışma konusu olan Kuril Adaları çevresinde ABD’ye ait keşif uçağı uçuş gerçekleştirince Rus MİG-31 tipi savaş uçağı ABD’nin uçağına yaklaştı.


Rus Hava Kuvvetleri’nden Bering Denizi’nde ABD bombardıman uçağına önleme
17:57 Rus Hava Kuvvetleri’nden Bering Denizi’nde ABD bombardıman uçağına önleme

Rusya Savunma Bakanlığı, ülkenin kuzeydoğusundaki Bering ve Ohotsk denizleri üzerinde ABD stratejik bombardıman uçağına önleme yapıldığını belirtti.